Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

elektryczne ogrzewanie podlogowe na plyte OSB

8 views
Skip to first unread message

atryda

unread,
Oct 14, 2005, 6:10:03 PM10/14/05
to
hi .. jak polozyc mate grzejna na plycie OSB .. bezposrednio czy zrobic
cienka warstwe kleju izolujac niejako od plyty i wkleic siatke a potem po
wyschnieciu naniesc klei i przykleic plytki ?

--

---------------------------------

william

unread,
Oct 15, 2005, 4:03:39 AM10/15/05
to

Użytkownik "atryda" <giudichar[tnij_wasc_wstydu_oszczedz]@o2.pl> napisał w
wiadomości news:dipa8e$463$1...@atlantis.news.tpi.pl...

> hi .. jak polozyc mate grzejna na plycie OSB .. bezposrednio czy zrobic
> cienka warstwe kleju izolujac niejako od plyty i wkleic siatke a potem po
> wyschnieciu naniesc klei i przykleic plytki ?

Dobrze byłoby, żeby kabel nidzie nie dotykał bezposrednio płyty. Czyli
zrobić kilka mm wstępnej warstwy.


T.M.F.

unread,
Oct 15, 2005, 5:13:16 AM10/15/05
to
> Dobrze byłoby, żeby kabel nidzie nie dotykał bezposrednio płyty. Czyli
> zrobić kilka mm wstępnej warstwy.
>

Dlaczego nie ma dotykac plyty?

--
Inteligentny dom - http://idom.wizzard.one.pl
Teraz takze forum dyskusyjne
Zobacz, wyslij uwagi, dolacz sie do projektu.

....:: Mach ::....

unread,
Oct 15, 2005, 5:32:05 AM10/15/05
to

> hi .. jak polozyc mate grzejna na plycie OSB .. bezposrednio czy zrobic
> cienka warstwe kleju izolujac niejako od plyty i wkleic siatke a potem po
> wyschnieciu naniesc klei i przykleic plytki ?
zanim naniesiesz klei, nanies grunt, ale ja bym polozyl plte odcinajaca
http://www.sopro.pl/all/system4.html

Pozdrawiam
Mach


atryda

unread,
Oct 15, 2005, 6:01:53 AM10/15/05
to
w sumie to takze zastanawiam sie czy nie polozyc bezposrednio.. w koncu to
max 40 stopni a plyta dawana jest czesto pod dach gdzie temp sa dwukrotnie
wyzsze..

--

---------------------------------


Użytkownik "william" <n...@ma.mnie.pl> napisał w wiadomości
news:diqd5u$2a0$1...@nemesis.news.tpi.pl...

Kubaty

unread,
Oct 15, 2005, 12:50:31 PM10/15/05
to

> hi .. jak polozyc mate grzejna na plycie OSB .. bezposrednio czy zrobic
> cienka warstwe kleju izolujac niejako od plyty i wkleic siatke a potem po
> wyschnieciu naniesc klei i przykleic plytki ?

Zdaj sobie sprawę, iż pogrzewając płytę OSB wzmocnisz wydzielanie się
formaldehydu z płyty.


COLOR

unread,
Oct 15, 2005, 2:26:05 PM10/15/05
to

>hi .. jak polozyc mate grzejna na plycie OSB .. bezposrednio czy zrobic
>cienka warstwe kleju izolujac niejako od plyty i wkleic siatke a potem po
>wyschnieciu naniesc klei i przykleic plytki ?
>
>
>
Właśnie robię taką robotę, kolejny raz, zresztą. W piątek na
zagruntowaną płytę OSB wylałem masę Optiroc-Maxit 201 na siatce z
włókna. Na 10m2 poszło ok. 60kg. W poniedziałek ponownie zalewam w w/w
masę matę grzejną. Dopiero na to terakota na elastycznym kleju, choćby
Ceresit17.
Inne metody, na pierwszej takiej robocie zawiodły. Przyklejenie terakoty
na OSB na Ceresit17 nie polecam - na drugi dzień były już ruchme pod
wpływem chodzenia po nich. Jeśli już Ceresit to nr 18, tyle, że nie
wiem, czy nadaje się do ogrzewania podłogowego.
Klej czy zaprawa muszą być przeznaczone na podłoża drewniane.
Wkrótce na stronie jak w stopce będą zdjęcia z tej łazienki.
pozdro

--
COLORowe wnętrza na http://pkzr66.republika.pl

0 new messages