Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Lux Perpetuę

21 views
Skip to first unread message

Wojciech Michalczuk

unread,
Nov 13, 2006, 6:04:46 PM11/13/06
to
Wazelinuję.

Za to, że jest. Za to, że Mistrz Sapkowski napisał, Supernowa wydrukowała,
Empik wstawił na półki, a ja dziś nabyłem. Za to, że mogę teraz zrobić
sobie kubas herrbatki (ew. poszukać w lodówce piwa), rozwalić się w fotelu
i czytać. Na tą książkę czekałem, czekałem, czekałem, i się doczekałem. I
po pierwszym rozdziale od razu mogę powiedzieć, że jest dobra.

Jednym słowem - wazelina :)

--
Jest to moje zdanie i ja je całkowicie podzielam. (c) Henri Monnier
\\|||//
\0 0/ *Wojciech Michalczuk*
--ooO---(_)---Ooo------------------- Szczęśliwy Skierniewiczanin :) ----

Mateusz Ludwin

unread,
Nov 13, 2006, 6:08:16 PM11/13/06
to
pl.pregierz.getSenderByName("*Wojciech Michalczuk*").getMessageByDate("Tue,
14 Nov 2006 00:04:46 +0100").quote();

> Jednym słowem - wazelina :)

Reynevan ginie w pierwszym rozdziale.
--
Dżołk :>

Mateusz Ludwin matl [at] megapolis [dot] pl

Ensitherum

unread,
Nov 13, 2006, 6:12:48 PM11/13/06
to
Wojciech Michalczuk napisał:

> Za to, że jest. Za to, że Mistrz Sapkowski napisał, Supernowa wydrukowała,

A propos Sapkowskiego, przypomniało mi się jak na jakimś konwencie
wywował skadal wypowiadając jakieś rasistowskie brednie. To prowokacja
była, nowy sposób promocji książki czy odmienne stany świadomości?

Wiktor S.

unread,
Nov 13, 2006, 6:46:39 PM11/13/06
to
>> Jednym słowem - wazelina :)

> Reynevan ginie w pierwszym rozdziale.

... niech no się teraz prawdą okaże, a dostajesz plonka :-)


--
Azarien

Arkadiusz Dymek

unread,
Nov 13, 2006, 6:43:09 PM11/13/06
to
Ensitherum wrote:

> A propos Sapkowskiego, przypomniało mi się jak na jakimś konwencie
> wywował skadal wypowiadając jakieś rasistowskie brednie. To prowokacja
> była, nowy sposób promocji książki czy odmienne stany świadomości?

Na ile sobie sprawę przypominam - zwykły kolokwializm. Powiedział coś w
rodzaju: chciałbym pracować jak biały człowiek - trzy godziny dziennie,
albo coś w tym guście. Nie ma co przesadzać z polityczną poprawnością.

pozdrawiam,
Arkadesh

Mateusz Ludwin

unread,
Nov 13, 2006, 7:22:57 PM11/13/06
to
pl.pregierz.getSenderByName("*Wiktor S.*").getMessageByDate("Tue, 14 Nov
2006 00:46:39 +0100").quote();

>> Reynevan ginie w pierwszym rozdziale.
>
> ... niech no się teraz prawdą okaże, a dostajesz plonka :-)

Spoko, w drugim ;>
--
"Jak czytam dużo pręgierza to nawet hiki wydaje się śmieszny. Ale gdyby
opowiedzieć o nim innym ludziom, to gwarantuje ci, że inni drapali by się w
głowę ocb i pukali w czoło." (C) DeJotPe

Maria.T...@gmail.com

unread,
Nov 14, 2006, 2:45:15 AM11/14/06
to

Wojciech Michalczuk napisał(a):

> Wazelinuję.
>
> Za to, że jest. Za to, że Mistrz Sapkowski napisał, Supernowa wydrukowała,
> Empik wstawił na półki, a ja dziś nabyłem. Za to, że mogę teraz zrobić
> sobie kubas herrbatki (ew. poszukać w lodówce piwa), rozwalić się w fotelu
> i czytać. Na tą książkę czekałem, czekałem, czekałem, i się doczekałem. I
> po pierwszym rozdziale od razu mogę powiedzieć, że jest dobra.
>

hmm wniosek, trzeba sie szybko wybrac na zakupy ksiazkowe:) z tego co
zauwazylam w pewnej ksiegarni wysylkowej, nowy Wedrowycz, tez sie
wydal:)

Ensitherum

unread,
Nov 14, 2006, 3:03:45 AM11/14/06
to
Arkadiusz Dymek napisał:

> Na ile sobie sprawę przypominam - zwykły kolokwializm. Powiedział coś w
> rodzaju: chciałbym pracować jak biały człowiek - trzy godziny dziennie,
> albo coś w tym guście. Nie ma co przesadzać z polityczną poprawnością.

