Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Automat do chleba - kupilem i mam pytanie ;)

0 views
Skip to first unread message

Rafal M

unread,
May 15, 2008, 3:22:09 PM5/15/08
to
Witam

Po lekturze jednego z ostatnich watkow na grupie kupilem sobie automat
do chleba.

Wlasnie piecze sie moj pierwszy domowey chleb zmieszanki "Chleb
Sadecki".

Pytanko: u Was tez automat przy pierwszym pieczeniu smierdzial
plastikiem?
Bo nie wiem czy ten chleb przy pieczeniu sie w przepalajacym sie
plastiku bedzie zdrowy?


BTW - podzielicie sie sprawdzonymi przepisami na chleb, i moze na
bulki :)


Pozdrawiam
Rafal

Grzegorz Janoszka

unread,
May 15, 2008, 4:37:39 PM5/15/08
to
Rafal M pisze:

> Pytanko: u Was tez automat przy pierwszym pieczeniu smierdzial
> plastikiem?
> Bo nie wiem czy ten chleb przy pieczeniu sie w przepalajacym sie
> plastiku bedzie zdrowy?

Nie pamiętam, możliwe. Generalnie wiele urządzeń ma to do siebie, że
śmierdzi na początku. Jak w kolejnych wypiekach tak będzie, to dopiero
wtedy się niepokój.

> BTW - podzielicie sie sprawdzonymi przepisami na chleb, i moze na
> bulki :)

Maszyny są na tyle różne, że te _sprawdzone_ przepisy czasem działają
tylko z jednym konkretnym modelem :)

--
Grzegorz Janoszka

666

unread,
May 16, 2008, 6:19:55 AM5/16/08
to
Bardzo nam się udało ciasto na pizzę, chleba domowego akurat nie lubię.
Maszyna była duża, dwumieszadłowa i tego ciasta sporo za duzo wyszło.
Co prawda mozna zamrozic.
JaC


-----

Orka

unread,
May 16, 2008, 12:43:09 PM5/16/08
to

Użytkownik "Rafal M" <rafal.ma...@gmail.com> napisał w wiadomości
news:fee10688-0f56-40a2...@i76g2000hsf.googlegroups.com...
> Witam

>
>
> BTW - podzielicie sie sprawdzonymi przepisami na chleb, i moze na
> bulki :)
>

Mój sprawdzony przepis z kaszą manną podałam w wątku nt maszyn do chleba, a
koleżanka poleciła mi forum http://www.cincin.cc/-jeszcze nie testowałam,
ale widzę, że sporo tam przepisów, również na pieczywo z automatu.


--
Pozdrawiam
Orka


MarkX

unread,
May 30, 2008, 6:33:33 AM5/30/08
to

Użytkownik "Rafal M" <rafal.ma...@gmail.com> napisał w wiadomości
news:fee10688-0f56-40a2...@i76g2000hsf.googlegroups.com...

> Pytanko: u Was tez automat przy pierwszym pieczeniu smierdzial


> plastikiem?
> Bo nie wiem czy ten chleb przy pieczeniu sie w przepalajacym sie
> plastiku bedzie zdrowy?

U mnie smierdzial. Przy pierwszych kilku razach moja kobieta byla bliska
zwym..... :) Teraz juz nic nie czuc.

MarkX

0 new messages