Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

publikacja

0 views
Skip to first unread message

TEsse...@hotmail.com

unread,
Apr 2, 2008, 8:30:57 AM4/2/08
to
w jaki sposob Einstein opublikowal STW ?,
jak to zrobil jako urzednik urzedu patentowego

Kosu

unread,
Apr 2, 2008, 9:45:40 AM4/2/08
to
TEsse...@hotmail.com wrote:
> w jaki sposob Einstein opublikowal STW ?,
> jak to zrobil jako urzednik urzedu patentowego

Jak to jak? Napisał tekst i wysłał do publikacji. Każdy człowiek z ulicy
może coś wetknąć wydawcy i mieć nadzieję, że to coś dostanie kilka
kartek w kolejnej edycji.

Jeśli chodzi Ci o konkret, to jest to tekst "Zur Elektrodynamik bewegter
Körper". Annalen der Physik 17:891, 1905.

pozdrawiam,
Kosu

Stanislaw Sidor

unread,
Apr 2, 2008, 10:40:56 AM4/2/08
to
Newsuser Kosu (ko...@kosu.pl) wrote:
> TEsse...@hotmail.com wrote:
>> w jaki sposob Einstein opublikowal STW ?,
>> jak to zrobil jako urzednik urzedu patentowego
>
> Jak to jak? Napisał tekst i wysłał do publikacji. Każdy człowiek z ulicy
> może coś wetknąć wydawcy i mieć nadzieję, że to coś dostanie kilka kartek
> w kolejnej edycji.

Panu Łągiewce nie udalo sie opublikowac niczego w Physical Review :) ale w
Przegladzie Komunikacyjnym i owszem :>

--
(STS)
Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia.
[A. Einstein]

tornad

unread,
Apr 2, 2008, 11:06:56 AM4/2/08
to
> w jaki sposob Einstein opublikowal STW ?,
> jak to zrobil jako urzednik urzedu patentowego
W necie krazy taki paszkwili, moze w nim cos na temat znajdziesz...
http://www.daro.it.pl/albert_einstein.html
T.

--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

Kosu

unread,
Apr 2, 2008, 12:29:10 PM4/2/08
to
Stanislaw Sidor wrote:
> Panu Łągiewce nie udalo sie opublikowac niczego w Physical Review :) ale
> w Przegladzie Komunikacyjnym i owszem :>

"...i przydatności tego spostrzeżenia w technice"? :)

pozdrawiam,
Kosu

J.F.

unread,
Apr 2, 2008, 2:12:53 PM4/2/08
to
On Wed, 2 Apr 2008 05:30:57 -0700 (PDT), TEsse...@hotmail.com
>w jaki sposob Einstein opublikowal STW ?,
>jak to zrobil jako urzednik urzedu patentowego

Musialy byc lepsze czasy, skoro ciekawa, ale zaledwie
hipoteza nie ugrzezla w recenzjach i kolejkach na pare lat :-)

Zreszta mial wiecej publikacji wtedy.

J.

Stanislaw Sidor

unread,
Apr 2, 2008, 2:34:34 PM4/2/08
to
Newsuser "J.F." <jfox_x...@poczta.onet.pl> wrote ...

> On Wed, 2 Apr 2008 05:30:57 -0700 (PDT), TEsse...@hotmail.com
> >w jaki sposob Einstein opublikowal STW ?,
> >jak to zrobil jako urzednik urzedu patentowego
>
> Musialy byc lepsze czasy, skoro ciekawa, ale zaledwie
> hipoteza nie ugrzezla w recenzjach i kolejkach na pare lat :-)

Moze dispora (wiadomo jaka) pomogla? ;)


--
(STS)
Sola ratio perfecta beatum facit.
Tylko doskonały rozum czyni człowieka szczęśliwym. [Seneka]

PFG

unread,
Apr 3, 2008, 2:17:40 AM4/3/08
to
"Stanislaw Sidor" <sts_n...@uranos.eu.org> in
<ft06a4$ahj$1...@nemesis.news.neostrada.pl> wrote:

>Newsuser Kosu (ko...@kosu.pl) wrote:
>> TEsse...@hotmail.com wrote:
>>> w jaki sposob Einstein opublikowal STW ?,
>>> jak to zrobil jako urzednik urzedu patentowego
>>
>> Jak to jak? Napisał tekst i wysłał do publikacji. Każdy człowiek z ulicy
>> może coś wetknąć wydawcy i mieć nadzieję, że to coś dostanie kilka kartek
>> w kolejnej edycji.
>
>Panu Łągiewce nie udalo sie opublikowac niczego w Physical Review

Ale nie dlatego, że pan Łagiewka nie miał naukowej afiliacji, jak sądzę.
--
Paweł
otumaniony wykształciuch

Jakub Wróblewski

unread,
Apr 3, 2008, 3:45:19 AM4/3/08
to
Witam,

"PFG" <go...@notthispart.if.uj.edu.pl> wrote in message
news:kp97v3l7fh85g31u7...@4ax.com...


>>>
>>> Jak to jak? Napisał tekst i wysłał do publikacji. Każdy człowiek z ulicy
>>> może coś wetknąć wydawcy i mieć nadzieję, że to coś dostanie kilka
>>> kartek
>>> w kolejnej edycji.
>>
>>Panu Łągiewce nie udalo sie opublikowac niczego w Physical Review
>
> Ale nie dlatego, że pan Łagiewka nie miał naukowej afiliacji, jak sądzę.

Po pierwsze dlatego, że nie próbował, OIMW.

Pozdrawiam,
Jakub Wróblewski


J.F.

unread,
Apr 3, 2008, 5:02:21 AM4/3/08
to
On Wed, 2 Apr 2008 20:34:34 +0200, Stanislaw Sidor wrote:
>Newsuser "J.F." <jfox_x...@poczta.onet.pl> wrote ...
>> Musialy byc lepsze czasy, skoro ciekawa, ale zaledwie
>> hipoteza nie ugrzezla w recenzjach i kolejkach na pare lat :-)
>
>Moze dispora (wiadomo jaka) pomogla? ;)

Powatpiewam, bo zobacz na innych w owym czasie.

Lorenz jakies bzdurne teorie snuje, Planck tez,
potem cala masa kwantowcow, publikowane wyniki doswiadczen
sie rozna mocno itd.

Ktos tu pisal ze wtedy bylo wszystkiego 2000 fizykow -
liczba wydaje mi sie dziwnie mala, ale moze dlatego byl wiekszy dostep
do publikacji ?

J.

Oli

unread,
Apr 3, 2008, 6:23:50 AM4/3/08
to
tornad napisał:

>> w jaki sposob Einstein opublikowal STW ?,
>> jak to zrobil jako urzednik urzedu patentowego
> W necie krazy taki paszkwili, moze w nim cos na temat znajdziesz...
> http://www.daro.it.pl/albert_einstein.html

Każdemu geniuszowi towarzyszy chmara idiotów w każdym pokoleniu. Wygląda
na to że ich liczba z pokolenia na pokolenia wzrasta w sposób wykładniczy.
Ponieważ nie ma miejsca dla nich w oficjalnym obiegu to publikują na psf ;)


--
Oli

0 new messages