źle sobie przypominasz:

"Biały człowiek powinien pracować trzy godziny dziennie. Przecież Bóg po
to stworzył inne rasy - Żydów, Cyganów, aby pracowały za niego..."

http://pl.wikiquote.org/wiki/Andrzej_Sapkowski

Mateusz Papiernik

unread,
Nov 14, 2006, 5:34:16 AM11/14/06
to
Ensitherum napisał(a):

> "Biały człowiek powinien pracować trzy godziny dziennie. Przecież Bóg po
> to stworzył inne rasy - Żydów, Cyganów, aby pracowały za niego..."

On w ogole mial kilka tekstow z grubej rury, z jednego konwentu nawet go
wyniesli, bo zdazyl sie upic przed rozdaniem Zajdli ;D


--
Mateusz Papiernik, Maticomp Webdesign
ma...@maticomp.net, http://www.maticomp.net
"One man can make a difference" - Wilton Knight

Krystyna Chodorowska

unread,
Nov 14, 2006, 5:59:52 AM11/14/06
to
Looking for my answer, Arkadiusz Dymek? Here it be:

>> A propos Sapkowskiego, przypomniało mi się jak na jakimś konwencie
>> wywował skadal wypowiadając jakieś rasistowskie brednie. To prowokacja
>> była, nowy sposób promocji książki czy odmienne stany świadomości?
> Na ile sobie sprawę przypominam - zwykły kolokwializm. Powiedział coś w
> rodzaju: chciałbym pracować jak biały człowiek - trzy godziny dziennie,

Właśnie to powiedział. OIDP w zamyśle miało to być ironiczne
przeciwstawienie stanowiska etatowego (w przypadku którego efektywna
praca, według pisarza, wynosi trzy godziny dziennie) pracy autora
książek, który pracuje w zasadzie non-stop, bez prawa do chorobowego,
płatnego urlopu i tak dalej. Jak na spotkania z Sapkowskim nie chodzę
(bo od czasu ukończenia sagi nie napisał już nic wartego uwagi), tak na
tym akurat byłam. Jestem daleka od bronienia tego pana i jego różnych
ekscesów, ale może ktoś by w końcu przestał jednak rozpowiadać akurat tę
konkretną brednię.

pozdrawiam
K.
--
Bookworms will rule the world
(after we finish the background reading).

Ensitherum

unread,
Nov 14, 2006, 6:03:48 AM11/14/06
to
Ja rozumiem że chodziło o jakąś ironię, ale co z tym stanowiskiem
etatowego pisarza mieli wspólnego Cyganie i Żydzi, możesz wytłumaczyć?:)

Michał Kwiatkowski

unread,
Nov 14, 2006, 6:13:34 AM11/14/06
to
Wojciech Michalczuk wrote:

> Za to, że jest. Za to, że Mistrz Sapkowski napisał, Supernowa wydrukowała,
> Empik wstawił na półki, a ja dziś nabyłem. Za to, że mogę teraz zrobić
> sobie kubas herrbatki (ew. poszukać w lodówce piwa), rozwalić się w fotelu
> i czytać. Na tą książkę czekałem, czekałem, czekałem, i się doczekałem. I
> po pierwszym rozdziale od razu mogę powiedzieć, że jest dobra.

Piętno dla netowego empiku - trzeci tydzień czekam i czekam...

--
pozdrawiam;
Michał Kwiatkowski | Na priv? polboks.com zmień na op.pl
"Nareszcie kret dowiedział się, kto mu narobił na głowę:
Jan Henryk, pies rzeźnika!"

Arkadiusz Dymek

unread,
Nov 14, 2006, 6:59:38 AM11/14/06
to
Ensitherum wrote:

> źle sobie przypominasz:
>
> "Biały człowiek powinien pracować trzy godziny dziennie. Przecież Bóg po
> to stworzył inne rasy - Żydów, Cyganów, aby pracowały za niego..."

