Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Ukraina-Gruzja prom i Wladikavkaz

2 views
Skip to first unread message

Iwona Kaliszewska

unread,
Apr 13, 2004, 4:52:01 PM4/13/04
to
Hej!

Kilka pytanek:

UKRAINA _ GRUZJA: Czy ktos się może orientuje ile kosztuje prom z Odessy lub
Krymu do Gruzji? Czy ktos z Was moze jechal ta trasa?

WLADIKAVKAZ: Nie wiecie moze czy granica Rosja/Gruzja w Wladikavkazie jest
otwarta dla obcokrajowcow? Lub gdzie to sprawdzic?

SOCHI-Gruzja: A moze ktos tak probowal i wie ile kosztuje statek z Soczi do
Gruzji i czy nie ma problemu z granica?

pzdr
Iwona Kaliszewska


www.tajga.z.pl

Grzegorz Niedzwiecki

unread,
Apr 14, 2004, 3:57:19 AM4/14/04
to
> UKRAINA _ GRUZJA: Czy ktos się może orientuje ile kosztuje prom z Odessy
lub
> Krymu do Gruzji? Czy ktos z Was moze jechal ta trasa?

Z jakiegoś portu nie daleko Odessy (nie pamiętam nazwy miejscowości) i jest
bardzo, bardzo drogi.

> WLADIKAVKAZ: Nie wiecie moze czy granica Rosja/Gruzja w Wladikavkazie jest
> otwarta dla obcokrajowcow? Lub gdzie to sprawdzic?

Obecnie mogą tam przekraczać tylko rosjanie i gruzini, ale z Mineralnych Wód
lata Caucasus Airlines bodaj w we wtorki i czwartki do Tbilisi za około 60
USD (bilety w Warszawie w 5'Ms).
Ewentualnie zapytaj ambasadora - Pana Asatani; powinien coś wiedzieć.

> SOCHI-Gruzja: A moze ktos tak probowal i wie ile kosztuje statek z Soczi
do
> Gruzji i czy nie ma problemu z granica?

Ja pokonałem w przeciwnym kierunku w sierpniu 2003. 3 razy w tygodniu na
przemian kursuje statek i wodolot. Wyjście z Batumi było w poniedziałki,
środy i piątki. Cena około 55 USD za statek i około 60 USD za wodolot.
Jeśli nie jesteś zainteresowana zwiedzeniem Batumi to ze względu na napięcia
między Tbilisi a władzami Adżarii lepiej opuścić statek w Poti.

> pzdr
> Iwona Kaliszewska
> www.tajga.z.pl

Dodam jeszcze, że w lutym leciałem Aeroflotem z Kaliningradu do Tbilisi i
bilet powrotny kosztował równowartość 312 USD. Najbliższy wyjazd do Tbilisi
planuję w czerwcu Aeroflotem z Warszawy (jakieś 1580 zł), z Warszawy
ciekawym połączenie zapewnia Bielavia z przesiadką w Mińsku (wyloty w
soboty, a powroty w niedzielę), za coś ponad 1600 zł.

Pozdrawiam,
Grzegorz Niedźwiecki


Iwona Kaliszewska

unread,
Apr 14, 2004, 7:42:46 AM4/14/04
to

Wielkie dzieki - Twoj mail wyjasnil troche moich watpliwosci.

Widze; ze droga la;dowa do Gruzji nie jest naj?atwiejsza i najtansza:)

Ale moze wiesz cos o jeszcze jednej opcji:
MOSKWA-BAKU, potem do Tibilisi. Kiedys bylo tak ze wiza gruzinska byla ok
dla tranzytu przez Azebrejdzan, ale nie wiem jak teraz? Czy przypadkiem tez
to przejscie kolejowe (ros/azer) nie jest dla nie-obcokrajowcow?

Pana ambasadora Gruzji nawet pytalam ale nie wie. Mowi ze z gruzinskiej
strony otwarte na Wadikaukaz....ale naprawde to sie nie orientowal... (no
widocznie nie jezdzil :)
A nie znasz moze kogos kto tedy jednak przejechal za jakas 'mala oplata'?

