Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Kur..a co to za spam?

0 views
Skip to first unread message

Monika Missy

unread,
Mar 2, 2004, 3:47:58 PM3/2/04
to
Received: from targowa.setcom.pik-net.pl ([81.210.122.134]:55772 "HELO
lopez")
by kps2.test.onet.pl with SMTP id <S194397AbUCBUfA>;
Tue, 2 Mar 2004 21:35:00 +0100
Date: Tue, 02 Mar 2004 21:34:49 +0100
To: @op.pl
Subject: Hey, dude, it's me ^_^ :P
From: 415Barto...@gazeta.pl
Message-ID: <mfckedtew...@gazeta.pl>
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/mixed;
boundary="--------epayfnjddoagwffiihvy"
X-OrigFrom: 415Barto...@gazeta.pl
X-ZA0: unknown (-1,0)
Status: O

OCZYWISCIE POSIADA ZALONCZNIK ZIP

Jak walczyc z zalewem smiecia.


maciek kanski

unread,
Mar 2, 2004, 5:31:46 PM3/2/04
to
On Tue, 2 Mar 2004 21:47:58 +0100, Monika Missy wrote:
> OCZYWISCIE POSIADA ZALONCZNIK ZIP
Wirus na 99,9%. Publikując jego źródła uważaj jednak na adres 'nadawcy', bo
akurat on jest tu w pełni niewinny (tam chyba był odspamiacz, ale na wszelki
wypadek piszę)

Pzdr

Sergiusz Różański

unread,
Mar 2, 2004, 5:37:15 PM3/2/04
to
In article <c231im$b6r$1...@nemesis.news.tpi.pl>, Monika Missy wrote:
> Received: from targowa.setcom.pik-net.pl ([81.210.122.134]:55772 "HELO

$ host 81.210.122.134
134.122.210.81.in-addr.arpa domain name pointer targowa.setcom.pik-net.pl.
$ host targowa.setcom.pik-net.pl
;; connection timed out; no servers could be reached

za tego reva dostał by w czape, ale wcześniej:

> lopez")

za to 'helo' by dostał w czape :)

> by kps2.test.onet.pl with SMTP id <S194397AbUCBUfA>;
> Tue, 2 Mar 2004 21:35:00 +0100
> Date: Tue, 02 Mar 2004 21:34:49 +0100

tego bym już nie oglądał.

> To: @op.pl
> Subject: Hey, dude, it's me ^_^ :P
> From: 415Barto...@gazeta.pl
> Message-ID: <mfckedtew...@gazeta.pl>
> MIME-Version: 1.0
> Content-Type: multipart/mixed;
> boundary="--------epayfnjddoagwffiihvy"
> X-OrigFrom: 415Barto...@gazeta.pl
> X-ZA0: unknown (-1,0)
> Status: O
>
> OCZYWISCIE POSIADA ZALONCZNIK ZIP

szkoda mi pasma na takie zip-y



> Jak walczyc z zalewem smiecia.

prawidłowo zabezpieczyć server.

1. server poczty musi mieć prawidłowe helo virus nie musi (to jego wada,
prawie zawsze bierze swoje host name w styli Lopez, Krzysiek, całowicie
bez domeny non_fqdf czy jak mu tam)
2. server poczty musi mieć prawidłowy dns i rev-dns, virus nie ma na to
wpływu: to jego wada.


--
Sergiusz Różański rozanski.at.sergiusz.dot.com
Pamiętaj, brama przeciwnika jest na dole!
RTG project http://gg.overwap.net
RMXF Postfix project http://rmxf.comm.pl

adas

unread,
Mar 2, 2004, 6:05:23 PM3/2/04
to
Osóbka znana jako Sergiusz Różański (se...@media-lab.USUN.com.pl) w
<slrnc4a30p...@dns.media-lab.com.pl> wystukała:

> 2. server poczty musi mieć prawidłowy dns i rev-dns

Właśnie mnie to nurtuje. Możesz podpowiedzieć co przez to rozumiesz? Mam np
na jednym IP jakieś virtualki. Ale rev-dns jest jeden. To oznacza, że jako
MXa dla każdej wirtualki mam podać domenę, dla której mam revDNSa?
No i czy dla tej domeny powinny istnieć abuse/postmaster/... czy nie?
TIA...

pozdrawiam
--
Adam Gapiński ::::: adas-news (at) artikon (dot) one (dot) pl

Sergiusz Różański

unread,
Mar 2, 2004, 7:39:35 PM3/2/04
to
In article <4838327.v...@dom.artikon>, adas wrote:
> Osóbka znana jako Sergiusz Różański (se...@media-lab.USUN.com.pl) w
><slrnc4a30p...@dns.media-lab.com.pl> wystukała:
>
>> 2. server poczty musi mieć prawidłowy dns i rev-dns
>
> Właśnie mnie to nurtuje. Możesz podpowiedzieć co przez to rozumiesz? Mam np
> na jednym IP jakieś virtualki. Ale rev-dns jest jeden. To oznacza, że jako
> MXa dla każdej wirtualki mam podać domenę, dla której mam revDNSa?
> No i czy dla tej domeny powinny istnieć abuse/postmaster/... czy nie?

tnz virtualki nie przeszkadzją, możesz mieć dns i rev-dns wogóle nie
związany z domenami pocztowymi, ale musi być spawny.

adas

unread,
Mar 3, 2004, 4:13:01 AM3/3/04
to
Osóbka znana jako Sergiusz Różański (se...@media-lab.USUN.com.pl) w
<slrnc4aa67...@dns.media-lab.com.pl> wystukała:

> In article <4838327.v...@dom.artikon>, adas wrote:
>> Osóbka znana jako Sergiusz Różański (se...@media-lab.USUN.com.pl) w
>><slrnc4a30p...@dns.media-lab.com.pl> wystukała:
>>
>>> 2. server poczty musi mieć prawidłowy dns i rev-dns
>>
>> Właśnie mnie to nurtuje. Możesz podpowiedzieć co przez to rozumiesz? Mam
>> np na jednym IP jakieś virtualki. Ale rev-dns jest jeden. To oznacza, że
>> jako MXa dla każdej wirtualki mam podać domenę, dla której mam revDNSa?
>> No i czy dla tej domeny powinny istnieć abuse/postmaster/... czy nie?
>
> tnz virtualki nie przeszkadzją, możesz mieć dns i rev-dns wogóle nie
> związany z domenami pocztowymi, ale musi być spawny.
>

OK - już rozumiem;)

--- ! daNuta ! ---

unread,
Mar 3, 2004, 3:23:55 PM3/3/04
to
begin 4 Monika Missy wrote:

> OCZYWISCIE POSIADA ZALONCZNIK ZIP

Zaloncznik powiadasz...

> Jak walczyc z zalewem smiecia.

Przede wszystkim z głową, ale jak admina masz lamę to niewiele
zdziałasz. Wytyczne w tym konkretnym przypadku (do innych też się
częściowo nadają) podał Ci SR.

--
Nuta - (Adres jest spam-trapem. Odpisując usuń 'da' z mojego adresu)
Najnowsze polskie tłumaczenia programu Hamster 2.0.4.0, OE-QuoteFix,
przydatne skrypty, porady. Dla miłośników The Bat! zaawansowane
filtry spamu i poczty dla wszystkich kont: http://hamster.thebat.pl/

0 new messages