http://free.of.pl/e/ekonometria/pakiety.htm
Zapraszam do czytania i bardzo proszę o recenzje, uwagi, komentarze - te
ostatnie chętnie zamieszczę na mojej stronie. Jeśli dysponujecie zrzutami
ekranowymi jakiś innych programów albo może doświadczeniami to proszę
ślijcie je na grupę albo na priv (zdjęcia raczej nie na grupę
oczywiście). Jeśli macie tego typu przegląd na swojej stronie lub znacie
taką stronę - chętnie dodam linka!
--
pozdrawiam
Cytuje:
"Rekomendacje Marka Wielgosza: "...Jesli natomiast jestes doktorantem
albo po prostu tworzysz cos mniej typowego to EViews i wszystkie
programy typu "click, click" beda zlym wyborem. Wtedy bym bardzo
polecal R. Praktycznie nie ma ograniczen. W dodatku zawsze masz
kontrole nad tym co i jak jest liczone. Prosty jezyk, ogromne
mozliwosci! Istnieja oczywiscie wyjatki. Na przyklad zajmujesz sie
dynamiczna makroekonomia. Moim zdaniem nie ma wtedy lepszego wyboru
niz matlab, poniewaz wiele rzeczy w matlabie juz napisano. Wszystko
zalezy od tego czego oczekujesz od programu."
O ile sie zgadzam co do R, o tyle chcialbym zauwazec ze zamiast
Matlaba wypada uzyc Scilaba ktory jest bardzo dobrze kompatybilny z
Matlabem i na dodatek nic nei kosztuje.
Zas jak i czysta statystyke idzie, polecam system Statistica
A.L.
R stosowałem w przemyśle w systemie prognostycznym działającym 24h 7
dni w tygodniu. Sprawdzał się dobrze, głównie dzięki temu, że oferuje
bogate biblioteki do analizy szeregów czasowych oraz jest językiem
w pełni dynamicznym.
Pozdrawiam
--
Wit Jakuczun - http://wlogsolutions.com
Dzięki za opinię. Z kontekstu się domyślam, że to czego zamiast R
używałeś to jest Matlab (chociaż te bogate biblioteki do szeregów
czasowych?) ale może mówisz o czym innym i nazwę zjadło :)
pozdrowienia
PS. "Komentarz do komentarza" mogę zamieścić u siebie?
--
pozdrawiam
To jest moja wypowiedź:
<poczatek>
> > R stosowałem w przemyśle w systemie prognostycznym działającym 24h 7
> > dni w tygodniu. Sprawdzał się dobrze, głównie dzięki temu, że oferuje
> > bogate biblioteki do analizy szeregów czasowych oraz jest językiem
> > w pełni dynamicznym.
</koniec>
> Dzięki za opinię. Z kontekstu się domyślam, że to czego zamiast R
> używałeś to jest Matlab (chociaż te bogate biblioteki do szeregów
> czasowych?) ale może mówisz o czym innym i nazwę zjadło :)
>
> pozdrowienia
>
> PS. "Komentarz do komentarza" mogę zamieścić u siebie?
>
Możesz
--
Wit Jakuczun
>On 2
>>
>> > O ile sie zgadzam co do R, o tyle chcialbym zauwazec ze zamiast
>To nie moje zdanie :)
>
Zdaje sie ze Pan Baranowski ma mnei w KF, dlatego mu sie miesza co kto
pisze.
>
>> Dzięki za opinię. Z kontekstu się domyślam, że to czego zamiast R
>> używałeś to jest Matlab (chociaż te bogate biblioteki do szeregów
>> czasowych?) ale może mówisz o czym innym i nazwę zjadło :)
To ja pisalem o Scilabie.
A.L.
Pozdrawiam
--
Wit Jakuczun