Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

multi NT

16 views
Skip to first unread message

poreba

unread,
Dec 6, 2014, 6:20:53 AM12/6/14
to
Witam,
Czy istnieje naturalnie w przyrodzie takie rozwiązanie jak multi-NT?
Już tłumaczę: jest sobie kilkanaście linii ISDN /BRI, każda z osobnym NT oczywiście.
Warunki lokalno/lokalowe sprawiają, ze wszystkie wiszą sobie w jednym pomieszczeniu.
Dalej do poszczególnych pomieszczeń sygnały lecą sobie (isdn lub analog z a/b) okablowaniem.
NTki zawalają miejsce, ciasno.
Rozwiązaniem byłby 'multi-NT' czyli urządzenie funkcjonalnie odpowiadające kilku NT.
Na wejściu kilka par 'miejskich' ISDN, na wyjściu odpowiadająca liczba portów S i analogowych a/b

PS. Nie, oczywiste i idealne rozwiązanie 'PRI' ze wzgledów umowno-handlowych nie wchodzi w rachubę.
Operator _każdą_ szansę żeby zlikwidować Centrex na tych liniach wykorzystuje bezwzglednie.
I ja mu się nie dziwię ;-)

--
pozdro
poreba

adr...@poczta.pl

unread,
Jan 12, 2015, 5:24:53 PM1/12/15
to
http://www.teotech.com/technologies/isdn/nt1-296-rack.php

do szafy rackowej ale to jest amerykanski ISDN - zapytaj o EurISDN
version. Kiedys znalazlem na europejskim rynku ale bylo to drogie i
jednak zostalo przy tym co jest - tzn NT od opa, deska OSB na sciane i
eNTki wkretami do plyty a potem troche kabelkologii.

A do czego uzywasz jeszcze centrexu i dlaczego nie chcesz z tego
zejsc (pewnie z abo za 1 linie).

--
ThinkXtra
Message has been deleted

poreba

unread,
Jan 31, 2015, 5:37:26 AM1/31/15
to
Dnia Mon, 12 Jan 2015 23:24:52 +0100, adr...@poczta.pl napisał(a):

>>Czy istnieje naturalnie w przyrodzie takie rozwiązanie jak multi-NT?
>>Już tłumaczę: jest sobie kilkanaście linii ISDN /BRI, każda z
>>osobnym NT oczywiście. Warunki lokalno/lokalowe sprawiają, ze
>>wszystkie wiszą sobie w jednym pomieszczeniu./.../ Operator _każdą_
>>szansę żeby zlikwidować Centrex na tych liniach wykorzystuje
>>bezwzglednie. I ja mu się nie dziwię ;-)
Dzięki za odzew. Traciłem nadzieję, że ktoś jeszcze czytuje p.m.t inne
niż pmtg.
> http://www.teotech.com/technologies/isdn/nt1-296-rack.php
> do szafy rackowej /.../ bylo to drogie
Tanie nie musi być, jednak drogie raczej nie przejdzie ;-) Jakby to
się dało u nas kupić - rozwiązanie którego szukam. Zacząłem już
poszukiwać jakiś obudów 3U żeby wygrzebaną elektronikę z NTków samemu
na sztorc poinstalować ;-)

> jednak zostalo przy tym co jest - tzn NT od opa, deska OSB na sciane
> i eNTki wkretami do plyty a potem troche kabelkologii.
Widzę, że rozwiązanie jest dowodem na konwergencję ewolucujną zbieżną
:-) U mnie: sklejka

> A do czego uzywasz jeszcze centrexu i dlaczego nie chcesz z tego
> zejsc (pewnie z abo za 1 linie).
Centrex robi za centralkę wewnętrzną dla tej lokalizacji (nieco ponad
20 nr) i kilkunastu rozproszonych po terenie (po 1 nr). Ze specyfiki
firmy wynika, że większość połączeń (ponad połowa w sztukach) to
Centrex-Centrex. No i który op da 3/4 połączeń za darmo licząc sobie
jedynie 18 PLN netto miesięcznie? Połączenia inne niż firmowe załatwia
alter-op za jakiś ryczałt.

--
pozdro
poreba
0 new messages