Ogólnie rzecz biorąc nie zgadzam się co do szybkości budowania z porotermu.
Osobiście lepiej i szybciej buduje się z betonu komórkowego, a przy wysokiej
klasie betonu i na zaprawie klejowej też nie jest to tak prosta sprawa jak z
porotermem. Faktem jest że jedni zachwalają taki , a inni inny materiał i wg
mnie jest to uzależnione od tego jak szybko masz zamiar zakończyć prace z
budynkiem do doprowadzenia go do stanu zamkniętego. Bo jeżeli planujesz
wykonanie prac w systemie typowo gospodarczym tzn. w tym roku do 1-szego
stropu, a potem jakoś będzie to lepiej użyć porotermu, który nie chłonie
wody tak jak beton komórkowy. Ale osobiście uważam że najtańszym materiałem
do wznoszenia domu jest beton komórkowy, a przy odpowiedniej klasie jest wg
mnie materiałem cieplejszym .
Pozdrawiam - Budowlaniec