Markowi Falzmanowi dedykujÍ
Můj nowiutki Microsoft Advanced Budzik (TM) poderwał mnie na nogi
punktualnie, co do minuty. Pierwszy raz! Wczoraj kupiłem go w Centrum
Technologii Czasomierniczych (R). Z poczItku mydlałem o nowym zegarku, i nawet
w promocji był jeden taki, co to mi siÍ strasznie podobał. Sprzedawca pokazał
mi, Ne po dokupieniu dodatkowych modułůw moNe nawet pełniś funkcjÍ stopera!
Oczywidcie, do standardowego wyposaNenia naleNy saper, pasjans, wodotrysk i
aparat fotograficzny (ten ostatni da siÍ wykorzystaś, jedli kupimy interfejs
do Zintegrowanego Pulpitu Obsługi Graficznej - TM). Niestety, po pierwsze nie
miałem na koncie dodś pieniÍdzy, po drugie, plecak z bateriami i modułem
Inteligentnego Oprogramowania trochÍ uwierał mnie w plecy (mam skoliozÍ).
W domu od razu zabrałem siÍ za rozpakowanie, czytanie instrukcji i
instalacjÍ. Wystarczyły cztery listy (tzn. w sumie osiem, nie wiem czemu
zawsze wysyłane sI podwůjnie, jeden na mailwatch.security.microsoft) do Działu
Obsługi Klienta Centrum Technologii Czasomierniczych (R) i juN pogodzinie (bo
musiałem jeszcze pojechaś po startowy CD-ROM, ktůrego brakowało w zestawie -
kaNdemu moNe siÍ zdarzyś. No, ale pomyłka była moja - w zestawach promocyjnych
budziki nie sI dostarczane ze startowym CD-ROMem, tylko trzeba sobie samemu
zapisaś system na nagrywarce. Kupiłem wiÍc nagrywarkÍ) na fioletowo - szarym,
przedlicznym displeju pojawiły siÍ piÍknie stylizowane, trůjwymiarowe,
holograficzne cyfry: 2015. Rzeczywidcie, za oknami był juN wieczůr! W dodatku
prostota obsługi - nie trzeba nawet kiwnIś palcem (to zresztI hasło reklamowe
promocji) - wystarczy mrugnIś porozumiewawczo w kierunku budzika, a system Eye
Lid Movement Detection (TM) zareaguje tak, jak prymitywny, przestarzały
zegarek na nacidniÍcie przycisku.
Niestety, po jakimd czasie zaczIłem siÍ niepokoiś. Cyfry siÍ nie zmieniały,
chociaN na pewno minÍło juN sporo czasu. Zawideofonowałem do DOKu.
- Witamy Pana z najwiÍkszI radodciI, gdzie siÍ Pan dzisiaj chciałby udaś?
Przedstawiłem pokrůtce swůj problem.
- Hm... moNe poczeka Pan jeszcze trochÍ i cyferki siÍ zmieniI?
- Czekałem juN bardzo długo.
- No to... a, juN wiem. Pewnie ma pan stary system operacyjny! Jest pan
pewien, Ne zaznaczył pan opcjÍ "System Display Update According to Current
Time" i ustawił opcjÍ "System Display Update" na jednI minutÍ?
- Erm, chyba nie.. ale kupiłem dzisiaj budzik razem z systemem!
- Ach, czy kupił pan Microsoft Advanced Budzik (TM) - podkredlił technik - z promocji?
- Tak jest.
- No, to sprawa jest jasna! - technik udmiechnIł siÍ pod wIsem, ktůrego nie
miał - kupił pan tylko podstawowe oprogramowanie umoNliwiajIce wydwietlenie
aktualnego czasu z dokładnodciI do roku. Musi pan dokupiś odpowiednie moduły.
Co pana interesuje? Wszystko dla naszych klientůw jest oczywidcie dostÍpne
online. Musi pan tylko podłIczyś budzik do wideotelefonu. Ma pan
skonfigurowany bufor budzika w wideofonie?
- Erm, chyba nie...
- No, nie waNne. Przez noc siÍ to jakod załatwi. Co pana interesuje?
MiesiIce, dni?
- No, minuty. I moNe sekundy...
- Minuty - to bÍdzie trochÍ kosztowało - technik zmierzył mnie taksujIcym
spojrzeniem - na sekundy chyba pana nie staś... oczywidcie, sI růNne szerłery,
ale nie polecam, nie polecam...
- No, byle mnie budził!
- A, to nie ma problemu! Moduł budzenia przecieN pan ma!
Całe szczÍdcie! Okazało siÍ, Ne Microsoft Advanced Budzik (TM) ma wbudowany
ekologiczny, automatyczny, kinetyczno - obrotowy uniwersalny Home And Kitchen
Simple Digital Timer - jedli mrugnIś porozumiewawczo w stronÍ boku budzika, to
růwno za godzinÍ jedna ze stu siedemdziesiÍciu odmu moNliwych do wyboru
Melodyjek Miłych Dla Ucha (TM) wypełni nasz pokůj.
