Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Sony STR-DB1080QS

0 views
Skip to first unread message

Arras

unread,
Jan 27, 2003, 5:58:47 AM1/27/03
to
Wprawdzie ponizej ktos takze pytal o sprzet QS Sony ale rozpoczalem nowy
watek gdyz zalezy mi na opinii o tym modelu amp.
Ktos uzytkuje, sluchal?


pja...@poczta.onet.pl

unread,
Jan 27, 2003, 6:59:14 AM1/27/03
to
Ja uzytkowalem przez poltora roku STR-DB 940 QS i szczerze
odradzam. Metaliczny ostry dzwiek i potworne szumy. Ale ponoc
Sony poprawilo sie od momentu STR-DB 1070. Slyszalem go,
jesli nawet nie ma szumow to stereo jest nadal jazgoczace.


--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

Mirek Audiochochlik

unread,
Jan 27, 2003, 9:55:32 AM1/27/03
to
pja...@poczta.onet.pl wrote:
> Ja uzytkowalem przez poltora roku STR-DB 940 QS i szczerze
> odradzam. Metaliczny ostry dzwiek i potworne szumy. Ale ponoc
> Sony poprawilo sie od momentu STR-DB 1070. Slyszalem go,
> jesli nawet nie ma szumow to stereo jest nadal jazgoczace.
>
>

A na jakich kolumnach stwierdziłeś, że jazgoczące?

Pozdrawiam,

--
Mirek

===============
Ten post celowo zawiera treści obraźliwe i prowokacyjne :-)
===============
Provocative content has been included intentionally :-)
===============

pja...@poczta.onet.pl

unread,
Jan 28, 2003, 1:27:00 AM1/28/03
to
Czesc !!
Stwierdzilem to na polskich Tonsilach Scherzo 200. Ale tez na
tych samych kolumnach inny amp gra lagodnie.
pozdr.

Mirek Audiochochlik

unread,
Jan 28, 2003, 6:59:17 AM1/28/03
to
pja...@poczta.onet.pl wrote:
> Czesc !!
> Stwierdzilem to na polskich Tonsilach Scherzo 200. Ale tez na
> tych samych kolumnach inny amp gra lagodnie.

No właśnie, to chyba nie są najbardziej neutralne kolumny.
Może się okazać, że ten drugi wzmak, który na scherzach gra łagodnie, na
bardziej neutralnych kolumnach zagra zgaszonym dźwiękiem, a właśnie Sony
się lepiej wykaże. Może po prostu Scherza wymagają złagodzenia brzmienia
poprzez użycie odpowiedniego wzmaka.
Wzmacniacz który niesie "wszystko" obnaży kolumny grające ostro i stąd
wynikać może jego nieodpowiedniość do takich kolumn, ale nie znaczy to,
że wzmak jest zły.

pja...@poczta.onet.pl

unread,
Jan 28, 2003, 7:47:53 AM1/28/03
to
Tak jest masz racje. Punkt widzenia zalezy od punktu
siedzenia. Jak jest sie otylym kupuje sie ciuchy ktore dadza
optyczne zludzenie, aby nadrobic braki w figurze. Ja i tak na
amplituner Sony juz drugi raz nie dam sie nabrac. Ale masz
racje ze jakos tam mozna sobie brzmienie dobrac dobierajac
odpowiednie kolumny pod wzmak. Ja niestety moglem tylko kupic
wzmak i nie topic pieniedzy w nastepne kolumny. Dlatego bylem
niezadowolony.

Mirek Audiochochlik

unread,
Jan 28, 2003, 8:45:52 AM1/28/03
to
pja...@poczta.onet.pl wrote:
> Tak jest masz racje. Punkt widzenia zalezy od punktu
> siedzenia. Jak jest sie otylym kupuje sie ciuchy ktore dadza
> optyczne zludzenie, aby nadrobic braki w figurze. Ja i tak na
> amplituner Sony juz drugi raz nie dam sie nabrac. Ale masz
> racje ze jakos tam mozna sobie brzmienie dobrac dobierajac
> odpowiednie kolumny pod wzmak. Ja niestety moglem tylko kupic
> wzmak i nie topic pieniedzy w nastepne kolumny. Dlatego bylem
> niezadowolony.
> pozdr.

A ja do swojego Sony 840 dostroiłem kolumny (Eltax) i jestem zadowolony.
Ale to był problem kolumn. Takie np. Tannoye M1 nie wymagają już żadnego
dostrojenia i grają na Sonym pięknie.

Pozdrawiam,

0 new messages