Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

parametry wody

0 views
Skip to first unread message

Maciej

unread,
Jul 29, 2003, 4:42:10 PM7/29/03
to
W jaki sposób najlepiej obnizyć ph i twardość wody w oczku wodnym?


Krzysiek

unread,
Jul 30, 2003, 4:06:30 AM7/30/03
to
deszczówka powinna to sama zrobić (czekaj na deszcz)
Użytkownik "Maciej" <wa...@wp.pl> napisał w wiadomości
news:bg6m1s$s1d$1...@atlantis.news.tpi.pl...

Maciej W

unread,
Jul 30, 2003, 4:11:27 AM7/30/03
to
> W jaki sposób najlepiej obnizyć ph i twardość wody w oczku wodnym?

Jak sądzę dodanie kwasu nie wchodzi w rachubę ?!?
W oczku to jest zapewne dużo wody. Powiedz najpierw może
jakie już masz pH i do jakiego chcesz zejść.
Ja u siebie w akwarium stosuję wodę destylowaną (powinna mieć pH=7,
ale nigdy nie jest idealnie i wiem z doświadczenia że zazwyczaj ma
od 5 do 6). No i chyba torf (wiem że na pewno twardość zmniejsza, a
więc pewnie też pH).

--
pozdrawiam
Adderek
#GG 1299742

Maciej

unread,
Sep 2, 2003, 9:47:31 AM9/2/03
to
Ph cały czas utrzymuje sie w granicach 8. Woda destylowana chyba nie wchodzi
w rachubę, bo ile bym jej musiał wlać na 8m3

Użytkownik "Maciej W" <add...@polbox.com> napisał w wiadomości
news:3F277DAF...@polbox.com...

0 new messages