Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Bateria do zlewu kuchennego

0 views
Skip to first unread message

kN

unread,
May 13, 2008, 4:23:58 PM5/13/08
to
Witam,
chcialem poznac Wasze zdanie, doswiadczenia z bateriami z wyciagana wylewka.
Nigdy nie uzywalem tego typu baterii i nie wiem czy warte one sa jakiejs
wiekszej uwagi i pieniedzy? Poza oczywistym plusem jakim jest "zasieg"
takiej baterii dzieki wyciaganej wylewce no i zmiana strumienia, jakie sa
wady takich baterii? Czy one odznaczaja sie wieksza wadliwoscia, podatnoscia
na uszkodzenia tudziez maja jakies cechy stawiajace je w gorszym swietle w
porownaniu do baterii klasycznych? Pytam, poniewaz baterii nie zmienia sie
co miesiac i chcialbym kupic cos naprawde trwalego, niezawodnego i na
dluzszy czas.
Pozdrawiam
kN


doslaw

unread,
May 14, 2008, 12:01:33 AM5/14/08
to
kN pisze:

nie odpowiem ci, czy sa bardziej wadliwe
pewnie zalezy od rodzaju/jakosci/ceny

osobiscie nie pamietam, zeby cokolwiek dzialo sie z jakakolwiek bateria
z wylewka

a na pewno wygodniejsza jest

TomaSz.

unread,
May 14, 2008, 1:55:06 AM5/14/08
to
Z pamiętnika internauty.
Własność: 'kN'
Wpis z dnia 13-05-2008:

> Witam,
> chcialem poznac Wasze zdanie, doswiadczenia z bateriami z wyciagana wylewka.
> Nigdy nie uzywalem tego typu baterii i nie wiem czy warte one sa jakiejs
> wiekszej uwagi i pieniedzy? Poza oczywistym plusem jakim jest "zasieg"
> takiej baterii dzieki wyciaganej wylewce no i zmiana strumienia, jakie sa
> wady takich baterii?

Właśnie jedną wymieniłeś - zmiana strumienia odbywa się za pomocą takiej
malutkiej dźwigienki, która lubi się psuć - ja miałem pecha i kupiłem już
źle działającą - po prostu przeciekała w tym miejscu. Nie wiem, czy to była
tylko kwestia pecha, czy tego, ze była to bateria średniej klasy,
zamieniłem ją jednak na baterię tego typu http://tinyurl.com/58ugyc i
jestem bardzo zadowolony z tej zamiany.
Ta jest dużo wygodniejsza - po prostu znajduje się dużo wyżej nad zlewem
niż ta z wyciąganą wylewką, nawet największe gary bez problemu wchodzą do
zlewu.


--
TomaSz.
http://www.kociezycie.net

Druid29

unread,
May 14, 2008, 3:00:10 AM5/14/08
to

Użytkownik "TomaSz." <usene...@op.pl> napisał w wiadomości
news:3hmskj90...@usenet.mail.op.pl...

>Z pamiętnika internauty.
> Własność: 'kN'
> Wpis z dnia 13-05-2008:
>
>> Witam,
>> chcialem poznac Wasze zdanie, doswiadczenia z bateriami z wyciagana
>> wylewka.
...
>
.....

> zamieniłem ją jednak na baterię tego typu http://tinyurl.com/58ugyc i
> jestem bardzo zadowolony z tej zamiany.
> Ta jest dużo wygodniejsza - po prostu znajduje się dużo wyżej nad zlewem
> niż ta z wyciąganą wylewką, nawet największe gary bez problemu wchodzą do
> zlewu.
>

Zobacz na baterię Kludi Bingo Star - jest to wysoka bateria i ma wersję z
wyciąganą wylewką, czyli wszystko co trzeba :)
--
Pozdrawiam,
Druid29


666

unread,
May 14, 2008, 4:51:26 AM5/14/08
to
Polecam - zamiast podstawiać garnek pod wylewkę, po prostu wyciagasz wylewkę do garnka.
JaC


-----

Tomasz Finke

unread,
May 14, 2008, 6:42:16 AM5/14/08
to
kN pisze:

> wady takich baterii? Czy one odznaczaja sie wieksza wadliwoscia, podatnoscia
> na uszkodzenia tudziez maja jakies cechy stawiajace je w gorszym swietle w
> porownaniu do baterii klasycznych? Pytam, poniewaz baterii nie zmienia sie

Trzeba zwrócić uwagę, żeby elastyczny wąż podłączony do wylewki przy jej
wyciąganiu nie ocierał o wężyki doprowadzające wodę do baterii.
W mojej pierwszej baterii tak się działo, skutkiem czego po około
1,5 roku użytkowania baterii nastąpiło przetarcie matalowego oplotu
wężyka, jego pęknięcie i mały potop w kuchni. Teraz już zwracam uwagę
na odpowiednie ułożenie wężyków z dala od węża w każdej jego pozycji.

T.

0 new messages