Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Czy mieszanka paliwo+olej starzeje się?

11 views
Skip to first unread message

zuwio

unread,
Nov 9, 2007, 3:40:30 AM11/9/07
to
Witam,
Czy mieszanka paliwo plus olej ,,starzeje" się i po jakim czasie?
Czy można ją w jakiś sposób ,,odmłodzić" np. dolewając do starej
mieszanki olej lub nową mieszankę np. pół na pół? Tylko w jakich
proporcjach i czy będzie to bezpieczne dla silnika?
Wiem, że niedawno był podobny post ale nie było w nim jasnej
odpowiedzi na to pytanie.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Jarek

Conrado

unread,
Nov 9, 2007, 7:54:31 AM11/9/07
to
zabełtaj i do góry :)
(jesli masz zamkniety zbiornik to praktycznie, w tak krótkim czasie, jedyne
co sie może stać, to odzielić lekko olej od paliwa. 10lat przecież tego nie
trzymasz)

Conrado


ZToniS

unread,
Nov 9, 2007, 8:40:19 AM11/9/07
to

"Conrado" <zi...@wp.pl> schrieb im Newsbeitrag
news:fh1lan$tn3$1...@news.onet.pl...

> (jesli masz zamkniety zbiornik to praktycznie, w tak krótkim czasie,
> jedyne co sie może stać, to odzielić lekko olej od paliwa.

Jak oddzielic?
Czyzybym i przestarzalej fizyki byl sie uczyl?
:-)
Pozdrowienia
ZToniS


pawel...@gmail.com

unread,
Nov 9, 2007, 9:33:52 AM11/9/07
to
wymieszane paliwo z olejem moze siedziec w karnistrze maks. pół roku,
niewymieszane paliwo z olejem spokojnie rok i dłużej


Piotr Słowik

unread,
Nov 9, 2007, 10:01:42 AM11/9/07
to
Moglbys rozwinac ta roznice bo nie qmam... Czym sie rozni (karnistrze)
niewymieszane paliwo od wymieszanego?
BTW oddam w dobre rece 5 l. miesiecznej mieszanki jak ktos chce ;)W-wa.

Pzdr
Piotr

pawel...@gmail.com napisał(a):

> wymieszane paliwo z olejem moze siedziec w karnistrze maks. p=F3=B3 roku,
> niewymieszane paliwo z olejem spokojnie rok i d=B3u=BFej
>
>


--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/

Art

unread,
Nov 9, 2007, 10:28:56 AM11/9/07
to

Użytkownik <pawel...@gmail.com> napisał w wiadomości
news:1194618832.8...@v23g2000prn.googlegroups.com...

wymieszane paliwo z olejem moze siedziec w karnistrze maks. pół roku,
niewymieszane paliwo z olejem spokojnie rok i dłużej

Wypadało by podac czy to własne spostrzeżenia , czy tez podparte jakimis
danymi
Swego czasu na stronach flycastelluccio był artykuł nt czasu w jakim
zmieszanie paliwa z olejem utrzymuja swoje własciwości .
Niestety, nie było mierzone w miesiącach a w ... dniach.
Zmienili strone i nie moge tego znaleść ale dla cierpliwych podaje link:
http://www.flycastelluccio.it/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=29

pozdrawiam
Art

PaRaYaSiO

unread,
Nov 9, 2007, 3:38:12 PM11/9/07
to
Heja

Zależy od tego na jakim oleju chcesz latać czy mineralnym czy syntetycznym
Generalnie olej syntetyczny nie ulega starzeniu (teoretycznie wiązanie C-C
nie rozpada się ) wymianę np w silniku spalinowym oleju syntetycznego
przeprowadza się ze względu na jego zabrudzenie pracą silnika nie zaś na
starzenie się oleju. W dwu suwach spalasz mieszankę a olej jest substancją
smarną w benzynie dlatego też jako taki sam z siebie nie starzeje się
(syntetyk). Kwestia paliwa zostaje otwarta nie powinna stracić swoich
właściwości chyba że jest nie do końca tym czym być powinna. Nie powinna
ulec zmianie liczba oktanowa także teoretycznie możesz spokojnie odpalić po
roku i wio w górę. Praktyka to już inna bajka nie zawsze olek syntetyczny
jest syntetyczny a paliwo każdy wie jakie jest. Także jak pozostanie Tobie
jakiś karnisterek to wypalaj go mieszając 1:3 z nową dobrą mieszanką nic
stać się nie powinno. Ja przynajmniej tak robie i latam.

--
Pozdrawiam

YaŚ chemik z wykształcenia

www.paraptaki.com.pl

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba"
"To co widzisz to też jest patologia, tylko troche inna niż Twoja..."
Użytkownik "Art" <art...@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości
news:fh1ue7$fpv$1...@node1.news.atman.pl...

garazm...@gmail.com

unread,
Nov 10, 2007, 11:43:22 AM11/10/07
to
Na jakim oleju latacie ??
Pozdro


kaja...@gmail.com

unread,
Nov 10, 2007, 1:15:09 PM11/10/07
to
On 10 Lis, 17:43, garazmaria...@gmail.com wrote:
> Na jakim oleju latacie ??
> Pozdro

Mam swoje zdanie na temat oleju,i z praktyki moge powiedziec ze mozna
sie czasami ,,przejechac" na niby super pelnym syntetyku,bardzo drogim
co nie znaczy dobrym bo wiecie ile jest afer olejowo-paliwowych .Z
wlasnego doswiadczenia kupuje niedrogi polsyntetyk i nie mniej jak
3procent,a 2procentowe dla tych z ochrony srodowiska...
Przegladalem wiele roznych silnikow 2suwowych i zawsze jedno
pytanie ..ile lejesz oleju? Jak nie posmarujesz nie pojedziesz.Takie
gadki..typu stara mieszanka itp .ktos gdzies kiedys puscil jakiegos
baka ze paliwo sie starzeje g-prawda..Napewno starzeje sie
mieszanka ,,chlop+baba" pozdr yanq

garazm...@gmail.com

unread,
Nov 10, 2007, 1:32:54 PM11/10/07
to

No tak mieszanka to napewno sie stazeje aczkolwiek wedlug mnie to
oleju sie tyle powinno dawac ile trzeba i jest zalecane przez
producenta, czyli 1:50. Ja wlewam MOTUL Factory line 800, jest to
pelen syntetyk.

kaja...@gmail.com

unread,
Nov 10, 2007, 1:48:01 PM11/10/07
to

Przez ktorego producenta?silnikow solo czy napedow solo .Producent
silnikow do opryskiwaczy zaleca 4procent (mam instrukcje obslugi
opryskiwacza) czy producent napedow solo 2procent?

garazm...@gmail.com

unread,
Nov 10, 2007, 1:51:34 PM11/10/07
to

producent napedow na solo

0 new messages