Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

zamiast ISDN BRA DDI - VoIP BRA DDI

78 views
Skip to first unread message

adr...@poczta.pl

unread,
Jun 12, 2012, 9:06:44 AM6/12/12
to

Czesc,

obecnie jest ISND BRA DDI 100 numerow (na kilku BRA) i gdyby trzeba
bylo przeniesc to na VoIP, to do ktorego operatora i jaki sprzet bylby
potrzebny?

- chcialbym aby u operatora zdefiniowac 1 konto i przypiac do tego DDI
100 numerow i podpiac bramy (lub jedna wieloportowa) ISDN BRA z
interfejsem S0.

- nie chcialbym definiowac 100 loginow u operatoa do 100 numerow
telefonicznych, ktore moglbyby wychodzic jednym z kilku laczy w
bramie.

Pierwszy pomysl padl na FritzBox z interfejsem ISDN BRA S0. Czy da sie
tam zdefiniowac wiazke DDI z jednym loginem i aby to centrala wysylala
jakim numerem ma sie przedstawic (zadzwonic). No i kilka (3-4 takie
Fritze) jako "substytut" linii ISDN BRA od tradycyjnego operatora.

Czy tez potrzebny sprzet z innej polki - np. jakis Patton SmartNode ?

--
ThinkXtra

ada...@poczta.fm

unread,
Jun 24, 2012, 5:56:07 AM6/24/12
to
Zastosuj SIP TRUNK przed tą centrale. zamiana ISDN na SIP (VoIP)!

Ewentualnie lepszym rozwiązaniem jest wymiana centrali na nowa z VoIP
z wykorzystaniem Asteriska !

ada...@poczta.fm

unread,
Jun 24, 2012, 5:49:53 AM6/24/12
to
Rozumiemy, ze jest jakaś centrala, która posiada wejście (kilka kart
ISDN BRA) ?
W tym przypadku można wstawić SIP TRUNK'a -> VoIP<> ISDN
Ewentualnie można przewidzieć wymianę starej centralki na nowa z
VoIP !



adr...@poczta.pl

unread,
Jun 25, 2012, 4:57:57 AM6/25/12
to
doczytalem juz, ze do operatura musze uruchomic sip trunka. Ale dzieki
za odzew.

[wiem, ze na tej grupie to troche off-topic, ale na voip jakby
specjalistow nie bylo]

Pytania pomocnicze: czy popularni na polskim rynku operatorzy VoIPowi
na potrzebe klienta, uruchomia sip trunka?

Oraz czy na jakims popularnym sprzecie np. bramki FritzBox da sie
uruchomic i obsluzyc sip trunka?


--
ThinkXtra

ada...@poczta.fm

unread,
Jun 25, 2012, 5:47:34 AM6/25/12
to
Jezeli chodzi o sprzet typu SIP TURNk to instalujemy sprzęt firmy
Elektronix.
Maja wiele rozwiązań zależnych od wymagań klienta, ilości linii
miejskich i ilości użytkowników.

Lepiej będzie, zorientuje się co by ci pasowało. www.elektronix.pl






0 new messages