Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Meldunek

0 views
Skip to first unread message

Pawel Szymanski

unread,
Jul 9, 2001, 7:24:50 AM7/9/01
to

Witam.
Poniewaz ostatnio byla tu dyskusja
o meldukach, czy moglby mi ktos
powiedziec co trzeba zrobic (i gdzie) zeby
sie zameldowac (meldunek staly)
TIA

Ever
--
Pawel Szymanski
pa...@szymanski.pl
http://podspodem.art.pl

PaJacek

unread,
Jul 9, 2001, 7:49:55 AM7/9/01
to
"Pawel Szymanski" <pa...@nospam-szymanski.pl> wrote in message
news:slrn9kj23c...@w.waw.pl...

>
> Witam.
> Poniewaz ostatnio byla tu dyskusja
> o meldukach, czy moglby mi ktos
> powiedziec co trzeba zrobic (i gdzie) zeby
> sie zameldowac (meldunek staly)
> TIA

To zalezy do ktorej jednostki Cie wcielaja!
hihihi

PaJacek


Pawel Szymanski

unread,
Jul 9, 2001, 8:49:45 AM7/9/01
to
In article <9ic5l0$149$1...@news.tpi.pl>, PaJacek wrote:
>To zalezy do ktorej jednostki Cie wcielaja!
>hihihi
na szczescie do zadnej;)
a powaznie to bede wdzieczny za info.

Marta Wieszczycka

unread,
Jul 9, 2001, 7:51:03 AM7/9/01
to

Użytkownik "Pawel Szymanski" <pa...@nospam-szymanski.pl> napisał w
wiadomości news:slrn9kj23c...@w.waw.pl...

>
> Witam.
> Poniewaz ostatnio byla tu dyskusja
> o meldukach, czy moglby mi ktos
> powiedziec co trzeba zrobic (i gdzie) zeby
> sie zameldowac (meldunek TIA
staly)

> >
> Ever
> --
> Pawel Szymanski
> pa...@szymanski.pl
> http://podspodem.art.pl

Musisz się zgłosić do wydziału ewidencji ludności w Urzędzie Gminy właściwym
dla miejsca, w którym chcesz się zameldować.
Weź ze sobą dowód osobisty, a na wszelki wypadek jeszcze jeden dokument
tożsamości oraz potwierdzenie uprawnienia do przebywania w lokalu- umowę
najmu, użyczenia, akt notarialny, jeśli to Twoje mieszkanie.

"Art. 9.1. Przy dopełnianiu obowiązku meldunkowego należy przedstawić dowód
osobisty, a w uzasadnionych przypadkach - inny dokument pozwalający na
ustalenie tożsamości.
2. Przy zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy trwający ponad 2 miesiące
należy przedstawić potwierdzenie uprawnienia do przebywania w lokalu
(pomieszczeniu), w którym ma nastąpić zameldowanie."

(Ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych)

Bądź przygotowany do wypełnienia formularza, w którym będziesz musiał
wpisywać następujące dane:

"Paragraf 7. 1. Przy zameldowaniu się na pobyt stały należy zgłosić
następujące dane:

1) nazwisko (nazwisko rodowe i z poprzedniego małżeństwa) i imię (imiona),

2) imiona i nazwiska rodowe rodziców,

3) datę i miejsce urodzenia,

4) stan cywilny,

5) imię i nazwisko małżonka,

6) nazwiska, imiona, daty i miejsce urodzenia dzieci do lat 18 i osób
znajdujących się pod prawną lub faktyczną opieką podlegających zameldowaniu
i nie posiadających tymczasowych dowodów osobistych lub tymczasowych
zaświadczeń tożsamości,

7) adres nowego miejsca pobytu stałego,

8) datę przybycia na pobyt stały,

9) adres poprzedniego miejsca pobytu stałego,

10) wykształcenie i zawód wyuczony,

11) miejsce pracy i zawód wykonywany,

12) obowiązek wojskowy (podlega - nie podlega), stopień wojskowy, nazwę i
numer wojskowego dokumentu osobistego ze wskazaniem właściwej wojskowej
komendy uzupełnień, w której ewidencji osoba dokonująca zameldowanie nie
pozostaje, lub potwierdzenie zgłoszenia się do rejestracji przedpoborowych,

13) oznaczenie dokumentu stwierdzającego tożsamość,

14) potwierdzenie faktu pobytu, dokonane przez wynajmującego lub najemcę
albo osobę, której przysługuje spółdzielcze prawo do lokalu, lub właściciela
lokalu,

15) potwierdzenie uprawnienia do przebywania w lokalu (pomieszczeniu),
dokonane przez właściciela (zarządcę) budynku.

2. Dane wymienione w ust. 1 zgłasza się przez wypełnienie i podpisanie
formularza "Zgłoszenie pobytu stałego".

{Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie wykonywania obowiązku
meldunkowego i prowadzenia ewidencji ludności (Dz.U. z 84 r. Nr 32, poz.
176)}

Na końcu musisz jeszcze pamiętać, że z obowiązkiem zameldowania się w nowym
miejscu wiąże się też obowiązek wymeldowania się z dotychczasowego.

