Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

jak podlaczyc waz odplywowy pralki

15 views
Skip to first unread message

Smerf

unread,
Oct 7, 2008, 6:13:14 AM10/7/08
to
Witam,

Juz z budowa jestem tak daleko, ze podlaczam pralke.

W zwiazku z tym pytanie jak podlaczyc waz odplywowy pralki (AEG 62840) do
syfonu podtynkowego?
Tzn waz na zakonczeniu ma taka gumowa uszczelke pasuje do srodka rury
syfonu - srednicy ok 3 cm. Rura syfonu jest z gwintem, waz odplywowy pralki
nie ma gwintu i pasuje wsadzony do srodka.
Niestety wchodzi tylko na jakies 3 cm i wczoraj podczas pompowania waz
wylecial z syfonu.
Nie wiem czy stosuje sie jakas uszczelka nagwintowana do nabycie w
marketach?
Czy owija sie ta jakas tasma izolacyjna?

pzdr
mar


s_...@interia.pl

unread,
Oct 7, 2008, 8:08:43 AM10/7/08
to

prawdopodobnie w syfonie brakuje końcówki do podłączenia węża, którą
właśnie się przykręca, cały syfon powinien wyglądać tak:
http://www.grekon.pl/oferta/osprzet_i_syfony/syfony_umywalkowe/syfon_pralki_podtynkowy.jpg
gumowy koniec węża nakładasz na tę fajkę skierowaną do dołu i
dodatkowo możesz zacisnąć opaską:
http://merlin.pl/Opaska-zaciskowa-10-16-mm-1-2-2-szt,images,23,5904842727314.jpg
--
robert

Smerf

unread,
Oct 7, 2008, 9:00:18 AM10/7/08
to
dzieki, chodzi pewnie o cos takiego.
Dzisiaj sprobuje kupic i zamontowac.

pzdr
mar


Mariusz Wolek

unread,
Oct 7, 2008, 6:41:46 PM10/7/08
to

Użytkownik "Smerf" <sme...@o2.pl> napisał w wiadomości
news:gcfn02$8td$1...@nemesis.news.neostrada.pl...

> dzieki, chodzi pewnie o cos takiego.
> Dzisiaj sprobuje kupic i zamontowac.

A jakby w sklepie nie wiedzieli o co chodzi to pytaj o "cybant" :)

MaW

Smerf

unread,
Oct 8, 2008, 2:41:32 AM10/8/08
to
sprobowalem, dziala :)

cybant to ten srebrny pierscien opinajacy ;)

mar


0 new messages