Jesli znacie coś poza tym i warto zobaczyc - piszcie tytuły.
Tomala
--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/
> Pewnie każdy z nas żeglujących ma swoje ulubione filmy i seriale z morzem
> lub żaglami w tle. Niestety fajnych jest tylko kilka i widziałem je po
> kilkanaście razy. Może jest jeszcze coś czego nie widziałem a warto
obejrzec?
> Pod spodem zamieszczam liste moich ulubionych:
> - Wiatr
> - Biały szkwał znany także jako Sztorm
> - Pan i Władca
> - Hornblower (8 odcinkowy serial nakręcony przez BBC)
> - Gniew Oceanu
> - Piraci z Karaibów
> - The Guardian - Patrol
>
> Jesli znacie coś poza tym i warto zobaczyc - piszcie tytuły.
>
> Tomala
>
Zapomniałeś o filmie podstawowym .
A nie powiem,nie powiem jakim :))))
> Jesli znacie coś poza tym i warto zobaczyc - piszcie tytuły.
Oglądałem jakoś w latach 60.tych polskie filmy "Skarb kapitana Martensa"
i "Wraki" po których obejrzeniu zapałałem miłością do morza. Pewnie
zachowane w archiwach czarno-białe kopie są w fatalnym stanie i trudno
przypuszczać aby zostały wydane na DVD.
--
Stockholm, http://sychut.com
- Okret
- Orzel
- Noz w wodzie
- Piraci (Polanskiego)
- Deep Water
- Smuga Cienia (Wajdy)
- Bunt na Bounty (2 filmy)
--
Piotr Berliński
------------------------------------------
e-mail: pi...@berlinski.org lub p.ber...@post.pl
Mój klub: http://www.skz.pw.edu.pl
GG# 1444580
"Gdy zeglarstwo w studiach szkodzi - cisnij studia, o coz chodzi!"
A.Urbanczyk
> <Załoga> był taki czy mi się to przysniło?
ZAŁOGA
* Film fabularny
* Produkcja: Polska
* Rok produkcji: 1951
* Premiera: 1952. 01. 27
* Dane techniczne: Czarno-biały. 2734 m. 92 min.
Zdjęcia do filmu rozpoczęły się we wrześniu 1950, trwały do września
1951. Plenery: "Dar Pomorza", Gdynia.
# Reżyseria: Jan Fethke
# Scenariusz: Jan Rojewski
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/122512
Google twierdzi że był taki :)
--
Paweł Szymczak
"Żeglarstwo jest kształtowaniem charakterów..."
> Pewnie każdy z nas żeglujących ma swoje ulubione filmy i seriale z morzem
> lub żaglami w tle. Niestety fajnych jest tylko kilka i widziałem je po
> kilkanaście razy. Może jest jeszcze coś czego nie widziałem a warto
obejrzec?
>
> Jesli znacie coś poza tym i warto zobaczyc - piszcie tytuły.
>
> Tomala
"The Pirate Movie", a dokładniej sceny bitwy żaglowców z piosenką "Victory"
(wstawka z filmu "the Black Swan") użyte jako czołówka i zakończenie
programu "Morze" (red. Marek Koszur, TVP-Szczecin). Genialne!!!!!
Ech, to były czasy, łza się w oku kręci...
pzdr.
jacek.pytkowski(shift+2)interia.pl
polecam rowniez -> Sink the Bismarck ! ( 1960 )
pozdrawiam
Dami(an)
--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl
Skarb Kapitana Martensa leci na kanale ale Kino, albo Kino Polska
Wraki zawsze można przeczytać :)
"Dwoje z wielkiej rzeki" - dramat obyczajowy
reż. Konrad Nałęcki,
wyk. Bogusz Bilewski, Tadeusz Białoszczyński, Barbara Wrzesińska, Florian Wolny
Polska 1958
Bilewskiego z ekranu nie poznałem, ale równie młody grał kiedyś w swietnym filmie poslkiego lotnika w bitwie o Anglię
(akcent morski - wodował i siedział z Emilem Karewiczem grającym lotnika niemieckiego w w jednej superboi ratowniczej na
Kanale).
Sporo ciekawych realiów.