Te 1600 nie jest tak zle (tez w 5m's?)...no ale tez nie malo. Czy myslisz ze
warto kupic bilety wczesniej czy nie ma roznicy w cenie?

pzdr

Iwona Kaliszewska

www.tajga.z.pl

Grzegorz Niedzwiecki

unread,
Apr 14, 2004, 10:02:33 AM4/14/04
to
Duzo wczesniej biletu nie trzeba kupowac, jego cena zalezy wylacznie od
kursu dolara. Nie wiem jak jest z pociagiem przez Azerbejdzan, bo znajduje
sprzeczne informacje, na pewno potrzebna wiza do Azerbejdzanu a ambasady w
Polsce chyba jeszcze nie ma (nie sprawdzalem).
Ja w tamtym roku do Gruzji jechalem przez Turcje z Brna przez Sofie do
Istambulu z http://www.eurotours.bg/ i dalej pociagiem do Kars za jakies 20
USD. Granice przekroczylem w Posof/Vale (pisalem o tym kilka dni temu).
Kiedy wyjezdzasz? Jesli w czerwcu to moze bedziemy podrózowac do Gruzji w
tym samym czasie.
Co do tego przejscia drogowego to mozna jeszcze zadzwonic do ambasady
polskiej w Tbilisi. Niedawno dzwonilem ale wypadlo mi z glowy aby o to
zapytac.
Przed wyjazdem polecam ksiazke pani Doroty Parzymies "Zycie codzienne w
Tbilisi" (nie jestem powiazany z autorem, czy wydawca).
Pisalem o tej Belavii bo Aeroflotem przy przelocie do Tbilisi trzeba kisnac
cala noc na Szeremietiewo lub wyrobic wize tranzytowa, co prawda mi to nie
przeszkadza bo wize rosyjska dostane za darmo, ale niektórzy nie chca wydac
60 zl.
Pozdrawiam,
Grzegorz Niedzwiecki

arkadoo

unread,
Apr 14, 2004, 11:45:47 AM4/14/04
to
> > Krymu do Gruzji? Czy ktos z Was moze jechal ta trasa?
>
> Z jakiegoś portu nie daleko Odessy (nie pamiętam nazwy miejscowości) i
jest
> bardzo, bardzo drogi.
>

Rok temu w okolicy lipca był prom z Odessy do Gruzji (widziałem na własne
oczy). Odpływał z portu w centrum Odessy. Cen promów z Odessy nie pamiętam,
ale ogólnie rzecz biorąc były dośc wysokie.

--
Pozdrawiam
Arek


Iwona Kaliszewska

unread,
Apr 14, 2004, 12:42:49 PM4/14/04
to
Dzieki.

Wlasnie ambasadora Gruzji w Polsce sie pytalam o ta granice ale nic nie wie :(

Chyba jedziemy (ja i 2 dziewczyny) pod koniec czerwca lub poczatek lipca,
wiec pewnie bedziemy w tym samym czasie. Na dlugo jedziesz?

Opcja przez Turcje dla nas odpada w obie strony, bo jeszcze chcemy do
Dagestanu. Wize rosyjska pewnie kupie i tak roczna (potem juz do
pazdziernika bede w Rosji) chociaz troche kosztuje zalatwienie.

Apropo, nie wiesz moze jak zalatwic wize roczna taniej niz tu przez biura
podrozy (chca; za zaproszenie 460zl)? Mam w Rosji znajomych, ale prywatny
czlowiek nie moze na rok/3 miesiace zaprosic...:(

pzdr
iwona

Grzegorz Niedzwiecki

unread,
Apr 15, 2004, 4:35:05 AM4/15/04
to
> Chyba jedziemy (ja i 2 dziewczyny) pod koniec czerwca lub poczatek lipca,
> wiec pewnie bedziemy w tym samym czasie. Na dlugo jedziesz?

Jade maxymalnie na 2 tygodnie i bede praktycznie tylko w Tbilisi. Pod koniec
czerwca bede wracal.

> Opcja przez Turcje dla nas odpada w obie strony, bo jeszcze chcemy do
> Dagestanu. Wize rosyjska pewnie kupie i tak roczna (potem juz do
> pazdziernika bede w Rosji) chociaz troche kosztuje zalatwienie.
>
> Apropo, nie wiesz moze jak zalatwic wize roczna taniej niz tu przez biura
> podrozy (chca; za zaproszenie 460zl)? Mam w Rosji znajomych, ale prywatny
> czlowiek nie moze na rok/3 miesiace zaprosic...:(
>

Nie mam zupelnie pojecia.
Pozdrawiam,
Grzegorz

0 new messages