Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

gitara-granica

0 views
Skip to first unread message

Slowhand

unread,
Jul 11, 2000, 3:00:00 AM7/11/00
to
Otoz wlasnie sie dowiedzialem o czyms bardzo ciekawym...
Znajomi z Francji przyjechali do mnie,a wczesniej byli na Expo w Hanowerze i
tez w pawilonie polskim. Otrzymali tam fajne broszurki itp. A tam jest
napisane co i w jakiej ilosci mozna bez deklarowania przywiezc do Polski...
oprocz jednej deski do serfingu i 1 zagla, kompletnego sprzety wedkarstwa na
liscie znalazl sie: JEDEN INSTRUMENT MUZYCZNY.
wiec nie widze zadnego problemu z przywiezieniem sobie wiosla nie placac
zadnego cla itp.(juz o tym pisalem , ale to jest teraz udokumentowane)
pozdrawiam
Slowhand


Tomek Nowak

unread,
Jul 11, 2000, 3:00:00 AM7/11/00
to
Ciekawe jak to jest z perkusja.
6 lat temu, na 18stke dostalem bebny - z tym ze musialem odebrac je
z magazynu gdzies kolo Frankfurtu. Sonor. Sprzetz iescil sie do
bagaznika jedynie Bass drum w widocznym miejscu na tylnim siedzeniu.
Na granicy celnik zapytal czy jest cos do oclenia i spytal sie co
to za kociol. Dostal odpowiedz w stylu: "Bebenek dla Syna" i dal
sobie spokoj.

No i teraz clue.
Czy przewozac perkusje, bez cla moge przewiezc tylko jeden talerz/
beben czy caly zestaw? No bo na upartego, mozna stwierdzic ze
werbel to osobny instrument.

pozdrawiam

tomek nowak
mail:rez...@rezist.com
http://www.rezist.com

MURI

unread,
Jul 11, 2000, 3:00:00 AM7/11/00
to
Slowhand napisał(a) w wiadomości: ...

Z tego co wiem, to z przewozem instrumentow muz. z Niemiec do Polski bez cla
nie ma problemow. Warunkiem jest to, ze instrument musi byc wyprodukowany w
UE.

M.

Jacek Waszkiewicz

unread,
Jul 12, 2000, 3:00:00 AM7/12/00
to

> Otoz wlasnie sie dowiedzialem o czyms bardzo ciekawym...
> Znajomi z Francji przyjechali do mnie,a wczesniej byli na Expo w Hanowerze i
> tez w pawilonie polskim. Otrzymali tam fajne broszurki itp. A tam jest
> napisane co i w jakiej ilosci mozna bez deklarowania przywiezc do Polski...
> oprocz jednej deski do serfingu i 1 zagla, kompletnego sprzety wedkarstwa na
> liscie znalazl sie: JEDEN INSTRUMENT MUZYCZNY.
> wiec nie widze zadnego problemu z przywiezieniem sobie wiosla nie placac
> zadnego cla itp.(juz o tym pisalem , ale to jest teraz udokumentowane)

VIVA POLSKA :)))))

Jacek W.


Jacek Kijewski

unread,
Jul 12, 2000, 3:00:00 AM7/12/00
to
On Tue, 11 Jul 2000, Slowhand wrote:

> oprocz jednej deski do serfingu i 1 zagla, kompletnego sprzety wedkarstwa na
> liscie znalazl sie: JEDEN INSTRUMENT MUZYCZNY.
> wiec nie widze zadnego problemu z przywiezieniem sobie wiosla nie placac
> zadnego cla itp.(juz o tym pisalem , ale to jest teraz udokumentowane)

Polecam metode na deske windsurfingowa (testowana na deskach):
a) wyjezdzajac z Polski zabieramy odrapanego Defila
b) deklarujemy na granicy, ze z nim wrocimy, staramy sie to zrobic jakos
nieznacznie, zeby celnik nie wpisal typu
c) za granica dajemy go komus
d) kupujemy cos fajnego
e) wracamy przez granice: jezeli w deklaracji mamy napisane: gitara szt.
raz, to nikt nam nic nie zrobi.

--
*******************************************************************************
Jacek Kijewski, ja...@qna.softomat.com.pl (zajrzyj tez www.softomat.com.pl)
Kazda dostatecznie rozwinieta technologia
niczym szczegolnym nie rozni sie od magii
*******************************************************************************


Andrzej Rosa

unread,
Jul 13, 2000, 3:00:00 AM7/13/00
to
Jacek Kijewski wrote:
>
> On Tue, 11 Jul 2000, Slowhand wrote:
> > liscie znalazl sie: JEDEN INSTRUMENT MUZYCZNY.
> > wiec nie widze zadnego problemu z przywiezieniem sobie wiosla nie placac
> > zadnego cla itp.(juz o tym pisalem , ale to jest teraz udokumentowane)
>
> Polecam metode na deske windsurfingowa (testowana na deskach):
> a) wyjezdzajac z Polski zabieramy odrapanego Defila
> b) deklarujemy na granicy, ze z nim wrocimy, staramy sie to zrobic jakos
> nieznacznie, zeby celnik nie wpisal typu
> c) za granica dajemy go komus
> d) kupujemy cos fajnego
> e) wracamy przez granice: jezeli w deklaracji mamy napisane: gitara szt.
> raz, to nikt nam nic nie zrobi.
>
Przywiozlem z Polski do Niemiec gitare i wzmacniacz. Nic nie
deklarowalem. Czy to znaczy, ze bede musial teraz placic clo przy
powrocie? Dziwne by to bylo. Ale ci celnicy sa pazerni swoja droga.
Pozdrowienia - Andrzej.