"Płyną tratwy" - film dokumentalny (o flisakach)
reż. Władysław Ślesicki,
Polska 1962
"Nad rzeką, której nie ma" - film psychologiczny
reż. Andrzej Barański,
wyk. Marek Bukowski, Andrzej Mastalerz, Joanna Trzepiecińska, Marta Konarska
Polska 1991
"Pokój z widokiem na morze" - film psychologiczny
reż. Janusz Zaorski,
wyk. Piotr Fronczewski, Gustaw Holoubek, Marek Bargiełowski, Iwona Biernacka
Polska 1977
Nie wiem, jaką rolę w tych dwu ostatnich pełnią rzeka i morze, ktoś mógł dobierać tytułami z klucza, bo pojawiają się
poniższe tytuły ze słowami"morskimi" ;-)
"Mężczyźni na wyspie" - dramat psychologiczny (ale jednak jest jakaś Irenka, pewnie to Venus ;))
reż. Jan Laskowski,
wyk. Irena Laskowska, Mariusz Dmochowski, Piotr Pawłowski, Józef Nowak
Polska 1962
"Napad na wyspę" - serial (tez byscie napadli ;))
reż. Janusz Łęski,
Polska/ Niemcy 1989
"Pętla" - dramat obyczajowy (zupełnie jak Butakowa / Wiliamsona ;))
reż. Wojciech Jerzy Has,
wyk. Tadeusz Fijewski, Gustaw Holoubek, Aleksandra Śląska, Teresa Szmigielówna
Polska 1957
"Enigma" - film dokumentalny (będzie u-Boot ??)
reż. Andrzej Trzos-Rastawiecki, Jadwiga Zajicek,
wyk.
Polska 1976
"Sekret Enigmy" - film historyczny (no i co z u-Bootem ??)
reż. Roman Wionczek,
wyk. Tadeusz Borowski, Piotr Fronczewski, Piotr Garlicki, Henryk Bista
Polska 1979
"Wśród nocnej ciszy" - dramat kryminalny (cisza - wiadomo ;))
reż. Tadeusz Chmielewski,
wyk. Tomasz Zaliwski, Piotr Łysak, Mirosław Konarowski, Henryk Bista
Polska 1978
"Nad wielką wodą" - film krótkometrażowy (im wieksza woda, tym krótszy film )
"Droga z pierwszeństwem przejazdu" - film krótkometrażowy (MPDM jak nic ;))
"Oko Proroka" - film przygodowy (a nie cyklonu?)
reż. Paweł Komorowski,
wyk. Lubomir Cwetkow, Edward Lubaszenko, Djoko Rosić, Franciszek Trzeciak
Polska 1984
"Biały niedźwiedź" - film psychologiczny (Pan Kapitan chyba się nie obrazi, ale na niedźwiedzia to trochę za chudy ;))
reż. Jerzy Zarzycki,
wyk. Gustaw Holoubek, Adam Pawlikowski, Stanisław Mikulski, Stanisław Milski
Polska 1959
"Ostatni Parteitag w Norymberdze" - film dokumentalny ( O! Ostatni SIŻ w Pucku ;))
reż. Antoni Bohdziewicz,
Polska 1946
Trochę pozartowałem (no nie samego do końca ;)) ale niemal jakby jakis p.r.z-owicz układał...
Tak myslę, ze gdyby zebrać wspólnym wysiłkiem listę polskich filmów o morzu i upić z nią tego przychylnego nam naszego
człowieka w Kino Polska, to moglibysmy mieć ładnych kilka dni prawdziwej morskiej uczty.
JaC
>
> "Ostatni Parteitag w Norymberdze" - film dokumentalny ( O! Ostatni SIŻ w Pucku ;))
> reż. Antoni Bohdziewicz,
> Polska 1946
>
> Trochę pozartowałem (no nie samego do końca ;))
Otóż: w Polsce (i generalnie w Europie) nie kazdy żart jest
równouprawniony. Uprzejmie więc prosze o natychmiastowe publiczne
przeprosiny zarówno mnie osobiście, jak i pozostalej setki osób
uczestniczacych w "ostatnim SIZ-ie w Pucku". Mam nadzieję, że nie
wymaga to uzasadniania publicznie. Mam nadzieję, że oczekiwanie na te
przeprosiny nie potrwa na tyle długo, by w sprawe wdał sie jakis
troll....
