Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Jeśli nie ZEUS to co?

26 views
Skip to first unread message

anacron

unread,
May 15, 2012, 7:17:17 PM5/15/12
to
Tytuł dość prowokacyjny, ale jestem właśnie świeżo po doborze radia do
samochodu. Straciłem kilka godzin podłączając różne odbiorniki i
testując je w centrum miasta i w efekcie końcowym wybrałem Lafayette
Zeus Pro. Były więc i Pretendent i jego kopie takie jak Unimax, były
Yosany, Alany i inne takie i właściwie osobiście śmie twierdzić, że w
tym przedziale cenowym Zeus Pro bije nie ma konkurencji, a i wśród wiele
droższych aut ciężko znaleźć takie, które mu dorównuje. W efekcie na
sklepie były 3 sztuki i po tym jak zdecydowałem się na jedną i inny
klient usłyszał jak to radio pracuje u mnie w aucie kupił drugie, apo
godzinie gdy podjechałem po FV (bo im się wysypała drukarka) i trzecie
ze stanu już zeszło (ponoć kolejny klient usłyszał jak to radio pracuje
w aucie tego drugiego). Po 400km z tym na pokładzie zacząłem się
zastanawiać i doszedłem do wniosku, że radio jest po prostu
bezkonkurencyjne, a wcale nie kosztuje wiele (mój egzemplarz kosztował
380 zł).

_Zalety_
- małe gabaryty
- bardzo dobre filtry ANL/NB
- dobrze działające ASQ
- funkcja LOCAL jest dobrze ustawiona, w Warszawie na 1m antenie
skróciła mi zasięg odbioru do około 2km.
- mała gruszka z przyciskami wyłączania ASQ i zmiany kanałów
- dobra modulacja

_Wady_
- mały głośnik, w efekcie dokupiłem do tego zewnętrzny głośnik, chociaż
może u mnie zawadziło miejsce montażu radia.

Pozdrawiam

--
anacron

anacron

unread,
May 15, 2012, 7:26:05 PM5/15/12
to
Tytuł dość prowokacyjny, ale jestem właśnie świeżo po doborze radia do
samochodu. Straciłem kilka godzin podłączając różne odbiorniki i
testując je w centrum miasta i w efekcie końcowym wybrałem Lafayette
Zeus Pro. Były więc i Pretendent i jego kopie takie jak Unimax, były
Yosany, Alany i inne takie i właściwie osobiście śmie twierdzić, że w
tym przedziale cenowym Zeus Pro nie ma konkurencji, a i wśród wiele
droższych radyjek ciężko znaleźć takie, które mu dorównuje. W efekcie na

Paweł Zet

unread,
May 17, 2012, 7:28:22 AM5/17/12
to ana...@anacron.pl
Zasięg odbioru na 2km....ale Ciebie słychać dalej niż 2km i ktoś odpowiada a Ty "głuchy". Potem kilkukrotnie ktoś Ci odpowiada a Ty znów "głuchy". Po czym odpowiadający zaczyna starą śpiewkę "jak mnie słychać" skoro Ty mu nie odpowiedziałeś to pomyślał ze radio u padło i w ten sposób robi się "śmietnik" na #19. Jaki jest sens płacenia takim pieniędzy jak potrzebny taki krótki zasięg? Ręczne radio CB wystarczy w zupełności albo zwykły PMR gdzie kanał 3 jest wywoławczym ogólnopolskim.

anacron

unread,
May 17, 2012, 11:34:02 AM5/17/12
to
W dniu 2012-05-17 13:28, Paweł Zet pisze:
> Zasięg odbioru na 2km....ale Ciebie słychać dalej niż 2km i ktoś odpowiada a Ty "głuchy".

"Loc" włączam w mieście, aby usłyszeć, że przede mną FR, a nie po to,
aby pytać o cokolwiek i jednocześnie nie słyszeć jazgotu z okolicy
dupków z krótkimi antenami, którzy nic nie słyszą i ciągle o coś pytają.
Mało tego, mimo, że używam ASQ na nasłuchu w momencie gdy pytam,
wyłączam je (przycisk na gruszce), aby mieć pewność, że usłyszę
odpowiedź. Ja umiem używać radia CB. :)

Pozdrawiam

Paweł Zet

unread,
May 18, 2012, 7:17:59 AM5/18/12
to ana...@anacron.pl

Ja umiem używać radia CB. :)
>
> Pozdrawiam

i Chwała Ci za to! Ale w tym temacie jeszcze bym polemizował.

anacron

unread,
May 21, 2012, 12:12:43 PM5/21/12
to
W dniu 2012-05-18 13:17, Paweł Zet pisze:
>
> Ja umiem używać radia CB. :)
> i Chwała Ci za to! Ale w tym temacie jeszcze bym polemizował.

No dawaj...

Paweł Zet

unread,
May 21, 2012, 3:21:24 PM5/21/12
to ana...@anacron.pl
hahahahaaa...co mam Ci dawać?? Bo jeszcze sobie coś ludzie pomyślą..heheheee

anacron

unread,
May 21, 2012, 6:22:58 PM5/21/12
to
W dniu 2012-05-21 21:21, Paweł Zet pisze:
> hahahahaaa...co mam Ci dawać?? Bo jeszcze sobie coś ludzie pomyślą...heheheee

Tą polemikę :)
0 new messages