Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Coś mi podgryza kostkę betonową

15 views
Skip to first unread message

ZbyszekZ

unread,
May 24, 2012, 6:06:18 PM5/24/12
to
Co to może być, a właściwie czym to truć/płoszyć?
Między kostkami pojawiają się takie mni kopczyki kreta. Jak pogrzebać to jest dziurka tak ze 3-4 milmetry średnicy, a głęboka (pewnie jakiś kanał).
Jakaś idea?

--
ZZ@private

Piotr Boncza

unread,
May 25, 2012, 1:18:57 AM5/25/12
to
Dzdzownice?

to odczep się od nich ;). Jak nie wybrałeś humusu sam jesteś winny.
Tak sobie myślę, że bez nich to jak bez pszczół :(
p.

ZbyszekZ

unread,
May 25, 2012, 1:41:30 AM5/25/12
to
Może i dżdżownice, nie mam pojęcia, zwierzęcia nie widziałem.
Aczkolwiek humus wybrany, tłuczeń i piasek z cementem zwibrowany pod kostką. Po drugie to gorąco i sucho jest, podobno dżżownice do dżdżu się wyciągają.

--
ZZ@private

Andy Niwinski

unread,
May 25, 2012, 3:27:35 AM5/25/12
to

"ZbyszekZ" <zbys...@gmail.com> schrieb im Newsbeitrag
news:4a30b66d-2ced-475c...@googlegroups.com...
A nie mrówki?

ZbyszekZ

unread,
May 25, 2012, 3:41:36 AM5/25/12
to
Mrówki chyba nie. Faktem jest że te kopczyki wyglądają podobnie, ale mrówki zwykle było widać (może to odmiana Ninja). Poza tym zacząłem od posypania trutką na mrówki (do tej pory skutecznie działała) a nowe ślady cholerstwa się pojawiają.

--
ZZ@private

Marex

unread,
May 25, 2012, 4:50:50 PM5/25/12
to
ZbyszekZ <zbys...@gmail.com> napisał(a):

> W dniu pi=B1tek, 25 maja 2012 09:27:35 UTC+2 u=BFytkownik Andy Niwinski
nap=
> isa=B3:
> > "ZbyszekZ" <zbys...@gmail.com> schrieb im Newsbeitrag=20
> > news:4a30b66d-2ced-475c...@googlegroups.com...
> > Co to mo=BFe by=E6, a w=B3a=B6ciwie czym to tru=E6/p=B3oszy=E6?
> > Mi=EAdzy kostkami pojawiaj=B1 si=EA takie mni kopczyki kreta. Jak
pogrzeb=
> a=E6 to=20
> > jest dziurka tak ze 3-4 milmetry =B6rednicy, a g=B3=EAboka (pewnie jaki=
> =B6 kana=B3).
> > Jaka=B6 idea?
> >=20
> > A nie mr=F3wki?
>
> Mr=F3wki chyba nie. Faktem jest =BFe te kopczyki wygl=B1daj=B1 podobnie,
al=
> e mr=F3wki zwykle by=B3o wida=E6 (mo=BFe to odmiana Ninja). Poza tym zacz=
> =B1=B3em od posypania trutk=B1 na mr=F3wki (do tej pory skutecznie
dzia=B3a=
> =B3a) a nowe =B6lady cholerstwa si=EA pojawiaj=B1.
>
Bakterie..??

> --=20
> ZZ@private


--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/

t-1

unread,
May 27, 2012, 6:03:28 AM5/27/12
to
Widziałem coś podobnego do osy jak wciska się bardzo sprawnie w szczelinę
między kostkami i po chwili niknie. Miałem co rok, szczególnie na początku
po ułożeniu kostki, kilka takich kopczyków. Wlewałem tam kilka kropel trutki
na owady. Obecnie już tylko mrówki robią minikopczyki ale te są trochę
niższe choć bardziej rozległe. No i mrówki się kręcą wokół więc je widać. Tu
dobry jest proszek na mrówki.

t-1

ZbyszekZ

unread,
May 28, 2012, 9:54:00 AM5/28/12
to
Ha!
Może i osy. Mam spray, psiknę im trochę.
Tylko nie wiem czy się nie wyprowadziły. Starałem się dobrze zasypać te co były i chyba nie ma nowych. Chyba bo się za uważnie nie przyglądałem.

--
ZZ@private
0 new messages