Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

eng-pl Lew Jaszin

0 views
Skip to first unread message

Dwukwiat

unread,
Aug 28, 2001, 5:45:56 AM8/28/01
to
witam,

w książce o piłce nożnej, w krótkiej biografii tego znakomitego bramkarza
napisano że "he also won 78 caps for the Soviet Union." niewykluczone, że
mam zaćmienie umysłowe i jest to zupełnie banalne, ale co to są te "caps"?

clueless,

--
Dwuk
dwuk...@box43.gnet.pl

Micky

unread,
Aug 28, 2001, 6:06:30 AM8/28/01
to

, ale co to są te "caps"?

Chbya się po prostu misspelled-neli i zamiast cups -puchary dali caps ;-)

Micky


d_be...@poczta.onet.pl

unread,
Aug 28, 2001, 9:09:19 AM8/28/01
to
>
> , ale co to są te "caps"?
>
> Chbya się po prostu misspelled-neli  i zamiast cups -puchary dali caps ;-)
>
> Micky
>
>

To nie jest literówka

cap = wyznaczenie kogoś do gry w zespole sportowym, w tym przypadku jest to
powołanie do reprezentacji kraju

Pozdrawiam
RM


--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

Gwidon S. Naskrent

unread,
Aug 28, 2001, 10:47:06 AM8/28/01
to
On Tue, 28 Aug 2001, Micky wrote:

> , ale co to są te "caps"?
>
> Chbya się po prostu misspelled-neli i zamiast cups -puchary dali caps ;-)

Buahahaha.

Ciekawe jakie to 70 pucharów miałby Jaszyn [sic] wygrać?

--
Gwidon S. Naskrent (nask...@skrzynka.pl)
Tłumaczenia, usługi biurowe, consulting
"What did you say?" the dragon demanded, glowering. "Remember, wizard,
that you're only my familiar. You can be replaced." -- Deathgate, vol. 2


Del

unread,
Aug 28, 2001, 11:06:02 AM8/28/01
to
he also won 78 caps for the Soviet Union

zaliczyl rowniez 78 wystepow w reprezentacji Zwiazku Radzieckiego
(78 razy gral w reprezentacji ZSRR, 78 razy reprezentowal barwy ZSRR itp.)


Jan Owczarek

unread,
Aug 28, 2001, 5:52:23 PM8/28/01
to
Dwukwiat <dwuk...@box43.gnet.pl> napisał / wrote:

> witam,
>
> w książce o piłce nożnej, w krótkiej biografii tego znakomitego
bramkarza
> napisano że "he also won 78 caps for the Soviet Union."
niewykluczone, że

> mam zaćmienie umysłowe i jest to zupełnie banalne, ale co to są
te "caps"?
>
> clueless,

> Nie wiem, czy dostałeś już satysfakcjonującą odpowiedź -
problem "caps" to rzeczywiście kolejny przykład gdzie bez znajomości
branży ani rusz - OK - każdy reprezentant Anglii (nie wiem jak to
wygląda w zesp. np. Walii i Szkocji) dostaje taką mała czapeczkę w
barwach TFA (The Football Association) i już - ile występów w rep.
nar. tyle "caps", często w publ. podaje się po prostu - Peter Shilton
xxx caps - tj. rozegrał xxx spotkań międzypaństwowych. Pozdr. J.
> --
> Dwuk
> dwuk...@box43.gnet.pl
>
>

-----------------------------------------------------------------------
Najtańsze podręczniki szkolne! Kliknij! < http://www.ws.pl/Reklama/m.html?s=6 >

--
Archiwum grupy: http://niusy.onet.pl/pl.hum.tlumaczenia

Jan Owczarek

unread,
Aug 28, 2001, 6:00:57 PM8/28/01
to

> re: "caps" na stronie Angielskiego Związku Piłki Nożnej (którego
nazwa, przy okazji, brzmi - The Football Association - bez
przymiotnika English - po prostu jest to najstarszy związek i mimo
tego, że już nie jest jedyny Anglicy nie kwapią sie tego sprostować)
> http://www.the-fa.org/englandteams/mens_team/history/index.htm?
content=nathistory020.html

Dwukwiat

unread,
Aug 28, 2001, 5:29:03 PM8/28/01
to
wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi!

ale nie uważacie, że 78 pucharów wyglądałoby imponująco? ;^)

zaś mi osobiście wystarczyłby Order Lenina... :-D

natomiast nie bardzo rozumiem, dlaczego Gwidon przy nazwisku Jaszyn
wstawił (sic) - dziwiąc się, jak sądzę, napisanemu przeze mnie "Jaszin",
skoro forma "Jaszin" jest używana np. przez Janusza Kukulskiego w jego
kompendium "Światowa piłka nożna" z roku 1974?

pozdrawiam,

--
Dwuk
dwuk...@box43.gnet.pl

Sladovsky

unread,
Aug 28, 2001, 12:32:15 PM8/28/01
to

Użytkownik Gwidon S. Naskrent <nask...@skrzynka.pl> w wiadomości do grup
dyskusyjnych napisał:Pine.LNX.4.33.0108281646370.1336-100000@localhost...

> On Tue, 28 Aug 2001, Micky wrote:
>
> > , ale co to są te "caps"?
> >
> > Chbya się po prostu misspelled-neli i zamiast cups -puchary dali caps
;-)
>
> Buahahaha.
>
> Ciekawe jakie to 70 pucharów miałby Jaszyn [sic] wygrać?

Dokladnie tak samo sie szeroko usmialem jak ty :o))))))))))

greetz

Bodekk

0 new messages