Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

100Hz - czy warto?

0 views
Skip to first unread message

azak

unread,
Oct 20, 2000, 3:00:00 AM10/20/00
to
Czy jest sens doplacac duze pieniadze do telewizora za odswiezanie
100hz-owe.
TVP nie nadaje chyba w tej technologii, a jak jest z kanalami cyfrowymi?

azak

Andrzej Baraniak

unread,
Oct 20, 2000, 3:00:00 AM10/20/00
to
azak wrote:

Zależy jak duży telewizor chcesz kupić.
100 Hz to nie jest 'system nadawania'. W TV, które pewnie widziałeś ma to na
celu tylko i wyłącznie poprawienie komfortu oglądania przez wyeliminowanie
niepożądanych zjawisk widocznych przy 50Hz na dużych telewizorach (powyżej
25''), objawiających się przede wszystkim migotaniem dużych jednolitych
powierzchni.
100 Hz dobra rzecz, warto dać dodatkowe parę złotych przy dużych TV, ale
100Hz 100 Hz-om nierówne. Szczególnie radzę uważać na 100 Hz digital Scan
Philipsa i 100 Hz digital reference Grundiga. Zachowują się niekiedy
dziwnie, powodując dużą pikselizację obrazu. Być może da się to jakoś
wyregulować, ale nie miałem okazji.
Thomson ma dobre 100Hz MM (motion mastering), trochę gorsze IM (inteligent
mastering), ale nie dokuczliwe.
Sony ma dobre 100 Advanced 100 Hz Digital Plus (czy jakoś tak), poprzednie
100 Hz nie było rewelacyjne, ale jeszcze do zniesienia.
Loewe, Panasonic i JVC wizualnie mają przyzwoite 100Hz, ale nie wiem, czy
starsze modele mają jakieś starsze rozwiązania.

Pozdrawiam,

AB

[QubaQ]

unread,
Oct 20, 2000, 3:00:00 AM10/20/00
to
> Czy jest sens doplacac duze pieniadze do telewizora za odswiezanie
> 100hz-owe.
> TVP nie nadaje chyba w tej technologii, a jak jest z kanalami cyfrowymi?


OJEJ ... :))))))

Kuba K.

--
Archiwum grupy dyskusyjnej pl.rec.telewizja
http://niusy.onet.pl/pl.rec.telewizja

Piotr

unread,
Oct 23, 2000, 3:00:00 AM10/23/00
to
hmm czytajc przyzam ze nie lubie jak sa dlugie
lecz 100 Hz warto kupic np. sony swego czasu z kineskopem 16:9 dawal za 3700
trudno okreslic ile cali ale nie maly
roznica dla nie widzacego roznicy (nie majacego moznosci porowania) jest
taka
ogladajac mecz pileczki przy 50 Hz widac trawe jako zielony podklad a na
100Hz widac jak ta trawka sie porusza nie trzeba mowic (pisac) jaka jest
roznica w innych programach no i oczy nie bola bo nie ma takiego cinkiego
odswiezania
pozdrawiam
DjFranek

Użytkownik [QubaQ] <med...@ahoj.pl> w wiadomości do grup dyskusyjnych
napisał:011001c03ae5$dac46640$d67e4bd4@qubaq...

0 new messages