Ekologizm, lgbtyzm, genderyzm, aborcjonizm, marksizm -jeden czort [Jedraszewski]

10 views
Skip to first unread message

mrblue...@gmail.com

unread,
Dec 26, 2019, 5:30:41 PM12/26/19
to

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/komentarze-po-wypowiedzi-abpa-jedraszewskiego-o-ekologizmie-sprzecznym-z-biblia/0vntzpm

"O jaką wypowiedź chodzi?
Arcybiskup był gościem Telewizji Republika. W trakcie rozmowy był pytany m.in. o to, czy ekologizm stoi w sprzeczności z naukami Kościoła Katolickiego, a dokładniej o manifest, który podpisała między innymi szwedzka aktywistka Greta Thunberg, w którym jedną z tez ma być to, że patriarchat jest przyczyną globalnego ocieplenia. - To powrót do Engelsa i do jego twierdzeń, że małżeństwo to kolejny przejaw ucisku, a w imię równości trzeba zerwać z całą tradycją chrześcijańską, bez której my - Europejczycy, nie zrozumiemy się, bo jesteśmy w niej wychowywani od tysiącleci - stwierdził duchowny.

- To się kwestionuje przez różne nowe ruchy, a także próbuje się narzucać jako obowiązującą doktrynę. To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś co się nam narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga - stwierdził arcybiskup, który dodał, że "naraz wszystko się kwestionuje, czyli faktycznie kwestionuje się naszą kulturę, odwraca się cały porządek świata, zaczynając od tego, że kwestionuje się istnienie Pana Boga - stwórcy, kwestionuje się także rolę i godność każdego człowieka".

Jędraszewski podkreślił również, że wszystkie ruchy lewicowe to jedna wielka inżynieria, próba przekształcenia człowieka i świata na swoją modłę. - Realizm filozoficzny czy chrześcijański polega na tym, że my próbujemy odczytać ten świat. Pytamy o pochodzenie, odczytujemy tajemnice. Ideologia polega natomiast na tym, że są pewne idee, mniej lub bardziej oderwane od rzeczywistości, i siłą próbuje się je wprowadzać w życie ludzi, nie patrząc na koszty. Takim eksperymentem był niewątpliwie komunizm. Niekoniecznie trzeba w ideologii zabijać ludzi fizycznie, ale na pewno dziś próbuje się wyzbyć z nas tego, co decyduje o człowieczeństwie - tłumaczył na antenie."

cerevisarius

unread,
Jan 20, 2023, 6:16:37 PMJan 20
to
Trudno jest mówić, że ktoś się realnie liczy z tym nieszczęśliwym dzieckiem... Widać to było chociaż po mniej rozpowszechnionych zdjęciach z jej wystąpienia i realnym nim zainteresowaniu. Wydaje mi się, że bardziej stanowi ona "słup ogłoszeniowy" do głoszenia tez wygodnych, dla tych, którzy widzą swoje korzyści w "ekologicznej" polityce, a docelowo pełnej kontroli, inwigilacji i sprawowanie dyktatu w chińskim stylu w całym "cywilizowanym świecie". Mam też uwagę do odczytywania tajemnic. Jeżeli - a zakładam, że tak jest - chrześcijański światopogląd zakłada istnienie dogmatów, wyklucza to możliwość, nawet podjęcia prób zrozumienia pewnych kwestii, na zasadzie nie i amen ;)

Jacek

unread,
Feb 7, 2023, 7:10:27 AMFeb 7
to
W dniu Fri, 20 Jan 2023 15:16:36 -0800 (PST), użytkownik cerevisarius
napisał:

> Trudno jest mówić, że ktoś się realnie liczy z tym nieszczęśliwym
> dzieckiem...

Zabawię się w proroka. Kiedyś, za jakieś 100 czy 200 lat, po serii
katastrof klimatycznych, cywilizacyjnych, serii pandemii i wojen i
wymarciu 3/4 ludzkości cywilizacja się z popiołów odrodzi. Pamięć o
wielkich i możnych dzisiejszych czasów zaginie w pomroce katastrof ale o
Grecie - nigdy. Jej imię ostanie się w ustnie przekazywanych z ojca na
syna klechdach o jedynej sprawiedliwej i zostanie ona świętą nowej religii
która będzie zbudowana na dbałości o środowisko. A może nawet zostanie
awatarem Stwórcy. I w tej religii śmiercią będzie karane nie zabójstwo
lecz spalanie kopalnego węgla.

--
Jacek
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages