pozdrawiam
HTML też (jeżeli nie zwłaszcza) inaczej wygląda w przeglądarce a inaczej w
tekstowym edytorze ;)
sz
mnie sie gdzies obilo o uszy, ze XMl nie zostal pomyslany do prezentacji
informacji,
ale do jej przenoszenia. W zwiazku z czym (no i z tym, ze kazdy moze
wymyslec swoje
wlasne tagi) nie ma takiego mundrego programu, ktory by umial ladnie
pokazac XMLa.
Jedyne co sie da wymyslec, to pokazanie poziomow z odpowiednimi wcieciami
(tylko
ze kazdy ma inny poglad na to, co jest odpowiednie) i ewentualne
podkolorowanie tagów
(tylko kazdemu sie inne kolory podobaja) .
Poza tym jednym sie spodoba pokazywanie deklaracji, innym-nie, to samo
dotyczy komentarzy.
No i juz wiesz, skad sa roznice.
Jak chcesz jakos sfromalizowac wyswietlanie xml-a, to dorob mu css (wtedy
poradzi sobie z tym chyba
kazda przegladarka - z akcentem na -chyba-), albo dorob XSLT i odpal jakies
wlasciwe narzedzie
ktore przemieli xml+xslt i bedziesz mial kotlety mielone, czyli HTMLe, które
kazda przegladarka
wyswietli ci inaczej:)
tak czy owak jest to dorabianie dzdzownicy skrzydelek :)
A moze potrzebny ci AJAX ? praca z ajaxem - czystym relaksem.
pozdrawiam
pluton