Kilka pytanek:
UKRAINA _ GRUZJA: Czy ktos się może orientuje ile kosztuje prom z Odessy lub
Krymu do Gruzji? Czy ktos z Was moze jechal ta trasa?
WLADIKAVKAZ: Nie wiecie moze czy granica Rosja/Gruzja w Wladikavkazie jest
otwarta dla obcokrajowcow? Lub gdzie to sprawdzic?
SOCHI-Gruzja: A moze ktos tak probowal i wie ile kosztuje statek z Soczi do
Gruzji i czy nie ma problemu z granica?
pzdr
Iwona Kaliszewska
Z jakiegoś portu nie daleko Odessy (nie pamiętam nazwy miejscowości) i jest
bardzo, bardzo drogi.
> WLADIKAVKAZ: Nie wiecie moze czy granica Rosja/Gruzja w Wladikavkazie jest
> otwarta dla obcokrajowcow? Lub gdzie to sprawdzic?
Obecnie mogą tam przekraczać tylko rosjanie i gruzini, ale z Mineralnych Wód
lata Caucasus Airlines bodaj w we wtorki i czwartki do Tbilisi za około 60
USD (bilety w Warszawie w 5'Ms).
Ewentualnie zapytaj ambasadora - Pana Asatani; powinien coś wiedzieć.
> SOCHI-Gruzja: A moze ktos tak probowal i wie ile kosztuje statek z Soczi
do
> Gruzji i czy nie ma problemu z granica?
Ja pokonałem w przeciwnym kierunku w sierpniu 2003. 3 razy w tygodniu na
przemian kursuje statek i wodolot. Wyjście z Batumi było w poniedziałki,
środy i piątki. Cena około 55 USD za statek i około 60 USD za wodolot.
Jeśli nie jesteś zainteresowana zwiedzeniem Batumi to ze względu na napięcia
między Tbilisi a władzami Adżarii lepiej opuścić statek w Poti.
> pzdr
> Iwona Kaliszewska
> www.tajga.z.pl
Dodam jeszcze, że w lutym leciałem Aeroflotem z Kaliningradu do Tbilisi i
bilet powrotny kosztował równowartość 312 USD. Najbliższy wyjazd do Tbilisi
planuję w czerwcu Aeroflotem z Warszawy (jakieś 1580 zł), z Warszawy
ciekawym połączenie zapewnia Bielavia z przesiadką w Mińsku (wyloty w
soboty, a powroty w niedzielę), za coś ponad 1600 zł.
Pozdrawiam,
Grzegorz Niedźwiecki
Widze; ze droga la;dowa do Gruzji nie jest naj?atwiejsza i najtansza:)
Ale moze wiesz cos o jeszcze jednej opcji:
MOSKWA-BAKU, potem do Tibilisi. Kiedys bylo tak ze wiza gruzinska byla ok
dla tranzytu przez Azebrejdzan, ale nie wiem jak teraz? Czy przypadkiem tez
to przejscie kolejowe (ros/azer) nie jest dla nie-obcokrajowcow?
Pana ambasadora Gruzji nawet pytalam ale nie wie. Mowi ze z gruzinskiej
strony otwarte na Wadikaukaz....ale naprawde to sie nie orientowal... (no
widocznie nie jezdzil :)
A nie znasz moze kogos kto tedy jednak przejechal za jakas 'mala oplata'?
Te 1600 nie jest tak zle (tez w 5m's?)...no ale tez nie malo. Czy myslisz ze
warto kupic bilety wczesniej czy nie ma roznicy w cenie?
pzdr
Iwona Kaliszewska
Rok temu w okolicy lipca był prom z Odessy do Gruzji (widziałem na własne
oczy). Odpływał z portu w centrum Odessy. Cen promów z Odessy nie pamiętam,
ale ogólnie rzecz biorąc były dośc wysokie.
--
Pozdrawiam
Arek
Wlasnie ambasadora Gruzji w Polsce sie pytalam o ta granice ale nic nie wie :(
Chyba jedziemy (ja i 2 dziewczyny) pod koniec czerwca lub poczatek lipca,
wiec pewnie bedziemy w tym samym czasie. Na dlugo jedziesz?
Opcja przez Turcje dla nas odpada w obie strony, bo jeszcze chcemy do
Dagestanu. Wize rosyjska pewnie kupie i tak roczna (potem juz do
pazdziernika bede w Rosji) chociaz troche kosztuje zalatwienie.
Apropo, nie wiesz moze jak zalatwic wize roczna taniej niz tu przez biura
podrozy (chca; za zaproszenie 460zl)? Mam w Rosji znajomych, ale prywatny
czlowiek nie moze na rok/3 miesiace zaprosic...:(
pzdr
iwona
Jade maxymalnie na 2 tygodnie i bede praktycznie tylko w Tbilisi. Pod koniec
czerwca bede wracal.
> Opcja przez Turcje dla nas odpada w obie strony, bo jeszcze chcemy do
> Dagestanu. Wize rosyjska pewnie kupie i tak roczna (potem juz do
> pazdziernika bede w Rosji) chociaz troche kosztuje zalatwienie.
>
> Apropo, nie wiesz moze jak zalatwic wize roczna taniej niz tu przez biura
> podrozy (chca; za zaproszenie 460zl)? Mam w Rosji znajomych, ale prywatny
> czlowiek nie moze na rok/3 miesiace zaprosic...:(
>
Nie mam zupelnie pojecia.
Pozdrawiam,
Grzegorz