W najbliższych dniach EmiTel rozpocznie testy systemu dostępu
warunkowego w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.
W ramach testów czasowo kodowane będą programy TVP Sport i TVP HD.
Naziemna telewizja cyfrowa poza przesyłaniem obrazu i dźwięku umożliwia
realizację wielu usług, które w systemach telewizji analogowej nie były
możliwe. Wiele z tych usług wymaga jednoznacznej identyfikacji lub
wnoszenia opłat za wybrane treści. Testy CAS mają na celu sprawdzenie
możliwości wdrożenia dostępu warunkowego, a przede wszystkim na
sprawdzenie czy dostępne na rynku odbiorniki STB umożliwią realizację
takich usług w przyszłości.
Czytałem, bo skąd bym niby wiedział że kodowane?
Chodzi mi o to, że przyłączyłbym się do tych testów, więc pytam, czy ktoś
wie jak to ugryźć.
z tego co wiem to viacess, ale sprawdze.
pawell
jak pisałem, że nie będzie wszystko za free to mnie wyzywali.
pawell
> jak pisałem, że nie będzie wszystko za free to mnie wyzywali.
Logiczne że jeśli chcemy np. C+ to nie będzie za free.
A właśnie jego bym chciał na którymś mux w dvb-t.
Nie ma mozliwosci przylaczenia sie do testow. Testy sa prowadzone tylko
na waskiej grupie urzadzen w firmie (emitel)
pzdrw
Jingiel
nie urodziłem się wczoraj i znam realia tego kraju, wszystkich nie
zakodują, ale te co są płatne tj. tvp sport to pewnie zostaną płatne.
przypuszczam, że tak samo będzie z hd.
pawell
>> Logiczne że jeśli chcemy np. C+ to nie będzie za free.
>> A właśnie jego bym chciał na którymś mux w dvb-t.
>
> nie urodziłem się wczoraj i znam realia tego kraju, wszystkich nie
> zakodują, ale te co są płatne tj. tvp sport to pewnie zostaną płatne.
A tvp sport jest płatny?
> przypuszczam, że tak samo będzie z hd.
TVP HD?
O ile w ogóle załapie się na któryś mux.
Piszą że na 1 będą tylko kanały SD.
>
> A tvp sport jest płatny?
>
Siur, kablówki muszą płacić ze reemisję.
--
Pozdrawiam
Szymon Wyrembak
(odpowiadajac popraw adres: im...@nazwisko.eu)
>
> Użytkownik "pawell32" <pa...@wp.pl> napisał w wiadomości news:
>
>>> Logiczne że jeśli chcemy np. C+ to nie będzie za free.
>>> A właśnie jego bym chciał na którymś mux w dvb-t.
>>
>>
>> nie urodziłem się wczoraj i znam realia tego kraju, wszystkich nie
>> zakodują, ale te co są płatne tj. tvp sport to pewnie zostaną płatne.
>
>
> A tvp sport jest płatny?
z tego co widzę to na pewno - bo kodowany (dvb-s)
>
>> przypuszczam, że tak samo będzie z hd.
>
>
> TVP HD?
> O ile w ogóle załapie się na któryś mux.
> Piszą że na 1 będą tylko kanały SD.
ostatnio była żywa dyskusja, że na dvb-t ma być sporo i to full hd, nie
wiem skąd takie dane. ja i tak tego nie odbiore bo moja sonka ma ponad
rok i nikt nie przypuszczał, że będzie mpeg-4 :-)
pawell
A za tvp1,2 czy Info też muszą płacić?
>> A tvp sport jest płatny?
>
> z tego co widzę to na pewno - bo kodowany (dvb-s)
Jedno z drugim się nie wiąże.
Satelitarne programy tvp są chyba wszystkie kodowane.
Prawa się kłaniają.
>> TVP HD?
>> O ile w ogóle załapie się na któryś mux.
>> Piszą że na 1 będą tylko kanały SD.
>
> ostatnio była żywa dyskusja, że na dvb-t ma być sporo i to full hd,
Gdzie była ta dyskusja?
> nie wiem skąd takie dane. ja i tak tego nie odbiore bo moja sonka ma ponad
> rok i nikt nie przypuszczał, że będzie mpeg-4 :-)
Sobie dokupisz settopbox.
kablówki chyba nie, aczkolwiek nie mam pewności.
u nas jest tak, że jak ktoś nie chce kablówki, a zbiorczej anteny nie ma
już, dzwoni do kablówki i podłączają kabel z blokerem na 5 kanałów
(tvp1, 2, info, tvn i polsat). nie oplacalo się konserwować
przestarzałej instalacji zbiorczej i zlecają to kablówce, a to jest w
czynszu, poza tym każdy ma obowiązek płacić abonament :-)
pawell
>
> Użytkownik "pawell32" <pa...@wp.pl> napisał w wiadomości news:
>
>>> A tvp sport jest płatny?
>>
>>
>> z tego co widzę to na pewno - bo kodowany (dvb-s)
>
>
> Jedno z drugim się nie wiąże.
> Satelitarne programy tvp są chyba wszystkie kodowane.
>
> Prawa się kłaniają.