DziÍki temu wstałem, jak juN wczedniej napisałem, punktualnie. TrochÍ było
tylko kłopotliwe to, Ne za kaNdym razem w nocy, gdy ustawiałem budzik na
kolejnI godzinÍ (wyprůbowałem osiem melodyjek! Szkoda, Ne noc nie miała 178
godzin!), musiałem wstaś, Neby zapaliś dwiatło, bo inaczej budzik nie widział
jak mrugam. To nic, jutro kupiÍ sobie jeden z tych wyłIcznikůw dwiatła
Microsoftu, co reagujI na smarkniÍcie.
Zaraz po przebudzeniu umyłem zÍby. Moja wspaniała szczoteczka do zÍbůw (TM)!
Czasy průchnicy, pasty i obrzydliwych, małych, nieprogramowalnych szczoteczek
juN przeminÍły. Udmiechasz siÍ, i wtedy szczoteczka sama sprawdza dokładnie,
konserwuje, myje i oddwieNa zÍby oraz jamÍ gÍbowI, oraz opcjonalnie dokonuje
prostszych operacji dentystycznych - nie muszÍ chodziś do dentysty, zwłaszcza
odkId w wyniku błedu ochrony w module uzÍbienia mam sztucznI szczÍkÍ.
- DzieŮ dobry, jak Ci siÍ spało? - powiedziała szczoteczka - czy przy myciu
zÍbůw chciałbyd posłuchaś najdwieNszych wiadomodci?
- Oczywidcie, moja szczoteczko - odpowiedziałem, chociaN odkId jI mam
wiadomodci sI te same. Niestety, nie udało mi siÍ znaleľś odpowiednich opcji w
module aktualizujIcym. Za to do koŮca Nycia bÍdÍ wiedział, co siÍ stało 25
maja 2015! PoniewaN wiadomodci były dobre, udmiechnIłem siÍ - ale to moja
wina, Ne nie dostatecznie szeroko. Na szczÍdcie krwotok udało mi siÍ szybko
zatamowaś zimnI wodI. Jak bÍdÍ miał trochÍ dodatkowych pieniÍdzy, to kupiÍ
sobie to nowe, 1024 bitowe oprogramowanie, ktůre umoNliwia mieszanie zimnej
wody z ciepłI.
Dodś szybko wyszedłem z domu. Okazało siÍ, Ne dzid ciIgle trwa aktualizacja
oprogramowania sieci komunikacyjnej, wiÍc musiałem wziIś taksůwkÍ. Akurat
jedna stała na poboczu, kierowca - generał Protection Fault (jak głosił napis
na displeju w taksůwce) akurat karmił swojego tamakurczaka.
- Czy jest pan wolny?
- Przykro mi, Nonaty. Where do you want to go today? - powiedział taksůwkarz
i umarł.
January Weiner <j...@gyral.com> napisał(a) w artykule
<34536B56...@gyral.com>...
> Můj poranek z Microsoft World 2015 (godzina nieznana)
>
> Markowi Falzmanowi dedykujÍ
[ROTFL]
Może zatrzymajmy czas, zamin do tego dojdzie???
--
Arkadiusz Śledź
---
Nieszkodliwy Manjak -> http://www.knm.org.pl/ /|
e-mail asl...@knm.org.pl / |
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ICQ UIN 4518777 ~~~~~~~~~~~~~~~~~
January Weiner <j...@gyral.com> wrote in article
<34536B56...@gyral.com>...
> Můj poranek z Microsoft World 2015 (godzina nieznana)
------->>>>
I love it !!!
Wzruszylem sie do lez (:-)))
Super job, January!
Nadaj to do Fenixa.
Moze (nie) wydrukuja ( ciach ).
Nieee... lepiej do Fahrenheita.
Zostanie ku pamieci uwieczniony w archiwum
i dostepny dla Nastepcow.
---------
z szacunkiem
FM
>January Weiner (j...@gyral.com) wrote:
>: Můj poranek z Microsoft World 2015 (godzina nieznana)
>
>: Markowi Falzmanowi dedykujÍ
>
>
>Extra! Tylko czemu takie krzaki zamiast literek?
>
>Piotras
To jest aluzja.
Z powazaniem
Marek Szyjewski
My, samotnicy, powinnismy trzymac sie razem!
>Arkadiusz Śledź
a ja padlem z wrazenia i .... smiechu :)
--
/===================================\ oOOo W temperaturze zera
| http://avalon.wbc.lublin.pl/~znik/ \===\__/==\ bezwzglednego swiatlo
| Grzegorz Szyszlo mailto:zn...@wbc.lublin.pl | zmienia postac
\==============================================/ alotropowa (by Znik)