nie odpowiem ci, czy sa bardziej wadliwe
pewnie zalezy od rodzaju/jakosci/ceny
osobiscie nie pamietam, zeby cokolwiek dzialo sie z jakakolwiek bateria
z wylewka
a na pewno wygodniejsza jest
> Witam,
> chcialem poznac Wasze zdanie, doswiadczenia z bateriami z wyciagana wylewka.
> Nigdy nie uzywalem tego typu baterii i nie wiem czy warte one sa jakiejs
> wiekszej uwagi i pieniedzy? Poza oczywistym plusem jakim jest "zasieg"
> takiej baterii dzieki wyciaganej wylewce no i zmiana strumienia, jakie sa
> wady takich baterii?
Właśnie jedną wymieniłeś - zmiana strumienia odbywa się za pomocą takiej
malutkiej dźwigienki, która lubi się psuć - ja miałem pecha i kupiłem już
źle działającą - po prostu przeciekała w tym miejscu. Nie wiem, czy to była
tylko kwestia pecha, czy tego, ze była to bateria średniej klasy,
zamieniłem ją jednak na baterię tego typu http://tinyurl.com/58ugyc i
jestem bardzo zadowolony z tej zamiany.
Ta jest dużo wygodniejsza - po prostu znajduje się dużo wyżej nad zlewem
niż ta z wyciąganą wylewką, nawet największe gary bez problemu wchodzą do
zlewu.
--
TomaSz.
http://www.kociezycie.net
Zobacz na baterię Kludi Bingo Star - jest to wysoka bateria i ma wersję z
wyciąganą wylewką, czyli wszystko co trzeba :)
--
Pozdrawiam,
Druid29
-----
> wady takich baterii? Czy one odznaczaja sie wieksza wadliwoscia, podatnoscia
> na uszkodzenia tudziez maja jakies cechy stawiajace je w gorszym swietle w
> porownaniu do baterii klasycznych? Pytam, poniewaz baterii nie zmienia sie
Trzeba zwrócić uwagę, żeby elastyczny wąż podłączony do wylewki przy jej
wyciąganiu nie ocierał o wężyki doprowadzające wodę do baterii.
W mojej pierwszej baterii tak się działo, skutkiem czego po około
1,5 roku użytkowania baterii nastąpiło przetarcie matalowego oplotu
wężyka, jego pęknięcie i mały potop w kuchni. Teraz już zwracam uwagę
na odpowiednie ułożenie wężyków z dala od węża w każdej jego pozycji.
T.