>
>>> TVP HD?
>>> O ile w ogóle załapie się na któryś mux.
>>> Piszą że na 1 będą tylko kanały SD.
>>
>>
>> ostatnio była żywa dyskusja, że na dvb-t ma być sporo i to full hd,
>
>
> Gdzie była ta dyskusja?
DVB-T - glupota TVP, po cholere az 1080?
Raczej twoja nie TVP panie mundry.
1080i 720p zabieraja takie samo pasmo danych.
A tak w ogole to uzywasz swieczek? Po cholere prad skoro ze swieczki tez
jest swiatlo.
Tmek
Panie mundry - a dotarło, że to tytuł wątku, do którego pawell32 skierował?
--
Wiewior
jvr...@fbhaq.j.cy
Kazde urzadzenie elektryczne dziala lepiej,
jezeli jest podlaczone do zasilania
Poprawcie mnie jesli zle rozumuje
Zmieniony ma byc sposob nadawania nadajnikow naziemnych, budowanych z
naszych podatkow z analogowego na cyfrowy.
Bedzie mozna przeslac wiecej kanalow na tych samych czestotliwosciach.
Czy pomysl zeby kodowac wynika z tego ze jest za malo darmowych kanalow
do nadawania czy z czegos innego :-)
zch
Mamy mieć prawo do odbioru tych kanałów, które teraz są nadawane
analogowo. Cała reszta przyszłych kanałów może, ale nie musi być
kodowana. Pojawienie się każdego nowego kanału musi i tak przejść
procedurę w KRRiT.
M.
PS. Chyba, że coś się zmieni, ale nie wierzyłbym w to ;-(
> Zmieniony ma byc sposob nadawania nadajnikow naziemnych, budowanych z
> naszych podatkow
Z czego budowanych?
Tak jak cała TPSA.
> Bedzie mozna przeslac wiecej kanalow na tych samych czestotliwosciach.
> Czy pomysl zeby kodowac wynika z tego ze jest za malo darmowych kanalow do
> nadawania czy z czegos innego :-)
Są programy przeznaczone do TV otwartych i takie, przeznaczone do płatnych.
Zmieszczą się zapewne wszystkie sensowne, prędzej czy później.
> Z czego budowanych?
> Tak jak cała TPSA.
???
Jesteśmy na pl.rec.telewizja :-)
> Są programy przeznaczone do TV otwartych i takie, przeznaczone do płatnych.
> Zmieszczą się zapewne wszystkie sensowne, prędzej czy później.
Cieszę się
zch
Ale Emitel to tpsa, a nie jednostka budżetowa, która nadajniki z podatków
buduje.
>
>
>> Są programy przeznaczone do TV otwartych i takie, przeznaczone do
>> płatnych.
>> Zmieszczą się zapewne wszystkie sensowne, prędzej czy później.
>
> Cieszę się
Oczywiście jakby miały być za darmo kanały typu Edusat czy Domo, to wolę
ZAMIAST nich płatny Canal+.
Przynajmniej będę mógł się pozbyć talerza i kłopotów z nim związanych.
> Ale Emitel to tpsa, a nie jednostka budżetowa, która nadajniki z
> podatków buduje.
Ja pier... To jeszcze i maszty sprzedali
zch
> Czy pomysl zeby kodowac wynika z tego ze jest za malo darmowych kanalow do
> nadawania czy z czegos innego :-)
Tutaj masz szersze info o testach - nieco Cię powinno uspokoić.
http://satkurier.pl/news/44930/tvp-hd-i-tvp-sport-kodowane-w-dvb-t.html
Zwłaszcza to:
"Mało prawdopodobne w tej chwili jest docelowe kodowanie w DVB-T. Są to
tylko testy, a sygnał powinien być FTA, bo to daje szanse powodzenia po
uruchomieniu nadajników DVB-T."
Zdaje się, że to zapowiadali i to byłoby super, prostrza instalacja i
mniej problemów.
pawell
> Piłka ręczna na TVP HD wygląda świetnie.
zgadza sie, po raz pierwszy poczulem "sile HD", obraz jest zyleta poprostu,
ale niestety kosztem tvp1,2,3 takie odnioslem wrazenie ze tam bitrate
dramatycznie spadl....
--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/
Ale kiedy spadł?
Bo na tvp hd bitrate na sporcie jest podobny, od kiedy z niego korzystam na
dvb-t, czyli od października.
> > ale niestety kosztem tvp1,2,3 takie odnioslem wrazenie ze tam bitrate
> > dramatycznie spadl....
>
> Ale kiedy spadł?
> Bo na tvp hd bitrate na sporcie jest podobny, od kiedy z niego korzystam na
> dvb-t, czyli od października.
tak mi sie wydawalo od paru dni..... pewnie sie myle. jestem po zmianie tv i
tuner mam stacjonarny (nie widze parametrow strumienia) wiec widze rzeczy
ktorych wczesniej nie dostrzegalem. ok...
nota bene siedem kanalow SD/multiplex to chyba ciut za bardzo odbija sie na
jakosci. chyba ze zmienia charakterystyke sygnalu (pojemnosc kosztem zasiegu)
w terminie pozniejszym...