A to przepraszam. Drugiej części nie znałem...

pozdrawiam,
Arkadesh

AJK

unread,
Nov 14, 2006, 11:05:17 AM11/14/06
to
14-11-2006 o godz. 12:13 Michał Kwiatkowski napisał:

> Piętno dla netowego empiku - trzeci tydzień czekam i czekam...

Powiedzieć Ci jak się kończy? :-)))

--
AJK (już po lekturze)

Mateusz Ludwin

unread,
Nov 14, 2006, 11:09:59 AM11/14/06
to
AJK napisał(a):

>> Piętno dla netowego empiku - trzeci tydzień czekam i czekam...
>
> Powiedzieć Ci jak się kończy? :-)))

Geralt zabija Reynevana?
--
"Na blok PiS-LPR-Samoobrona chce głosować 44 proc. ankietowanych.
38 proc. badanych przez PGB deklaruje chęć poparcia kandydatów bloku
PO/PSL/KPEiR" (C) PGB 10-11-2006

cataztrof

unread,
Nov 14, 2006, 11:21:52 AM11/14/06
to
Niejaki Krystyna Chodorowska usiłował zabić muchę klawiaturą i oto
efekty:
[...]

> (bo od czasu ukończenia sagi nie napisał już nic wartego uwagi)

Masz na mysli te wydluzana na sile wprawke literacka handlowca powstałą
na bazie zlepionych na sile do kupy opowiadan jakosci sredniej wyzszej?

IMVHO ta trylogia (Narrenturm,BW, Lux perpetua) jest o wiele wiecej
warta dla czytelnika niz tamte popluczyny
po J.R.R Tolkienie napisane Mcleanowskim stylem z Chandlerowskimi
wtrętami.


--
Ludzie od pokoleń uczą swoje potomstwo:
"Mądry głupiemu ustąpi". I jak teraz ten świat wygląda ??

Ewa Pocierznicka

unread,
Nov 14, 2006, 11:18:31 AM11/14/06
to
Użytkownik AJK napisał:

>>Piętno dla netowego empiku - trzeci tydzień czekam i czekam...
>
>
> Powiedzieć Ci jak się kończy? :-)))
>

A w dziób chciał?

--
Wiedźma 'Ortofaszystka' www.mohawk.yoyo.pl www.tfurczosc.yoyo.pl
gg 4083447 "...nawet najnormalniejszy człowiek zaledwie wisi na
śliskim sznurze normalności. Obwody normalności wbudowano w ludzkie
zwierzę wyjątkowo niedbale." Stephen King

Ewa Pocierznicka

unread,
Nov 14, 2006, 11:37:14 AM11/14/06
to
Użytkownik Krystyna Chodorowska napisał:


> (bo od czasu ukończenia sagi nie napisał już nic wartego uwagi)

Osobiście "Narrenturm" i "Bożych bojownikó" lubię o wiele bardziej niż
ostatnie tomy sagi wiedźmińskiej, w których Geralt coraz bardziej srał
marmurem, i robił się nie do zniesienia.

AJK

unread,
Nov 14, 2006, 11:49:09 AM11/14/06
to
14-11-2006 o godz. 17:18 Ewa Pocierznicka napisała:

>>>Piętno dla netowego empiku - trzeci tydzień czekam i czekam...
>>
>> Powiedzieć Ci jak się kończy? :-)))
>>
> A w dziób chciał?

Oj, bo za groźby będę streszczał kolejne rozdziały :-)

--
AJK

Krystyna Chodorowska

unread,
Nov 14, 2006, 12:05:06 PM11/14/06
to
Looking for my answer, Arkadiusz Dymek? Here it be:

>> "Biały człowiek powinien pracować trzy godziny dziennie. Przecież Bóg

>> po to stworzył inne rasy - Żydów, Cyganów, aby pracowały za niego..."
> A to przepraszam. Drugiej części nie znałem...

No więc, jak mówię, byłam dokładnie na tym spotkaniu i nie przypominam
sobie żadnej drugiej części. Było tam natomiast paru lokalnych
dziennikarzy urażonych, że im odmówiono wywiadu.

Piotr Gasiorek

unread,
Nov 14, 2006, 12:06:21 PM11/14/06
to
Ewa Pocierznicka wrote:

> > (bo od czasu ukończenia sagi nie napisał już nic wartego uwagi)

> Osobiście "Narrenturm" i "Bożych bojownikó" lubię o wiele bardziej niż
> ostatnie tomy sagi wiedźmińskiej, w których Geralt coraz bardziej srał

> marmurem [...]

