Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Projektowanie mebli

0 views
Skip to first unread message

Juliusz

unread,
Sep 30, 2000, 7:34:36 PM9/30/00
to
Witam,

Czy sa jakies programy, przy pomocy ktorych, moge zaprojektowac powiedzmy

szafki
meble ogolnie powiedzmy polki
schody itp

i zeby ten program zrobil automatycznie rysynki techniczne detali ? jakies
wymiary plyt, desek itp ? Miejsca wiercen do laczenia desek ? Schody krecone
sa chyba klopotliwe, bo kazdy detal sie rozni od siebie.

No i zeby mozna bylo sobie zobaczyc jak to bedzie wygladac :-) Moze jakis
maly rendering , niekoniecznie idealny jak w 3D Max ale jakis pogladowy.
Powiedzmy podaje wymiary pomieszczen, rozkladu, wstawiam meble, a on mi
powiedzmy generuje pliki z wymiarami podzespolow ?

Juliusz

Andyko

unread,
Oct 1, 2000, 3:00:00 AM10/1/00
to
Taki program musiałby te meble wymyślać!!!! Od detali , połączeń itd to są
technolodzy. Chyba, ze chcesz użyć jakiegoś typowego systemu mebli np.
kuchennych okreslonej firmy. Wtedy detale nikogo nie interesują i można użyć
każdego programu do wnętrz i architektury - Archicad, Arcon itp z biblioteką
gotowych mebli. Te programy generują też schody, ale szczegóły konstrukcji
trzeba wymyslić!!!

--
pozdrawiam
arch. Andrzej Koczewski
http://www.koczewski.com.pl
and...@polbox.com


Użytkownik "Juliusz" <j...@fom.pl> napisał w wiadomości
news:8r5te5$noh$1...@news.tpi.pl...

piotrb

unread,
Oct 4, 2000, 3:00:00 AM10/4/00
to

Juliusz <j...@fom.pl> pisze:

[ciach]
> i żeby ten program zrobił automatycznie rysunki techniczne detali ?
jakieś


> wymiary plyt, desek itp ? Miejsca wiercen do laczenia desek

[ciach]

Muszę cię zmartwić. Przeceniasz technikę komputerową. Nie wymyślono
jeszcze programu, który by sam zrobił tego typu projekt. Co najwyżej
może pomóc w szybszym narysowaniu, wizualizacji itp. Projektanta nie
zastąpi żaden komputer.

[ciach]
> No i żeby można było sobie zobaczyć jak to będzie wyglądać :-) Może


jakis
> maly rendering , niekoniecznie idealny jak w 3D Max ale jakis
pogladowy.

Pozdrawiam.
[ciach]

Możesz użyć do tego np. Arcon , 3Ddesigner
itp. Nie ma w nich dużego wyboru mebli ale w przybliżeniu można
zobaczyć jak dane pomieszczenie będzie wyglądać poza tym bardzo proste
w obsłudze.
Jeśli chcesz zobaczyć dokładnie to polecam wspomniany 3D Max, AutoCad
itp. ale to już inna bajka.
Możesz też zlecić firmie wykonanie projektu z wizualizacją :-).

piotrb
pio...@cad.pl
www.piotrb.cad.pl

--
Archiwum listy dyskusyjnej pl-misc-budowanie
http://www.newsgate.pl/archiwum/pl-misc-budowanie/

0 new messages