--
tom
gg: 1847978
http://www.planecrashinfo.com
http://www.afterlifeseasons.com/
na cene biletu skladaja Ci sie:
1. cena za przelot czyli to co placisz przewoznikowi i nie ma co sie nad tym
rozwodzic :-) on tyle chce bo uwaza ze tyle jest warta usluga
2. oplaty lotniskowe - placisz przewoznikowi a ten z kolei musi to przekazac
firmie obslugujacej pasazerow na lotnisku. teoretycznie to sam pasazer
moglby to placic przy odprawie
3. oplaty dodatkowe - no i tu jest problem bo ostatnio jakies przewozniki
maja doplate paliwowa, co moze wrecz wkurwiac potencjalnego nabywce.
dowiadujesz sie o tym na koncu robienia rezerwacji i cena biletu podskakuje
Ci do gory, cisnienie tez Ci podskakuje i zawal gotowy. do tego mozna miec
oplaty za: np wogole kupienie biletu, albo za usluge (jesli dzownisz do
callcenter), albo HGW co jeszcze sobei przewoznik wymysli
--
"wy Polacy za bardzo przejmujecie sie tym,
co inni o was mysla" - Kurt Vonnegut
______
'dzbq'
Pozdrawiam
Czesiu
--
http://blabluga.hell.pl/ksionszki/
Polemizowałbym z tym stwierdzeniem o "czystym zysku", zwłaszcza tam, gdzie
lotnisko jest otwarte H24 i trzeba w zimie sypać środki chemiczne, by RWY
była zawsze dostępna. Chyba że wychodzisz z założenia, że takie utrzymanie
lotniska nic nie kosztuje zarządzającego.
Pozdrawiam -
Claudi
--
Archiwum grupy: http://niusy.onet.pl/pl.rec.lotnictwo
Claudi,
Nie rozumiem dlaczego odśnieżanie pasa chcesz wrzucać w koszty pasażera?
Odśnieżanie pasa, to wg mnie opłata za lądowanie, a koszty pasażara,
to co najwyżej koszty zatrudnienia uśmiechających się panienek, które
podstawiają wózki dla inwalidów pasażerom, którzy absolutnie sobie tego
nie życzą :)
--
Wojciech Skaba
http://www.aerobaltic.pl/
mialem na mysli nie handling i landing ale wlasnie passenger fee :-)
pisalem o obsludze PASAZEROW a nie SAMOLOTU
Dodam jeszcze, że gdyby ktokolwiek udowodnił, że na danym lotnisku koszta
utrzymania pasa/dróg kołowania są brane przy ustalaniu wysokości opłaty
lotniskowej dla pasażera, to miałby poważne podstawy, aby wystąpić do IATA
ze skargą na dane lotnisko (brak uzasadnienia kosztowego).
Pozdrawiam
Czesiu
--
http://42.pl/url/813
Orientuję, przynajmniej tak mi się zdaje - siedzę w lotnictwie od 1978.
> Fakt, źle się wyraziłem, nie jest to czysty zysk
I tylko o to mi chodziło.
Pozdrawiam również -
> > Fakt, źle się wyraziłem, nie jest to czysty zysk
> I tylko o to mi chodziło.
No, ale osiągnęliśmy porozumienie. Cieszę się :)
W żadnym wypadku nie poczułem się urażony Czesław, nie masz za co przepraszać.
> No, ale osiągnęliśmy porozumienie. Cieszę się :)
I ja się bardzo cieszę, że spotkałem dyskutanta o wysokim poziomie. Szkoda, że wszystkie polemiki na tej liście nie kończą się tak zachęcająco.
Pozdrawiam -