Co znaczy "srać marumrem"? I czy istnieje np. również zwrot "rzygać
lastriko"?

--
Zaciekawiony.
pq

Ewa Pocierznicka

unread,
Nov 14, 2006, 1:10:55 PM11/14/06
to
Użytkownik AJK napisał:


>>>Powiedzieć Ci jak się kończy? :-)))
>>>
>>
>>A w dziób chciał?
>
>
> Oj, bo za groźby będę streszczał kolejne rozdziały :-)
>

I to dopiero jest groźba. Karalna.

Ewa Pocierznicka

unread,
Nov 14, 2006, 1:09:34 PM11/14/06
to
Użytkownik Piotr Gasiorek napisał:


>>Osobiście "Narrenturm" i "Bożych bojownikó" lubię o wiele bardziej niż
>>ostatnie tomy sagi wiedźmińskiej, w których Geralt coraz bardziej srał
>>marmurem [...]
>
>
> Co znaczy "srać marumrem"? I czy istnieje np. również zwrot "rzygać
> lastriko"?
>

No to wyobraź sobie że bohater tak cierpi... Tak ponuro i bohatersko
zarazem... I tak cierpi... I taki zbolały jest... Jakby miał takie
straszne zatwardzenie...

Wiktor 'Wiki' Matlakiewicz

unread,
Nov 14, 2006, 1:47:48 PM11/14/06
to
czeŚĆ,
... a dzień taki sam u nas jak u Was,
napisał Ewa Pocierznicka na pl.pregierz do nas:

> Użytkownik Piotr Gasiorek napisał:


> > Co znaczy "srać marumrem"? I czy istnieje np. również zwrot "rzygać
> > lastriko"?
> No to wyobraź sobie że bohater tak cierpi... Tak ponuro i bohatersko
> zarazem... I tak cierpi... I taki zbolały jest... Jakby miał takie
> straszne zatwardzenie...

Przecież Geralt miał skrupuły, a nie żadne zatwardzenie :o)

pozdrawiam
Wiki [HQ mode]

--
Wiktor 'Wiki' Matlakiewicz //^\\___ And when I vest my flashing sword
8o ^ / And my hand takes hold in judgement
wiki.smutek.pl Żywiec ][=m I will take vengeance upon mine enemies
(|) 6o4.44o964 \/_|_\___ And I will repay those who hase me

Krystyna Chodorowska

unread,
Nov 14, 2006, 2:00:34 PM11/14/06
to
Looking for my answer, Ewa Pocierznicka? Here it be:

>> (bo od czasu ukończenia sagi nie napisał już nic wartego uwagi)
> Osobiście "Narrenturm" i "Bożych bojownikó" lubię o wiele bardziej niż
> ostatnie tomy sagi wiedźmińskiej, w których Geralt coraz bardziej srał
> marmurem, i robił się nie do zniesienia.

Dla mnie porządna saga kończy się na Chrzcie Ognia, ale ostatnie tomy
też mają swoje momenty (np. bitwa pod Brenną), więc uczciwość zabraniała
poprowadzić linię demarkacyjną w ten sposób.

Jest jeszcze tom opowiadań, wydany, OIDP później, ale tam są rzeczy i
wcześniejsze, i późniejsze - a wśród nich wszystkich tylko dwie dobre -
więc nie wiadomo, jak to zaklasyfikować.

Ewa Pocierznicka

unread,
Nov 14, 2006, 1:52:21 PM11/14/06
to
Użytkownik Wiktor 'Wiki' Matlakiewicz napisał:


>>No to wyobraź sobie że bohater tak cierpi... Tak ponuro i bohatersko
>>zarazem... I tak cierpi... I taki zbolały jest... Jakby miał takie
>>straszne zatwardzenie...
>
>
> Przecież Geralt miał skrupuły, a nie żadne zatwardzenie :o)

No popatrz, a wyglądało podobnie.

AJK

unread,
Nov 14, 2006, 2:14:37 PM11/14/06
to
14-11-2006 o godz. 17:09 Mateusz Ludwin napisał:

>>> Piętno dla netowego empiku - trzeci tydzień czekam i czekam...
>>
>> Powiedzieć Ci jak się kończy? :-)))
>
> Geralt zabija Reynevana?

Przecież Geralt nie żyje.