Podpisuję się czytelnie: Andrzej Remiszewski uczestnik ostatniego SIZ
w Pucku
Jak wyżej. Oczekuję przeprosin.
--
Tomasz Łangowski uczestnik ostatniego SIZ
w Pucku
> Jak wyżej. Oczekuję przeprosin.
A ja nie oczekuje... Pan Cis przekroczył wszelkie normy, obraził tych
którzy tam byli i mnie jako organizatora...
W PZŻ jest coś takiego jak Sąd Związkowy w jego regulaminie jest taki
paragraf:
§ 2
Wykroczeniem jest zawinione naruszenie przepisów obowiązujących w
żeglarstwie lub prawideł dobrej praktyki żeglarskiej, naruszenie norm
współżycia społecznego w działalności żeglarskiej lub inny czyn
wyrządzający szkodę dobremu imieniu żeglarstwa polskiego.
Jutro wysyłam pismo z prośbą o rozpatrzenie przez Sąd Związkowy wybryku
Pana Cisa. Jesteśmy żeglarzami a Pan Cis nas obraża...
>
--
Pozdrowienia Jurek Makieła
http://www.makiela.pl
http://galeria.makiela.pl
GSM 601-938-951
Uprzejmie prosze do dolaczenia mojej skromnej osoby do w/w prosby. Pan
Cis tez mnie obrazil wielokrotnie i w dodatku szpetnie i ja tez uwazam
sie ( mam na to papiery) za zeglarza.
Bardziej mnie to bawilo do tej pory, ale skoro nadarza sie okazja.....
Tomasz Lukawski, armator x 5, stopnie i uprawnienienia wszelakie.
>> Jak wyżej. Oczekuję przeprosin.
>
> A ja nie oczekuje... Pan Cis przekroczył wszelkie normy, obraził tych
> którzy tam byli i mnie jako organizatora...
> W PZŻ jest coś takiego jak Sąd Związkowy w jego regulaminie jest taki
> paragraf:
>
> § 2
>
> Wykroczeniem jest zawinione naruszenie przepisów obowiązujących w
> żeglarstwie lub prawideł dobrej praktyki żeglarskiej, naruszenie norm
> współżycia społecznego w działalności żeglarskiej lub inny czyn
> wyrządzający szkodę dobremu imieniu żeglarstwa polskiego.
>
> Jutro wysyłam pismo z prośbą o rozpatrzenie przez Sąd Związkowy wybryku
> Pana Cisa. Jesteśmy żeglarzami a Pan Cis nas obraża...
Żeby obrazić, trzeba mieć zdolność honorową...
Pozdrawiam,
Wuj Bart27
--
* Bartłomiej F. Tajchman +48 784 607 253 / +353 872 610 542 *
* [www w przebudowie] GG #162270 *
* skype: wuj_bart_27 *
* Niebo gwiaździste nade mną, oślizgłe flaki we mnie. *
>
> Jutro wysyłam pismo z prośbą o rozpatrzenie przez Sąd Związkowy wybryku
> Pana Cisa. Jesteśmy żeglarzami a Pan Cis nas obraża...
Jurek, daj spokój. Skoro negujemy zasadnośc istnienia PZŻ jako
organizacji wszechżeglarskiej, śmieszne byłoby teraz skarzyć się do
niej. Tym bardziej, że rzecz dotyczy takiego nikogo jak Cis. Pozaz tym
kruk krukowi oka nie wykole. Zostaw więc to wacowo cisowo ccc-owe szambo
w spokoju. Niech cuchnie we własnym gronie. Szkoda smród wywlekać na
swieże powietrze :)
Radwan
Pozdrawiam
Paulus - Paweł Gzowski
-----
To jak już się czepnąłeś sam siebie, ja dorzucę coś :) Jeśli ma to być
po francusku to raczej "noblesse oblige", a nie jakieś "noblige" :)
Pozdrawiam również piątkowo
Michał Bajor
-----
> dojść do kompa i przeczytać zanim podkręcicie atmosferę.