Pozdrawiam,

Marta

Magdalena Fabrykowska

unread,
Jul 9, 2001, 7:53:25 AM7/9/01
to
pa...@nospam-szymanski.pl (Pawel Szymanski) wrote in news:slrn9kj72j...@w.waw.pl:

> In article <9ic5l0$149$1...@news.tpi.pl>, PaJacek wrote:
>>To zalezy do ktorej jednostki Cie wcielaja! hihihi
> na szczescie do zadnej;)
> a powaznie to bede wdzieczny za info.

Potrzebujesz:
1. wypelnic pobrany z urzedu druczek
2. zalatwic sobie zaswiadczenie o wymeldowaniu (z poprzedniego miejsca)
3. odstac swoje w urzedzie

PS Chyba sa jakies oplaty (znaczki skarbowe).

--
MF

Pawel Szymanski

unread,
Jul 9, 2001, 8:55:36 AM7/9/01
to
In article <slrn9kj72j...@w.waw.pl>, Pawel Szymanski wrote:
Dziekuje obu Paniom:)

Pozdrawiam.

PaJacek

unread,
Jul 9, 2001, 7:57:55 AM7/9/01
to
Marta Wieszczycka" <mar...@poczta.onet.pl> wrote in message
news:9ic5rs$2ak$1...@news.tpi.pl...

>
> Użytkownik "Pawel Szymanski" <pa...@nospam-szymanski.pl> napisał w
> wiadomości news:slrn9kj23c...@w.waw.pl...
> >

No to Pawelku.. do dziela!! :-)))

PaJacek


donataw

unread,
Jul 9, 2001, 8:07:50 AM7/9/01
to

Użytkownik Marta Wieszczycka <mar...@poczta.onet.pl> w wiadomości do grup
dyskusyjnych napisał:9ic5rs$2ak$1...@news.tpi.pl...

> Na końcu musisz jeszcze pamiętać, że z obowiązkiem zameldowania się w
nowym
> miejscu wiąże się też obowiązek wymeldowania się z dotychczasowego.

A najpierw to tzreb asie wytmeldowac, czy zameldowac w nowym miejscu, czy to
jest obojetne?

Donata


Jo'Asia

unread,
Jul 9, 2001, 8:01:36 AM7/9/01
to
Marta Wieszczycka wystukała w wiadomości <9ic5rs$2ak$1...@news.tpi.pl>:

> Musisz się zgłosić do wydziału ewidencji ludności w Urzędzie Gminy właściwym
> dla miejsca, w którym chcesz się zameldować.

Jeśli dotychczasowy meldunek jest w strefie działania innego Urzędu
najpierw musisz się tam wymeldować.

> Weź ze sobą dowód osobisty, a na wszelki wypadek jeszcze jeden dokument
> tożsamości oraz potwierdzenie uprawnienia do przebywania w lokalu- umowę
> najmu, użyczenia, akt notarialny, jeśli to Twoje mieszkanie.

Albo udaj sie z właścicielem mieszkania, który wsoim podpisem potwierdza,
że zgadza sie Cię u siebie zameldować.

Jo'Asia

--
(\(\ Joanna Słupek (\_/) http://rassun.art.pl /)/)
=(';')= joa...@hell.pl =(';')= http://www.esensja.pl =(';')=
~~~~~~(")~(")~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~(")~(")~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~(")~(")~~~~~~
W sklepie Koła Fortuny podoba mi się Magda Masny.

PaJacek

unread,
Jul 9, 2001, 8:11:54 AM7/9/01
to
"donataw" <don...@skrzynka.pl> wrote in message
news:9ic6p5$7ls$1...@news.tpi.pl...

> A najpierw to tzreb asie wytmeldowac, czy zameldowac w nowym miejscu, czy
to
> jest obojetne?

Najpierw to trzeba sie wymeldowac.. ale nie w nowym miejscu tylko ze starego
miejsca :-)
A potem sie nalezy zameldowac w nowym miejscu :-)

PaJacek


Kaja

unread,
Jul 9, 2001, 2:24:38 PM7/9/01
to
> A potem sie nalezy zameldowac w nowym miejscu :-)

Fajnie jak ktoś wymeldowany nie otrzyma meldunku ( np.odmowa
zameldowania)...Bezdomnym chyba wtedy zostanie.

Pozdrawiam,
Kaja
--
*Przyzwyczajenie jest drugą naturą*

Marta Wieszczycka

unread,
Jul 10, 2001, 6:23:43 AM7/10/01
to

Użytkownik "Kaja" <fa...@friend.pl> napisał w wiadomości
news:3B49F6E5...@friend.pl...

> > A potem sie nalezy zameldowac w nowym miejscu :-)
>
> Fajnie jak ktoś wymeldowany nie otrzyma meldunku ( np.odmowa
> zameldowania)...Bezdomnym chyba wtedy zostanie.

Owszem zdarzały się i takie przypadki. Ale to, że ktoś się jednego dnia
wymeldowuje, nie znaczy wcale, że nie może się drugiego dnia
zameldowaćznowu. Urzędnik może patrzeć na niego wilkiem, ale nie może mu
tego zabronić.
Pozdrawiam,
Marta


0 new messages