Lee Strobel: ksiazka i film "Sprawa Chrystusa" oraz "Dochodzenie w sprawie Stwórcy"

1 view
Skip to first unread message

mrblue...@gmail.com

unread,
Dec 2, 2019, 8:05:44 PM12/2/19
to

"Film „Sprawa Chrystusa”(2017r) jest oparty na autobiograficznej historii Lee Strobla laureata Nagrody Pulitzera i autora bestsellerowej książki o tym samym tytule, na podstawie której oparto scenariusz. Strobel był w latach 70-tych XX wieku wojującym ateistą i chciał udowodnić świeżo nawróconej żonie brak racjonalności Zmartwychwstania Jezusa, bez ktorego nie ma chrześcijaństwa, więc postanowił jako rasowy reporter wykazać, że nie miało ono miejsca. Po rozmowach z teologami, lekarzami, psychologami i antropologami zrozumiał, że..."

"Lee Strobel, uznany dziennikarz śledczy "Chicago Tribune", podejmuje dziennikarskie śledztwo na temat zmartwychwstania Jezusa. Jako ateista jest przekonany, że obali centralny punkt chrześcijańskiej nauki. Swoje działania prowadzi uczciwie, zgodnie ze sztuką, wykorzystując te same metody, których używał przy tworzeniu najważniejszych reportaży, przynoszących mu uznanie i prestiżowe nagrody. Im głębiej postępuje w swoim dochodzeniu, tym bliżej jest szokującej dla niego prawdy..."

https://www.empik.com/sprawa-chrystusa-lee-strobel,p1183837953,ksiazka-p
https://www.filmweb.pl/film/Sprawa+Chrystusa-2017-777884
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lee_Strobel

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dochodzenie_w_sprawie_Stw%C3%B3rcy
Dochodzenie w sprawie Stwórcy (ang. The Case for a Creator) – chrześcijańska książka apologetyczna napisana przez amerykańskiego dziennikarza Lee Strobela. Została przetłumaczona na wiele języków. W Polsce wydana w 2006 roku przez wydawnictwo Credo. Była na liście bestsellerów „New York Timesa” (New York Times Best Seller)

Autor podejmuje próbę skomentowania stanowiska współczesnej nauki co do kwestii pochodzenia wszechświata i człowieka z perspektywy religijnej (inteligentnego projektu). Rozważa problem, czy koncepcja inteligentnego projektu może być naukową alternatywą dla naturalistycznej wizji świata.

Książka jest zbiorem wywiadów – zapisem spotkań z wybranymi naukowcami i dyskusji na konkretne tematy z dziedziny kosmologii, matematyki, fizyki, chemii, biologii, archeologii, filozofii i metodologii nauk. Wśród naukowców są: Stephen C. Meyer, William Lane Craig, Jonathan Wells, Robin Collins, Guillermo Gonzalez, Jay Richards, Michael Behe i J.P. Moreland[2][3]

Na podstawie książki w 2006 roku zrealizowano film o tym samym tytule. Film jest dostępny także w wersji DVD, wraz z dodatkowym materiałem.
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages