Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Kiedy można zacząć kąpać szczeniaka?

0 views
Skip to first unread message

wobk

unread,
Dec 31, 2002, 4:09:46 AM12/31/02
to
Moja suczka, Wiki ma dwa miesiące i 11 dni. Często, gdy wychodzę z nią na
spacery, ona brudzi się, i jej sierść robi się matowa. Chciałbym ją wykąpać,
ale nie wiem, czy jeszcze tak młodego psa można myć. Bardzo proszę o
odpowiedź.
Beata i Wiki


pantest

unread,
Dec 31, 2002, 4:16:57 AM12/31/02
to
Jak bedzie starsza...duzo starsza..czyt. kolo roku


pozdr:)


TP

unread,
Dec 31, 2002, 5:35:14 AM12/31/02
to
Tak jak poprzednik radzę Ci zaczekać aż podrośnie i to
sporo możesz teraz przecierać zabrudzenia oliwką dla dzieci
Kąpiel to dla psa pozbawienie go jego naturalnej otuliny włosowej
szampony pozostawiają zapachy a to kolejny problem,często uczulają
i jedyny ratunek to stary sprawdzony sposób szare mydło :)
Przykład z mojej hodowli : wykompałem mojego psiaka
w wieku 3 lat szamponem dla psów wysokiej marki
kiedy pojechałem z nim na spacer do lasu pies znikł na pół godziny
po powrocie był cały wymazany padliną jakiegoś dzikiego zwierzaka
smrodu nie da się opisać :(
Pamiętaj że pies to dzikie zwierze( i posiada atawizm)
obcy zapach np:szampon to dla niego zdradliwy zapach na spacerach
który go demaskuje :)


Krzysztof

unread,
Dec 31, 2002, 8:41:08 AM12/31/02
to

> -----Original Message-----
> From: TP [mailto:tomaszp...@poczta.onet.pl]
> Posted At: Tuesday, December 31, 2002 11:35 AM

> i jedyny ratunek to stary sprawdzony sposób szare mydło :)

Jeny !!! Toz to ciemnota jakich nie wiele !
Spytaj weta !
Poza tym na poczatek wystarczy czysta woda/biezaca.


> Przykład z mojej hodowli : wykompałem mojego psiaka
> w wieku 3 lat szamponem dla psów wysokiej marki

Widocznie TEn mu nie odpowiadal .. mozna poszukac
innych, niealerizujacych wyrobow.

K.

Toffi

unread,
Dec 31, 2002, 9:54:29 AM12/31/02
to

Użytkownik "Krzysztof" <Krzy...@jasien.net> napisał w wiadomości
news:EEB9B3E23EE5BD4A88AD...@jplwant003.jasien.net...

> Widocznie TEn mu nie odpowiadal .. mozna poszukac
> innych, niealerizujacych wyrobow.

Teraz już można zrobić ph psiej skóry i na tej podstawie dobrac odpowiedni
szampon.

Pozdrawiam
Toffi


gosia_...@poczta.onet.pl

unread,
Dec 31, 2002, 10:05:57 AM12/31/02
to
>
Teraz już można zrobić ph psiej skóry i na tej podstawie dobrac odpowiedni
> szampon.
>
> Pozdrawiam
> Toffi
>
Tak, a poza tym co to za kombinacje z tym rokiem? To już moja babcia (88 lat)
powtarzała, że po roku. A jak się szczeniak wytarza w kupie, to mam czekać do
roku, aż kupa odpadnie, czy jak?
Szczeniaka można normalnie wykąpać, jeśli zajdzie taka potrzeba, tylko teraz
trzeba go bardzo porządnie wysuszyć, bo się przeziębi albo jeszcze co gorszego.
Nie wiem, co to za pies, ale może warto rozważyć wyprowadzanie go w nieco
czystsze miejsca( nasze psy chodzą przecież na wysokości spalin, więc jak nie
mają być brudne?). Można też skorzystać z szamponów na sucho lub właśnie
olejku, ale to zależy, jaka sierść. Można też kupić dresik.

Pozdrawiam i wykąp psiaka, a nie siedź z brudasem w domu:-)
Gosia>


--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

pees

unread,
Dec 31, 2002, 1:23:19 PM12/31/02
to
Dnia Tue, 31 Dec 2002 10:09:46 +0100, "wobk" <wo...@interia.pl>
napisał(a):

Psa powinno się kąpać co pół roku ale nie jest to reguła.Pozatym
wypowiedzi poniższe są cokolwiek dziwne.Chyba chodzi o kąpiel czyli
wyczyszczenie dokładne skóry psa.
Natomiast jeśli chodzi o powroty brudnego pieska do domu to nic nie
stoi na przeszkodzie wsadzić do wanny i spłukać go wodą.

Heh tak to by mój pies nie mógł ze mną wyjść na spacer jak deszcz pada
że nie wspomne o codziennych letnich kompielach w rzeczce nieopodal
naszej działki.:)

z poważaniem
pees

katar...@poczta.onet.pl

unread,
Dec 31, 2002, 1:47:22 PM12/31/02
to

> Psa powinno się kąpać co pół roku ale nie jest to reguła.Pozatym
> wypowiedzi poniższe są cokolwiek dziwne.Chyba chodzi o kąpiel czyli
> wyczyszczenie dokładne skóry psa.<

a jednak psa lepiej nie kapac i nie ma nic dziwnego w tych wypowiedziach.
Dokladne wyczyszczenie skory psa mozna osiagnac przez szczotkowanie. Jesli pies
wraca zablocony ze spaceru, lepiej go dokladnie wytrzec i wyszczotkowac.
A kapiel psa w rzece to nie to samo co kapanie go z uzyciem szamponu czy mydla.

katarzyna

pees

unread,
Dec 31, 2002, 1:55:48 PM12/31/02
to
Dnia 31 Dec 2002 19:47:22 +0100, katar...@poczta.onet.pl
napisał(a):

>a jednak psa lepiej nie kapac i nie ma nic dziwnego w tych wypowiedziach.
>Dokladne wyczyszczenie skory psa mozna osiagnac przez szczotkowanie. Jesli pies
>wraca zablocony ze spaceru, lepiej go dokladnie wytrzec i wyszczotkowac.
>A kapiel psa w rzece to nie to samo co kapanie go z uzyciem szamponu czy mydla.

Właśnie to chciałem powiedzieć chyba się żle zrozumieliśmy .A i
świetnie że zwróciłaś uwagę na szczotkowanie to bardzo ważne.

z poważaniem
pees

HaNkA ReDhUnTeR

unread,
Jan 1, 2003, 6:23:38 PM1/1/03
to

Użytkownik <gosia_...@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości

> Szczeniaka można normalnie wykąpać, jeśli zajdzie taka potrzeba, tylko
teraz
> trzeba go bardzo porządnie wysuszyć, bo się przeziębi albo jeszcze co
gorszego.

Wreszcie głos rozsądku bo juz zaczynalam sie martwic:-)) Mam 3 miesiecznego
frotena i froten jak to froten kocha wode w kazdej postaci i lamentuje na
caly glos jesli wchodze do wanny/pod prysznic bez niego. Po prostu lubi sie
moczyc - ta rasa chyba tak ma, prawda? Pamietam frotena nr 1, ktory na widok
jakiegokolwiek akwenu wodnego od kałuzy przez wanne az po staw wlazil tam
caly szczesliwy:-)))

HaNkA I WoDnY PiEs


0 new messages