Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Parking - pozwolenie na budowę?

0 views
Skip to first unread message

Arek

unread,
Mar 29, 2007, 3:17:56 AM3/29/07
to
Witam.
Na terenie wspólnoty mieszkaniowej jest parking na 8 samochodów.
Tereaz zamierzamy go poszerzeyć o kolejne 6 miejsc parkingowych.
Czy taka budowa wymaga pozwolenia, czy tylko zgłoszenia?
Budowa parkingu do 10 samochodów nie wymaga pozwolenia, ale czy naszą
inwestycję należy traktować jako budowę na 6 samochodowów, czy na 14
(łącznie z juz istniejącymi)?

--
Arek


gg

unread,
Mar 29, 2007, 4:31:50 AM3/29/07
to
Użytkownik "Arek" <ark...@bez.tego.onet.pl> napisał w wiadomości
news:eufp75$vq$1...@atlantis.news.tpi.pl...

W ten sposób to sobie moglibyście zbudować parking na 100 samochodów - po
6 stanowisk.
BTW: jakie miasto?

--
pozdrawiam
P.

Arek

unread,
Mar 29, 2007, 6:31:36 AM3/29/07
to
Użytkownik "gg" <dddd@ddd.d.> napisał w wiadomości
news:euftdt$gfb$1...@atlantis.news.tpi.pl...

Tyle, że te 8 miejsc już było przy wykupieniu terenu.
A czy zmieni coś w stylu pozostawienia 30 cm paska zieleni pomiędzy starą
częścią, a nową - można to podciągnąć jako oddzielny parking?

--
Arek


Budyń

unread,
Mar 29, 2007, 7:48:24 AM3/29/07
to

Użytkownik "gg" <dddd@ddd.d.> napisał w wiadomości
news:euftdt$gfb$1...@atlantis.news.tpi.pl...


No to co? Planują budowę parkingu na 6 samochodów i takież przepisy
obowiązują. W pobliżu moze być inny parking, wyrzutnia rakiet, nic to nie
zmienia.

W energetyce czesto robimy zgłoszenie przyłącza do działki, potem drugie "od
projektowanej szafki" do następnej. Gdyby chciec uzyskać papier "na raz" to
trzebaby występować o pozwolenie na budowę. Obchodzimy durne przepisy ale
ich nie łamiemy ;)


b.


buzar

unread,
Mar 29, 2007, 8:34:40 AM3/29/07
to
"Budyń" <bu...@wywalto.riders.pl> wrote in message
news:eug981$3uu$1...@atlantis.news.tpi.pl...

> Obchodzimy durne przepisy ale
> ich nie łamiemy ;)

^^^^^^^^^

srutututu ;)

--
buzar


buzar

unread,
Mar 29, 2007, 8:39:29 AM3/29/07
to
> Budowa parkingu do 10 samochodów nie wymaga pozwolenia, ale czy naszą
> inwestycję należy traktować jako budowę na 6 samochodowów, czy na 14
> (łącznie z juz istniejącymi)?


Nie nie trzeba pozwolenia. I nie bedzie problemu
o ile grunt pod nowy parking
tez macie odrolniony lub na dzialce budowlanej.
Bo jezeli odrolnione bylo tylko po obrysie dotychczasowych
budynkow, parkingow i dojazdow,
to moze czekac Was odrolnienie

--
--
pozdrawiam piotr buzar


Budyń

unread,
Mar 29, 2007, 9:37:08 AM3/29/07
to
Użytkownik "buzar" <buzarU...@riders.pl> napisał w wiadomości
news:eugbor$80v$1...@atena.e-wro.net...


A gdzie podstawa prawna na "srutututu"? :-)))

b.


Maciek Stachura

unread,
Mar 29, 2007, 10:05:57 AM3/29/07
to
Arek napisał:

>>> Na terenie wspólnoty mieszkaniowej jest parking na 8 samochodów.
>>> Tereaz zamierzamy go poszerzeyć o kolejne 6 miejsc parkingowych.
>>> Czy taka budowa wymaga pozwolenia, czy tylko zgłoszenia?
>>> Budowa parkingu do 10 samochodów nie wymaga pozwolenia, ale czy naszą
>>> inwestycję należy traktować jako budowę na 6 samochodowów, czy na 14
>>> (łącznie z juz istniejącymi)?
>> W ten sposób to sobie moglibyście zbudować parking na 100 samochodów - po
>> 6 stanowisk.
>
> Tyle, że te 8 miejsc już było przy wykupieniu terenu.
> A czy zmieni coś w stylu pozostawienia 30 cm paska zieleni pomiędzy starą
> częścią, a nową - można to podciągnąć jako oddzielny parking?
>

Zwiększenie parkingu z 8 do 14 miejsc ?
Wszak to klasyczny przykład remontu !
:-)

Maciek

PiotrB.

unread,
Mar 29, 2007, 12:06:35 PM3/29/07
to
Dnia 29-03-2007 o 16:05:57 Maciek Stachura
<maciej....@poczta.onet.pl> napisał:

> Zwiększenie parkingu z 8 do 14 miejsc ?
> Wszak to klasyczny przykład remontu !

remont to jest odtworzenie stanu pierwotnego
więc remontem to na pewno nie jest:)

jeśli budowa tych miejsc parkingowych które
były wcześniej zgłaszane jest zakończona
to można zgłaszać budowę kolejnych 10.
mogą wymagać mapki na której będą widoczne te miejsca
już zbudowane. a może i warunków zabudowy.
natomiast odległości parkingu od granicy itp.
to już odrębna sprawa. przy liczbie od 5 do 60 stanowisk
odległość od granicy działki musi być >=6m a od placu zabaw
itd. >=10m.

Piotr

0 new messages