Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Jak sformułować zaproszenie ?

0 views
Skip to first unread message

duh

unread,
May 24, 2003, 3:53:06 AM5/24/03
to
Witam wszyskich.

Wyieram sie w Lipcu do Anglii do rodziny. Poszukuje informacji o
zaproszniach. Jak ma ono wygladać ?

- Czy jest to zykły list ? Jak nalezy go poprawnie formułować jezeli
zaprasza mnie rodzina sporadycznie odwiedzajaca kraj. (wujek mojej
babci)?

- Czy nalezy załatwiac jakies specjalne zaproszenia w ambasadach lub
tez inne dokumenty ? Jesli tak to ile to trwa ?

- Na jaki okres czasu jest zazwyczaj zapraszana osoba z Polski ?

Na alt.pl.emigracja analazlem wzor listu ale z 2002 roku nie wiem czy
taka forma jest aktualna. Oto adres do posklejanaia:

http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&threadm=
efa657b4.0206210049.3a94e9ef%40posting.google.com&rnum=1&prev=/groups%3Fq%3D%2522zaproszenie%2
Bdo%2Banglii%2522%26hl%3Dpl%26lr%3D%26ie%3DUTF-8%26oe%3DUTF-8%26selm%3Defa657b4.0206210049.3a9
4e9ef%2540posting.google.com%26rnum%3D1

Prosze o wszlekie informacje/linki.

[ d.o.o.h - Device Optimized for Observation and Harm ]
[ email: dooh(at)wp(dot)pl IcqUin:108674489 GG:198354 ]
[ moj kawałek html'a : http://mamut.mysza.eu.org/~dooh ]

Cezar

unread,
May 24, 2003, 7:58:44 AM5/24/03
to
> Wyieram sie w Lipcu do Anglii do rodziny. Poszukuje informacji o
> zaproszniach. Jak ma ono wygladać ?

Polskie zaproszenia sie wysyla na urzedowych formularzach z pieczatkami itp
(z biura paszportowego), wiec moze angielskie podobnie?

Cezar


Piotr Wasil

unread,
May 24, 2003, 8:09:25 AM5/24/03
to
"Cezar" <cez...@box43.pl> napisał(a):

Ja mialem fax od znajomych.
Normalnie napisala na kartce, ze mnie zaprasza, pokrywa wszystkie koszty
zwiazane z moim przyjazdem, itp. Podala telefony kontaktowe do siebie
(dom, komorka, praca) i zaproszenie bylo lux pierwsza klasa ;)

--
-- ircnet: cart -- car...@in.lublin.pl GG 170798 --
-- Moje podróże -- http://cartman.symboliczna.net --

Łukasz Braun

unread,
May 24, 2003, 8:33:44 AM5/24/03
to
Nie wiem, jak ma sie sprawa w przypadku Anglii, ale wiem, ze podczas
starania sie o wize do USA wystarczylo pokazac wydrukowany e-mail z
zaproszeniem - nikt nie robil problemow.

Pozdrawiam,
---L.


0 new messages