Dnia Mon, 12 Jan 2015 23:24:52 +0100,
adr...@poczta.pl napisał(a):
>>Czy istnieje naturalnie w przyrodzie takie rozwiązanie jak multi-NT?
>>Już tłumaczę: jest sobie kilkanaście linii ISDN /BRI, każda z
>>osobnym NT oczywiście. Warunki lokalno/lokalowe sprawiają, ze
>>wszystkie wiszą sobie w jednym pomieszczeniu./.../ Operator _każdą_
>>szansę żeby zlikwidować Centrex na tych liniach wykorzystuje
>>bezwzglednie. I ja mu się nie dziwię ;-)
Dzięki za odzew. Traciłem nadzieję, że ktoś jeszcze czytuje p.m.t inne
niż pmtg.
>
http://www.teotech.com/technologies/isdn/nt1-296-rack.php
> do szafy rackowej /.../ bylo to drogie
Tanie nie musi być, jednak drogie raczej nie przejdzie ;-) Jakby to
się dało u nas kupić - rozwiązanie którego szukam. Zacząłem już
poszukiwać jakiś obudów 3U żeby wygrzebaną elektronikę z NTków samemu
na sztorc poinstalować ;-)
> jednak zostalo przy tym co jest - tzn NT od opa, deska OSB na sciane
> i eNTki wkretami do plyty a potem troche kabelkologii.
Widzę, że rozwiązanie jest dowodem na konwergencję ewolucujną zbieżną
:-) U mnie: sklejka
> A do czego uzywasz jeszcze centrexu i dlaczego nie chcesz z tego
> zejsc (pewnie z abo za 1 linie).
Centrex robi za centralkę wewnętrzną dla tej lokalizacji (nieco ponad
20 nr) i kilkunastu rozproszonych po terenie (po 1 nr). Ze specyfiki
firmy wynika, że większość połączeń (ponad połowa w sztukach) to
Centrex-Centrex. No i który op da 3/4 połączeń za darmo licząc sobie
jedynie 18 PLN netto miesięcznie? Połączenia inne niż firmowe załatwia
alter-op za jakiś ryczałt.
--
pozdro
poreba