1. Jak wyłączyć pocztę głosową TPSA?
2. Komu dzisiaj, oprócz mnie, TEPSA ją automagicznie włączyła?
--
pozdrawiam,
Marcn
--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/
Możesz wyłączyć przekierowania na pocztę.
Kody to :
#61#
#67#
Po wprowadzeniu pierwszego odłóż słuchawkę a następnie podnies i wpisz
drugi.
Pierwszy wyłącza przekierowanie gdy nikt nie odbiera a drugi gdy zajęte.
Po tym osoby do Ciebie dzwoniace nie połączą się z pocztą.
Samej poczty chyba samodzielnie wyłączyć (zdeaktywować skrzynki) się nie da.
Po iluś tam tygodniach bez kontaktu ze skrzynką ulega ona likwidacji.
Przynajmniej tak było na starej poczcie.
Ja mam w d**** pocztę głosową TPSA bo kiedyś zażyczyłem sobie aby na moich
liniach wyłączyć MOŻLIWOŚĆ aktywowania jakichkolwiek przekierowań
(21,61,67).
No i naet gdy aktywuję sobie skrzynkę na 9555 to nie następuje poźniej
aktywacja przekierowania.
BTW. Kiedyś była taka sprawa z nieuczciwymi przedstawicielami działającymi w
imieniu TPSA (na jej zlecenie).
Włączali PG naet u osób sobie tego nie życzących.
Pewnie czasem kodem *61*9427# i tak samo z kodem 67.
Chciałbym widzieć minę tych drani gdyby u mnie po wybraniu *61* (czy też
*67*) orzymali ....sygnał zajętości.
Tak samo z 0-70, 0-30, 0-40, 0-0, 0-207, 0-208.
A na jednej linii (w pracy) również 0-60, 0-69, 0-50, 0-51, 0-66, 0-88.
Niestety nie udało mi się wywalczyć w TP ograniczenia na 0-642 czy też całe
0-64.
vari
Te "dranie" nie aktywowali Ci przekierowania na PG.
wybierali tylko 9426 (7?). A dopiero potem (1-2 dni)obsługa
centrali aktywowała przekierowania na PG.
Więc tej miny nigdy nie zobaczysz.;)))
Na filmie z ukrytej kamery kilkakrotnie podnosili , wybierali i odkłądali
słuchawkę.
Widocznie "dla pewności" wstukiwali też przekierowania.
W moim przypadku (pomijam "miny") aktywacja przez 9426 czy 9555 nie
spowoduje (na szczęscie) aktywacji przekierowań (sprawdziłem).
A swoja drogą szkoda mi ze nie zobaczę tych min........:))
vari
Nie mogli i nie musieli. Po wybraniu 9426 potwierdzili tylko "chęć"
aktywacji PG i to wszystko. Przekierowanie i tak założy obsługa centrali
i to dopiero wtedy gdy dostanie zlecenie z informacją że poczta jest już
aktywna.
Poza tym nikt im za to nie płaci (tj. za przekierowania) więc z ich strony
byłby to niepotrzebny wysiłek ;)
> W moim przypadku (pomijam "miny") aktywacja przez 9426 czy 9555 nie
> spowoduje (na szczęscie) aktywacji przekierowań (sprawdziłem).
Bo te numery nie służą do aktywacji przekierowań ;) służą do min.
"złożenia zlecenia" na aktywację PG tj. samej "skrzynki". Przekierowania
zakłada się jw. opisałem. Ciekawostką może być to, że jeśli abonent ma już
aktywne jakieś przekierowanie nie zakłada się przekierowań na PG.
Przecież nie napisałem ze służą do aktywacji przekierowań.
Służą do aktywacji (pierwsze zadzwonienie i postępowanie wg wskazań
"gadułki") skrzynki na PG.
vari
Jakaś nadgorliwa ;)))
Najbardziej tajemnicze jest to dlaczego TP wymyśliła tak głupi sposób
aktywacji poczty skoro może to też zrobić (zdalnie) sama obsługa poczty ??
Ircys
no i OK. ;)
Chodzi Ci o przekierowanie czy o samą "skrzynkę" ?
o skrzynkę
Ircys
> Chyba chodzi o to aby abonent złożył "zamówienie na skrzynkę"
> bo resztę tj. aktywację i zlecenie na przekierowanie i tak robi
> obsługa poczty i to nie zdalnie.
Tylko ciekawi mnie po co jest to tajemnicze "złożenie zamówienia
na skrzynkę" wbijane, przez wątpliwej maści dezinformatorów
(konsultantów, przedstawicieli itp.), z domu Bogu ducha winnych
abonentów (często i tak bez ich zgody !) zamiast zrobienia
tego samego przez obsługę poczty ?
Przecież przez obsługę poczty byłby wilk syty i owca cała...
Ircys
Takie samo tajemnicze jak zamówienie przekierowania,planu taryfowego
czy innej usługi.
Zamówienie na skrzynkę możesz sobie złożyć sam ze swojego aparatu.
Możesz (nie sprawdzałem) zamówić przez 9393 albo w telepunkcie.
Zamawiasz sobie usługę w dowolny wygodny dla Ciebie sposób.
Domokrążca jest jedynie od tego żeby abonenta namówić do
zamówienia usługi i ew. pomóc ją aktywować przez telefon.
To co wyprawiają Ci "uczciwi inaczej" domokrążcy to jest niestety patologia.
Obsługa PG to raczej pracownicy techniczni i nie są od dzwonienia
do abonentów (albo chodzenia od domu do domu) i namawianie ich na usługi.