Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

poroterm

0 views
Skip to first unread message

Tomasz Jażdżewski

unread,
Feb 17, 2003, 4:13:41 PM2/17/03
to
Witam.
Czy coś jest nie tak z tym porotermem? Ostatnio szukam ekipy murarskiej i na
moje pytanie z czego w/g nich zbudować: poroterm czy beton komórkowy, żaden
nie polecił porotermu. Jeden mówił, że można z jednego i drugiego, a zalezy
to od mojej zasobności kieszeni. Pozostali twierdzili, że się kruszy i
wogóle g***.
O co chodzi?

Katarzyna Klimm

unread,
Feb 19, 2003, 3:43:27 AM2/19/03
to
> O to, ze przy porothermie muszą się bardziej starac zwłaszcza jak weżmiesz
pióro-wpust, choć generalnie buduje się szybciej - stawka jest mniejsza co
ma dla nich pewnie znaczenie. Jak do tego dodasz ciepła zaprawe i kazesz
pilnować mieszania (tylko 5 min!) to zmuszasz ich do patrzenia na zegarek.
Co do kruszenia - niestety nie mogą łamac jak zwykłej cegły czy bloczka do
potrzebnego wymiaru bo jak pukną to rzeczywiście rozkruszą cały pustak - do
tego są piły lub odpowiednie pustaki - jak dla wiekszości wielokomorowych.
To tak jakby narzekali, że przy Terivie wypływa im beton bo pustaki jakieś
takie niezasklepione i dekle trzeba robić??!! - i lepiej wylać plytę.
KKasia>

--
Archiwum grupy: http://niusy.onet.pl/pl.misc.budowanie

szefciunio

unread,
Feb 19, 2003, 8:04:32 AM2/19/03
to
Ogólnie rzecz biorąc nie zgadzam się co do szybkości budowania z porotermu.
Osobiście lepiej i szybciej buduje się z betonu komórkowego, a przy wysokiej
klasie betonu i na zaprawie klejowej też nie jest to tak prosta sprawa jak z
porotermem. Faktem jest że jedni zachwalają taki , a inni inny materiał i wg
mnie jest to uzależnione od tego jak szybko masz zamiar zakończyć prace z
budynkiem do doprowadzenia go do stanu zamkniętego. Bo jeżeli planujesz
wykonanie prac w systemie typowo gospodarczym tzn. w tym roku do 1-szego
stropu, a potem jakoś będzie to lepiej użyć porotermu, który nie chłonie
wody tak jak beton komórkowy. Ale osobiście uważam że najtańszym materiałem
do wznoszenia domu jest beton komórkowy, a przy odpowiedniej klasie jest wg
mnie materiałem cieplejszym .
Pozdrawiam - Budowlaniec

Tomasz Jażdżewski

unread,
Feb 25, 2003, 6:56:12 AM2/25/03
to
Obecnie mam już wykonawcę. Polecał budowanie z betonu komórkowego, ale gdy
powiedziałem mu o obecnej cenie na bet. kom. i porotherm z korzyścią na to
drugie za m2, stwiedził, że może być porotherm. Była promocja i oczywiście
kupiłem już przybliżoną ilość.

0 new messages