OCZYWISCIE POSIADA ZALONCZNIK ZIP
Jak walczyc z zalewem smiecia.
$ host 81.210.122.134
134.122.210.81.in-addr.arpa domain name pointer targowa.setcom.pik-net.pl.
$ host targowa.setcom.pik-net.pl
;; connection timed out; no servers could be reached
za tego reva dostał by w czape, ale wcześniej:
> lopez")
za to 'helo' by dostał w czape :)
> by kps2.test.onet.pl with SMTP id <S194397AbUCBUfA>;
> Tue, 2 Mar 2004 21:35:00 +0100
> Date: Tue, 02 Mar 2004 21:34:49 +0100
tego bym już nie oglądał.
> To: @op.pl
> Subject: Hey, dude, it's me ^_^ :P
> From: 415Barto...@gazeta.pl
> Message-ID: <mfckedtew...@gazeta.pl>
> MIME-Version: 1.0
> Content-Type: multipart/mixed;
> boundary="--------epayfnjddoagwffiihvy"
> X-OrigFrom: 415Barto...@gazeta.pl
> X-ZA0: unknown (-1,0)
> Status: O
>
> OCZYWISCIE POSIADA ZALONCZNIK ZIP
szkoda mi pasma na takie zip-y
> Jak walczyc z zalewem smiecia.
prawidłowo zabezpieczyć server.
1. server poczty musi mieć prawidłowe helo virus nie musi (to jego wada,
prawie zawsze bierze swoje host name w styli Lopez, Krzysiek, całowicie
bez domeny non_fqdf czy jak mu tam)
2. server poczty musi mieć prawidłowy dns i rev-dns, virus nie ma na to
wpływu: to jego wada.
--
Sergiusz Różański rozanski.at.sergiusz.dot.com
Pamiętaj, brama przeciwnika jest na dole!
RTG project http://gg.overwap.net
RMXF Postfix project http://rmxf.comm.pl
> 2. server poczty musi mieć prawidłowy dns i rev-dns
Właśnie mnie to nurtuje. Możesz podpowiedzieć co przez to rozumiesz? Mam np
na jednym IP jakieś virtualki. Ale rev-dns jest jeden. To oznacza, że jako
MXa dla każdej wirtualki mam podać domenę, dla której mam revDNSa?
No i czy dla tej domeny powinny istnieć abuse/postmaster/... czy nie?
TIA...
pozdrawiam
--
Adam Gapiński ::::: adas-news (at) artikon (dot) one (dot) pl
tnz virtualki nie przeszkadzją, możesz mieć dns i rev-dns wogóle nie
związany z domenami pocztowymi, ale musi być spawny.
> In article <4838327.v...@dom.artikon>, adas wrote:
>> Osóbka znana jako Sergiusz Różański (se...@media-lab.USUN.com.pl) w
>><slrnc4a30p...@dns.media-lab.com.pl> wystukała:
>>
>>> 2. server poczty musi mieć prawidłowy dns i rev-dns
>>
>> Właśnie mnie to nurtuje. Możesz podpowiedzieć co przez to rozumiesz? Mam
>> np na jednym IP jakieś virtualki. Ale rev-dns jest jeden. To oznacza, że
>> jako MXa dla każdej wirtualki mam podać domenę, dla której mam revDNSa?
>> No i czy dla tej domeny powinny istnieć abuse/postmaster/... czy nie?
>
> tnz virtualki nie przeszkadzją, możesz mieć dns i rev-dns wogóle nie
> związany z domenami pocztowymi, ale musi być spawny.
>
OK - już rozumiem;)
> OCZYWISCIE POSIADA ZALONCZNIK ZIP
Zaloncznik powiadasz...
> Jak walczyc z zalewem smiecia.
Przede wszystkim z głową, ale jak admina masz lamę to niewiele
zdziałasz. Wytyczne w tym konkretnym przypadku (do innych też się
częściowo nadają) podał Ci SR.
--
Nuta - (Adres jest spam-trapem. Odpisując usuń 'da' z mojego adresu)
Najnowsze polskie tłumaczenia programu Hamster 2.0.4.0, OE-QuoteFix,
przydatne skrypty, porady. Dla miłośników The Bat! zaawansowane
filtry spamu i poczty dla wszystkich kont: http://hamster.thebat.pl/