Slowhand

unread,
Jul 13, 2000, 3:00:00 AM7/13/00
to
Ale po co?????????jezeli nic nie deklarujemy...
Slowhand

> Polecam metode na deske windsurfingowa (testowana na deskach):
> a) wyjezdzajac z Polski zabieramy odrapanego Defila
> b) deklarujemy na granicy, ze z nim wrocimy, staramy sie to zrobic jakos
> nieznacznie, zeby celnik nie wpisal typu
> c) za granica dajemy go komus
> d) kupujemy cos fajnego
> e) wracamy przez granice: jezeli w deklaracji mamy napisane: gitara szt.
> raz, to nikt nam nic nie zrobi.
>

> --
>
****************************************************************************

Slowhand

unread,
Jul 13, 2000, 3:00:00 AM7/13/00
to
>>. Warunkiem jest to, ze instrument musi byc wyprodukowany w
UE.

czy jestes pewny?
skad te informacje?
Slowhand


Lesior

unread,
Jul 13, 2000, 3:00:00 AM7/13/00
to

Jacek Waszkiewicz <pol...@peacock.au.poznan.pl> naskrobal:
> VIVA POLSKA :)))))

Miales na mysli, ze VIVE nadaja popolsku?

A tak serio, to mile to jest.Gdybym wiedzial, to bym sie tak nie czail...
;-)

Lesior

+------------------------------+
p_le...@friko7.onet.pl
http://gitara.iq.pl/lesior
+----ICQ Unin: 50064348----+

First

unread,
Jul 13, 2000, 3:00:00 AM7/13/00
to
witam.
no dobrze, ale jak przywieĽć wzmacniacz?
to przecież nie instrument?
a gdybym chciał zapłacić cło to ile? i czy podatek VAT płace przy wwozie
sprzętu?
Cholera. juz o to pytałem, ale po wysłaniu posta wyjechałem na kilka dni i
po przyjeĽdzie nie ma juz tych postów, a w żadnym archiwum nie umiem
znaleĽć.

pozdrawiam

aDAM


--
Przyznajemy się do niskich cen - http://rubikon.pl

Jacek Waszkiewicz

unread,
Jul 14, 2000, 3:00:00 AM7/14/00
to

Kilka miesiecy temu dowiadywalem sie w biurze celnym i tak mi
powiedziala jedna z "kompetentnych" osob ktora ze mna rozmawiala. JAk
instrument jest np. z USA to placi sie clo :((((. Chyba ze w tym czasie
sie cos zmienilo.

POzdrowienia

JAcek W.


Jacek Kijewski

unread,
Jul 14, 2000, 3:00:00 AM7/14/00
to
On Thu, 13 Jul 2000, Andrzej Rosa wrote:

> Przywiozlem z Polski do Niemiec gitare i wzmacniacz. Nic nie
> deklarowalem. Czy to znaczy, ze bede musial teraz placic clo przy
> powrocie? Dziwne by to bylo. Ale ci celnicy sa pazerni swoja droga.

Zasadniczo tak. Chyba, ze sie nie czepia. A zreszta, kto ich tam wie -
nawet Jezus mial na ich temat mierne zdanie...

--
*******************************************************************************

Jacek Kijewski

unread,
Jul 14, 2000, 3:00:00 AM7/14/00
to
On Thu, 13 Jul 2000, Slowhand wrote:

> Ale po co?????????jezeli nic nie deklarujemy...

jesli nic nie deklarujemy, a cos znajda, to jest draka...

Z deskami to jeszcze inna sprawa, bo poza clem nalezy sie VAT i wysoka
akcyza, co stanowi jakies 60% wartosci deski, wiec oplacalo sie...

Slowhand

unread,
Jul 14, 2000, 3:00:00 AM7/14/00
to
> Kilka miesiecy temu dowiadywalem sie w biurze celnym i tak mi
> powiedziala jedna z "kompetentnych" osob ktora ze mna rozmawiala. JAk
> instrument jest np. z USA to placi sie clo :((((. Chyba ze w tym czasie
> sie cos zmienilo.
> JAcek W.

JEsli tak to kicha, ale w sumie ceny gitar w Niemczech nie sa az tak
przesadzone...jak u nas.
Trzeba sprawdzic ten bajer z UE.
Moze jednak tak nie jest....(dobrze by bylo)
Slowhand

Slowhand

unread,
Jul 15, 2000, 3:00:00 AM7/15/00
to
> jesli nic nie deklarujemy, a cos znajda, to jest draka...
>
> Z deskami to jeszcze inna sprawa, bo poza clem nalezy sie VAT i wysoka
> akcyza, co stanowi jakies 60% wartosci deski, wiec oplacalo sie...

Faktuycznie moze byc niemilo...
ale tak jak juz gdzies pisalem . Od jakis pieciu lat jezdze do Francji na
wakacje , czyli granice robie 2 razy i zawsze mam z soba gitare. Jeszcze
nigdy mi nic nie powiedzieli...(za 2 tygodnie tez jade i tez biore gitarke,
na perwno nic nie bede deklarowal...)

Pozdrawiam
Slowhand
www.maciejs.prv.pl

0 new messages