Dzisiaj bylem i tez mi to zgrzytnelo.
Poza tym czemu Rzymianie wzywaja bogow greckich????!!! (Niby Ci sami,ale
inne imiona)!
Pluton
>taki sobie filmik...
1. To nie jest film
2. Akcji zero
3. Wyszedlem po 40 minutach
4. Po cholere znowu sie Sienkiewicza tykaja? Scenariusz dobry ,
rezyseria beznadziejna. A Delong i Linda to powinni udac sie na kurs
dykcji, nie wspominajac o masowo polykanych gloskach (zobaczyem ,
przyszedem). I ile to kosztowalo? 10,000,000 ? Nie dziwie sie ze nawet
Papiez usnol na premierze po 10 minutach.
___________<Beerman>____________ ___ __________________________
\____<bee...@divx.com.pl>_____/ / _ )___ ___ ___,__ _ ___ ___\
\______<ICQ_:_37186302>______/ / _ / -_) -_) __/ ' \/ _ `/ _ \\
\_<http://www.divx.com.pl>_/ /____/\__/\__/_/ /_/_/_/\_,_/_//_/_\
> Poza tym czemu Rzymianie wzywaja bogow greckich????!!! (Niby Ci
> sami,ale inne imiona)!
Rzymianie przyjmowali czesto do swojego panteonu bogow obcych ich
wierzeniom, stad bogowie greccy. Byli zreszta na tyle zapobiegliwi, ze
umieszczali w swiatyniach (nie wiem, czy we wszystkich) oltarze poswiecone
"nieznanemu bogu".
Gosia
Wedlug "Slownika poprawnej polszczyzny" pod red. prof. W. Doroszewskiego
poprawna jest forma "pretorianów". Tak samo w "Slowniku wspolczesnego jezyka
polskiego".
Judyta
--
Archiwum grupy: http://niusy.onet.pl/pl.rec.film
Cholera,ale greckie wierzenia pokrywaly sie w wiekszosci z rzymskimi.
Z tym,ze Rzyminin zamiast wykrzykiwac "Na Zeusa" powinien wzywac Jowisza,no
nie?!
Pluton
> Cholera,ale greckie wierzenia pokrywaly sie w wiekszosci z rzymskimi.
> Z tym,ze Rzyminin zamiast wykrzykiwac "Na Zeusa" powinien wzywac
> Jowisza,no nie?!
Nie denerwuj sie.
Niekoniecznie, przeciez byli ludzmi wyksztalconymi i znali tych bogow pod
imionami zarowno greckimi, jak i rzymskimi.
Wlasciwie nie wiem, czy masz pretensje do Sienkiewicza, Kawalerowicza czy
Rzymian?
Gosia