--
AJK

Wiktor 'Wiki' Matlakiewicz

unread,
Nov 14, 2006, 2:41:35 PM11/14/06
to
czeŚĆ,
... a dzień taki sam u nas jak u Was,
napisał Ewa Pocierznicka na pl.pregierz do nas:

> >>straszne zatwardzenie...


> > Przecież Geralt miał skrupuły, a nie żadne zatwardzenie :o)
> No popatrz, a wyglądało podobnie.

Ale na zatwardzenie wywar z miodunki nie pomaga ;o)

Mateusz Ludwin

unread,
Nov 14, 2006, 3:05:57 PM11/14/06
to
pl.pregierz.getSenderByName("*AJK*").getMessageByDate("Tue, 14 Nov 2006
20:14:37 +0100").quote();

>>> Powiedzieć Ci jak się kończy? :-)))
>>
>> Geralt zabija Reynevana?
>
> Przecież Geralt nie żyje.

Przecież j cbcemrqavpu pmęśpvnpu olłl znegjvnxv.


--
"Jak czytam dużo pręgierza to nawet hiki wydaje się śmieszny. Ale gdyby
opowiedzieć o nim innym ludziom, to gwarantuje ci, że inni drapali by się w
głowę ocb i pukali w czoło." (C) DeJotPe

Wiktor 'Wiki' Matlakiewicz

unread,
Nov 14, 2006, 3:31:02 PM11/14/06
to
czeŚĆ,
... a dzień taki sam u nas jak u Was,
napisał Mateusz Ludwin na pl.pregierz do nas:

> >>> Powiedzieć Ci jak się kończy? :-)))
> >> Geralt zabija Reynevana?
> > Przecież Geralt nie żyje.
> Przecież j cbcemrqavpu pmęśpvnpu olłl znegjvnxv.

W następnym tomie dopiero byłaby pogłębiona psychika Geralta
- ta walka ze sobą, ten konfilkt wewnętrzny :o)))

Piotr Gasiorek

unread,
Nov 14, 2006, 10:37:08 PM11/14/06
to
Ewa Pocierznicka wrote:

> >>Osobiście "Narrenturm" i "Bożych bojownikó" lubię o wiele bardziej niż
> >>ostatnie tomy sagi wiedźmińskiej, w których Geralt coraz bardziej srał
> >>marmurem [...]
> > Co znaczy "srać marumrem"? I czy istnieje np. również zwrot "rzygać
> > lastriko"?

> No to wyobraź sobie że bohater tak cierpi... Tak ponuro i bohatersko
> zarazem... I tak cierpi... I taki zbolały jest... Jakby miał takie
> straszne zatwardzenie...

Coś a la młody Werter*? ;-)

PS Naprawdę nigdy nie słyszałem :-)

*Dla Rafa256: Nawiązuję do "Cierpień Młodego Wertera" - to taka
powieść** autorstwa Johanna Wolfganga von Goethe.

**powieść - podstawowy gatunek epicki czasów nowożytnych, obejmujący
utwory prozą o swobodnej i elastycznej kompozycji; najefektywniej
spośród wszystkich gatunków literackich pełni funkcję poznawczą. [...]

--
pq

Jakub Stasiak

unread,
Nov 17, 2006, 4:17:40 PM11/17/06
to
Dnia Tue, 14 Nov 2006 00:04:46 +0100, Wojciech Michalczuk napisał(a):

> Za to, że jest. Za to, że Mistrz Sapkowski napisał, Supernowa wydrukowała,
> Empik wstawił na półki, a ja dziś nabyłem. Za to, że mogę teraz zrobić

> Jednym słowem - wazelina :)
Wrrr. Nie mogę się doczekać jak wreszcie dostanę w swoje ręce. Tym
bardziej, że wiem, że warto. :-/


Pozdrawiam
Jakub Stasiak

--
mail: kuba.stasiak (na) gmail (kropa) com
jid: vic (na) jabber.aster (kropa) pl

rotax

unread,
Nov 18, 2006, 12:40:38 PM11/18/06
to
Wojciech Michalczuk napisał:

>
>
>>Za to, że jest. Za to, że Mistrz Sapkowski napisał, Supernowa wydrukowała,
>>Empik wstawił na półki, a ja dziś nabyłem. Za to, że mogę teraz zrobić
>
>
>>Jednym słowem - wazelina :)

Piętno za to, że to już koniec.

--
Molim Was kruha
rotax

0 new messages