Conrado
> (jesli masz zamkniety zbiornik to praktycznie, w tak krótkim czasie,
> jedyne co sie może stać, to odzielić lekko olej od paliwa.
Jak oddzielic?
Czyzybym i przestarzalej fizyki byl sie uczyl?
:-)
Pozdrowienia
ZToniS
Pzdr
Piotr
pawel...@gmail.com napisał(a):
> wymieszane paliwo z olejem moze siedziec w karnistrze maks. p=F3=B3 roku,
> niewymieszane paliwo z olejem spokojnie rok i d=B3u=BFej
>
>
--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/
Wypadało by podac czy to własne spostrzeżenia , czy tez podparte jakimis
danymi
Swego czasu na stronach flycastelluccio był artykuł nt czasu w jakim
zmieszanie paliwa z olejem utrzymuja swoje własciwości .
Niestety, nie było mierzone w miesiącach a w ... dniach.
Zmienili strone i nie moge tego znaleść ale dla cierpliwych podaje link:
http://www.flycastelluccio.it/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=29
pozdrawiam
Art
Zależy od tego na jakim oleju chcesz latać czy mineralnym czy syntetycznym
Generalnie olej syntetyczny nie ulega starzeniu (teoretycznie wiązanie C-C
nie rozpada się ) wymianę np w silniku spalinowym oleju syntetycznego
przeprowadza się ze względu na jego zabrudzenie pracą silnika nie zaś na
starzenie się oleju. W dwu suwach spalasz mieszankę a olej jest substancją
smarną w benzynie dlatego też jako taki sam z siebie nie starzeje się
(syntetyk). Kwestia paliwa zostaje otwarta nie powinna stracić swoich
właściwości chyba że jest nie do końca tym czym być powinna. Nie powinna
ulec zmianie liczba oktanowa także teoretycznie możesz spokojnie odpalić po
roku i wio w górę. Praktyka to już inna bajka nie zawsze olek syntetyczny
jest syntetyczny a paliwo każdy wie jakie jest. Także jak pozostanie Tobie
jakiś karnisterek to wypalaj go mieszając 1:3 z nową dobrą mieszanką nic
stać się nie powinno. Ja przynajmniej tak robie i latam.
--
Pozdrawiam
YaŚ chemik z wykształcenia
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba"
"To co widzisz to też jest patologia, tylko troche inna niż Twoja..."
Użytkownik "Art" <art...@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości
news:fh1ue7$fpv$1...@node1.news.atman.pl...
Mam swoje zdanie na temat oleju,i z praktyki moge powiedziec ze mozna
sie czasami ,,przejechac" na niby super pelnym syntetyku,bardzo drogim
co nie znaczy dobrym bo wiecie ile jest afer olejowo-paliwowych .Z
wlasnego doswiadczenia kupuje niedrogi polsyntetyk i nie mniej jak
3procent,a 2procentowe dla tych z ochrony srodowiska...
Przegladalem wiele roznych silnikow 2suwowych i zawsze jedno
pytanie ..ile lejesz oleju? Jak nie posmarujesz nie pojedziesz.Takie
gadki..typu stara mieszanka itp .ktos gdzies kiedys puscil jakiegos
baka ze paliwo sie starzeje g-prawda..Napewno starzeje sie
mieszanka ,,chlop+baba" pozdr yanq
No tak mieszanka to napewno sie stazeje aczkolwiek wedlug mnie to
oleju sie tyle powinno dawac ile trzeba i jest zalecane przez
producenta, czyli 1:50. Ja wlewam MOTUL Factory line 800, jest to
pelen syntetyk.
Przez ktorego producenta?silnikow solo czy napedow solo .Producent
silnikow do opryskiwaczy zaleca 4procent (mam instrukcje obslugi
opryskiwacza) czy producent napedow solo 2procent?
producent napedow na solo