Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Nowości w prognozie pogody ICM

1 view
Skip to first unread message

G. Firlik

unread,
Jul 4, 2007, 4:39:27 PM7/4/07
to
ICM uruchomił serwis pogodowy oparty na modelu COAMPS: http://new.meteo.pl
lub http://www.meteo.pl/new/ Są meteorogramy i mapki pogodowe na cały Bałtyk
i dużą część M. Północnego.

Ciekaw jestem jaka będzie sprawdzalność prognoz. Testujcie i dajcie znać na
grupie:)

Grzesiek

RadekNet

unread,
Jul 4, 2007, 4:50:42 PM7/4/07
to
Użytkownik "G. Firlik" <gfi...@o2.pl> napisał w wiadomości
news:f6h0s5$6nk$1...@nemesis.news.tpi.pl...

I w co tu wierzyc, skoro nawet sam icm podaje sprzeczne prognocy w nowej i
starej wersji? ;)

--
Radoslaw Wrodarczyk
Czartery Jachtow (Baltyk, Zatoka Gdanska, Zalew Wislany)
Tel.: +48 600-813-505 GG: 117176 Tlen: radek_wr
http://www.rejsy-czartery.com


Marek MAAR Grzywa

unread,
Jul 4, 2007, 5:23:14 PM7/4/07
to
RadekNet pisze:

> Użytkownik "G. Firlik" <gfi...@o2.pl> napisał w wiadomości
>>
>> Ciekaw jestem jaka będzie sprawdzalność prognoz. Testujcie i dajcie znać
>> na
>> grupie:)
>
> I w co tu wierzyc, skoro nawet sam icm podaje sprzeczne prognocy w nowej i
> starej wersji? ;)

Od pewnego czasu prognozy ICM, przynajmniej te dotyczące obszaru
centralnej polski, w ogóle się nie sprawdzały.

Nie wygodnie klikać w tych javowych okienkach, więc tu:
http://www.pagaj.pl/icm/ wkleiłem porównanie dzisiejszej prognozy dla DC.
Jeśli chodzi o opady to ta nowa jest zdecydowanie bardziej prawdziwa,
lało jak z cebra do wieczora.
Ciśnienie też jakby dokładniej prognozowane w nowej - u mnie jest
998hPa, a na Okęciu 987 (rzeczywiste)

Zobaczymy jutro jak wygląda porównanie +24h.

--
Pozdrawiam
Marek Grzywa


Jerzy Buczak

unread,
Jul 4, 2007, 5:29:23 PM7/4/07
to
Marek MAAR Grzywa napisał(a):

> Zobaczymy jutro jak wygląda porównanie +24h.

No, ja oglądam białe prostokąty, jak kliknę w jakiś obszar na mapie.Czy
to nie, aby mgła?


--
Jurek
Planujesz rejs,to wpisz go tutaj:
http://zagle.mazury.info/rejsform.php?m=22&lang=pl
a być może spotkamy się na szlaku.

Daniel Sienkiewicz

unread,
Jul 5, 2007, 2:40:54 AM7/5/07
to

> > Ciekaw jestem jaka będzie sprawdzalność prognoz. Testujcie i dajcie znać
> > na
> > grupie:)
>
> I w co tu wierzyc, skoro nawet sam icm podaje sprzeczne prognocy w nowej i
> starej wersji? ;)

Dla rejonu Gdanska i okolic prognoza 'starego typu' z godz 0000 dn 07
lipca, na dzisiajszy dzien, utrzymala to co pokazywala poprzednia, tzn
niewielki opad okolo poludnia. Natomiast wg 'nowej - wlasnie mamy
ulewe.
'Stary' model progozuje wiatr z W, nowy z N-NE

Na razie w Gdansku (okolice Rebiechowa) nie pada i wieje z zachodu :)
Stare wygrywa ? ;)

pozdrawiam
Daniel Sienkiewicz

Pawel Stawicki

unread,
Jul 5, 2007, 2:48:10 AM7/5/07
to
> Stare wygrywa ? ;)

W Szczecinie wygrywa nowe. Leje jak z cebra. A ja rowerem do pracy
przyjechałem :(

Pozdrawiam
Paweł Stawicki

Krzysiek Kielczewski

unread,
Jul 5, 2007, 4:51:44 AM7/5/07
to
Sami popatrzcie co *Marek MAAR Grzywa* napisał:

> RadekNet pisze:
>> Użytkownik "G. Firlik" <gfi...@o2.pl> napisał w wiadomości
>>>
>>> Ciekaw jestem jaka będzie sprawdzalność prognoz. Testujcie i dajcie znać
>>> na
>>> grupie:)
>>
>> I w co tu wierzyc, skoro nawet sam icm podaje sprzeczne prognocy w nowej i
>> starej wersji? ;)
>
> Od pewnego czasu prognozy ICM, przynajmniej te dotyczące obszaru
> centralnej polski, w ogóle się nie sprawdzały.
>
> Nie wygodnie klikać w tych javowych okienkach, więc tu:
> http://www.pagaj.pl/icm/ wkleiłem porównanie dzisiejszej prognozy dla DC.
> Jeśli chodzi o opady to ta nowa jest zdecydowanie bardziej prawdziwa,
> lało jak z cebra do wieczora.

Jeśli chodzi o opady dzisiaj to stara wygrywa :-)

Pozdrawiam,
Krzysiek Kiełczewski

Marek MAAR Grzywa

unread,
Jul 5, 2007, 5:08:32 AM7/5/07
to
Krzysiek Kielczewski napisał(a):

>
> Jeśli chodzi o opady dzisiaj to stara wygrywa :-)
>

Kluczem będzie to, w którą się w nocy wiatr obróci:-)

Polecam http://www.meteo.waw.pl/ do weryfikacji.

--
Pozdrawiam
Marek Grzywa

Janusz Ostrowski

unread,
Jul 5, 2007, 5:09:08 AM7/5/07
to
Poprosiłem webmastera o info nt. dostępu WAP.
Na wodzie to duzo wygodniejsze, zwłaszcza przy wyposażeniu okrojonym do
pływania "sztrandowego" po Wybrzeżu.
Co prawda "stara" wersja ICMu w pasie 2 mil na odcinku Międzyzdroje-Ustka nie
sprawdzała się w lipcu 2006 zupełnie :(

Pozdrawiam
Janusz

--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

0 new messages