Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

jaka klima z nawiem powietrza z zewnątrz?

1 view
Skip to first unread message

Witold Romaniak

unread,
May 15, 2008, 4:55:08 PM5/15/08
to
Mieszkanie okolo 40 metrow, ostatnie pietro bloku, interesuje mnie
rozwiazanie gdy agregat zostanie umieszczony na dachu, druga czesc w
mieszkaniu, ale bedzie funkcja nawiewu i schladzania powietrza z zewnatrz.
Planuje spac przy zamknietych oknach z wlaczona klimatyzacja, a nie toleruje
spania bez naplywu swiezego (nowego) powietrza. Samo oczyszczanie itp. juz
zuzytego powietrza mnie nie interesuje :>

Sa takie rozwiazania?

Z tego co widze, niektore kasetonowce maja opcje wtlaczania powietrza z
zewnatrz. Ale ja nie mam podwieszanego sufitu...

WR

Hipcio

unread,
May 15, 2008, 6:25:38 PM5/15/08
to

Użytkownik "Witold Romaniak" <witold_...@op.pl> napisał w wiadomości
news:g0i7vg$uqa$1...@news.onet.pl...

> rozwiazanie gdy agregat zostanie umieszczony na dachu, druga czesc w
> mieszkaniu, ale bedzie funkcja nawiewu i schladzania powietrza z zewnatrz.

nawiew z zewnątrz to wentylacja i tego typu klimatyzatory są w budynkach
biurowych - nawiew swiezego powietrza schlodzonego. Klima domowa chłodzi
powietrzem z wnętrza mieszkania

> Planuje spac przy zamknietych oknach z wlaczona klimatyzacja, a nie
> toleruje
> spania bez naplywu swiezego (nowego) powietrza. Samo oczyszczanie itp. juz
> zuzytego powietrza mnie nie interesuje :>

Nie wiem po co spać przy klimatyzacji, nie zauważyłem takiej potrzeby. Jak
schłodzisz przed nocą to w nocy jest komfortowo

--
http://galerkiwnetrz.pl/klimatyzacja.html


Witold Romaniak

unread,
May 15, 2008, 7:47:49 PM5/15/08
to
> nawiew z zewnštrz to wentylacja i tego typu klimatyzatory sš w budynkach
> biurowych - nawiew swiezego powietrza schlodzonego. Klima domowa chłodzi
> powietrzem z wnętrza mieszkania

Tak, to wiem. Pytalem o alternatywne rozwiazania klimatyzacji do mieszkan.

> Nie wiem po co spać przy klimatyzacji, nie zauważyłem takiej potrzeby.

No to mam inne potrzeby. Moze dlatego, ze nie wstaje o 5.00 rano do fabryki.

pozdr

WR


--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

Jacek

unread,
May 15, 2008, 10:47:01 PM5/15/08
to

Jacek

unread,
May 15, 2008, 10:48:50 PM5/15/08
to
A jak lubisz hałas to taka:
http://www.manor.pl/page.php?sid=4&ssid=250&l=3
Jacek

Hipcio

unread,
May 16, 2008, 3:12:30 AM5/16/08
to

Użytkownik "Witold Romaniak" <witold_...@op.pl> napisał w wiadomości
news:1f63.000000...@newsgate.onet.pl...

> No to mam inne potrzeby. Moze dlatego, ze nie wstaje o 5.00 rano do
> fabryki.

a miałeś kiedyś klimę i spałeś z włączoną klimą?


666

unread,
May 16, 2008, 5:33:35 AM5/16/08
to
Każdy, kto choć raz spał w hotelu.
JaC


-----

> spałeś z włączoną klimą?

gasper

unread,
May 16, 2008, 6:15:09 AM5/16/08
to
Użytkownik " 666" <usu...@wp.eu> napisał w wiadomości
news:g0jkce$geh$1...@news.wp.pl...

> Każdy, kto choć raz spał w hotelu.
albo w pracy ;)

JerzyN

unread,
May 16, 2008, 12:08:30 PM5/16/08
to
Witold Romaniak pisze:

> Mieszkanie okolo 40 metrow, ostatnie pietro bloku, interesuje mnie
> rozwiazanie gdy agregat zostanie umieszczony na dachu, druga czesc w
> mieszkaniu, ale bedzie funkcja nawiewu i schladzania powietrza z zewnatrz.
> Planuje spac przy zamknietych oknach z wlaczona klimatyzacja, a nie
> toleruje
> spania bez naplywu swiezego (nowego) powietrza. Samo oczyszczanie itp. juz
> zuzytego powietrza mnie nie interesuje :>
>
> Sa takie rozwiazania?

Tak:
http://www.daikin.pl/products/for_your_home/ururusarara/default.jsp

--
pozdr. Jerzy

0 new messages