On 4 Cze, 07:13, "J.F." <
jfox_xnosp...@poczta.onet.pl> wrote:
> Dnia Sun, 3 Jun 2012 15:18:13 +0000 (UTC), abner napisał(a):
>
> > On Fri, 01 Jun 2012 23:07:02 +0200, Stanislaw Sidor wrote:
> >> Nie ma kasiazki, ktora by oddala w pelni wrazenie z takich doswiadzen
> >> jak to:
> >>
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JRPC7a_AcQo
>
> >> Zapewne wielu zapyta, jak to dziala ... :)
>
> > Ej, co ja właśnie zobaczyłem? Niech ktoś będzie tak miły i mi wyjasni.
> > Czyli co? Masa znika czy jak?
>
> Nie, zwykle zachowanie zyroskopu.
>
> Bez rozkrecenia wazy to 40 funtow czyli 18kg, wiec podniesiesz, ale w reku
> w pozycji poziomej za koniec drazka nie utrzymasz - moment za duzy.
>
> Po rozkreceniu wystarczy podeprzec koniec drazka, i grawitacja usilujac
> obrocic zyroskop w dol, spowoduje jego obrot w bok. I bedzie sie tak krecil
> w bok bez opadania, o ile nie bedziesz mu w kreceniu w bok przeszkadzal.