--
Janusz so...@kki.net.pl
--
Archiwum grupy dyskusyjnej pl.rec.telewizja
http://niusy.onet.pl/pl.rec.telewizja
> Czy ktos moglby mi wyjasnic jak to sie dzieje, ze pewne programy w
kablowce
> sa stereo, a inne ktore ewidentnie nadaja w systemie stereo nie.
Aby kablówka mogła przekazywać programy satelitarne w stereo musi nabyć i
zainstalować koder stereo nicam, a to niestety kosztuje.
> Dla czego zaden program jaki idzie z satelity po puszczeniu w telewizorze
> nie jest stereo mimo, ze z wyjsc audio tiunera satelitarnego taki
> stereofoniczny dzwiek wychodzi.
Modulator TV w tunerze sat nie koduje dźwięku stereo i jest to całkiem
normalne, gdyż na świecie jest kilkanaście standardów stereo, a standard
euro jest jeden. Podłącz tuner sat przez euro i będziesz miał pełne stereo.
Poza tym modulator w tunerze sat to już przeżytek (z epoki późnego
Jaruzelskiego) - używaj TYLKO I WYŁĄCZNIE wyjścia euro, tym bardziej, że
Twój telewizor nie jest jakimś zabytkiem.
> Czym rozni sie dzwiek np. TV POLONI w kablowce z tym jaki jest w
satelicie?
j.w.
____________________________________
* piotr'ek * - To nie jest moje zdanie!
Volna Republika Olkusz'2000
Radio Sielp i Młot - www.sielpia2000.prv.pl
MuroHasła - www.nowakowski.gdynia.top.pl
--
Janusz so...@kki.net.pl
Użytkownik "Przemek Kurzawa" <prz...@gryf.com.pl> napisał w wiadomości
news:002401c05e84$b7a39920$2a00...@szcz.warta.pl...
Jedyne wyjście.
> Myslalem, ze moze cos trzeba ustawic w tunerze, czego nie zrobilem. Na
mysl
> mi nie przyszlo, ze tuner "obcina" dzwiek stereo przeksztalcajac je w
mono.
Zawsze tak było.
____________________________________
* piotr'ek * - To nie jest moje zdanie!
Volna Republika Olkusz'2000
Radio Sielp i Młot - www.sielpia2000.prv.pl
MuroHasła - www.nowakowski.gdynia.top.pl
pozdrawiam
--
Janusz so...@kki.net.pl