Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

roznice w podgladzie plikow XML

4 views
Skip to first unread message

kedarby

unread,
Mar 11, 2010, 2:59:48 AM3/11/10
to
moze ktos mi wyjasnie dlaczego jak robie podglad pliku xml w IE tomam co
innego niz jak ten plik wezme do edycji np wordpadem, dodam ze w wordpadzie
mam poprawna wersje a w IE wersje z przed podmiana pliku, system to win7


pozdrawiam


szomiz

unread,
Mar 11, 2010, 12:33:31 PM3/11/10
to
"kedarby" <artg...@home.pl> wrote in message
news:4b98a2b4$1...@news.home.net.pl...

HTML też (jeżeli nie zwłaszcza) inaczej wygląda w przeglądarce a inaczej w
tekstowym edytorze ;)

sz


pluton

unread,
Jun 23, 2010, 9:37:38 AM6/23/10
to

mnie sie gdzies obilo o uszy, ze XMl nie zostal pomyslany do prezentacji
informacji,
ale do jej przenoszenia. W zwiazku z czym (no i z tym, ze kazdy moze
wymyslec swoje
wlasne tagi) nie ma takiego mundrego programu, ktory by umial ladnie
pokazac XMLa.

Jedyne co sie da wymyslec, to pokazanie poziomow z odpowiednimi wcieciami
(tylko
ze kazdy ma inny poglad na to, co jest odpowiednie) i ewentualne
podkolorowanie tagów
(tylko kazdemu sie inne kolory podobaja) .

Poza tym jednym sie spodoba pokazywanie deklaracji, innym-nie, to samo
dotyczy komentarzy.

No i juz wiesz, skad sa roznice.

Jak chcesz jakos sfromalizowac wyswietlanie xml-a, to dorob mu css (wtedy
poradzi sobie z tym chyba
kazda przegladarka - z akcentem na -chyba-), albo dorob XSLT i odpal jakies
wlasciwe narzedzie
ktore przemieli xml+xslt i bedziesz mial kotlety mielone, czyli HTMLe, które
kazda przegladarka
wyswietli ci inaczej:)

tak czy owak jest to dorabianie dzdzownicy skrzydelek :)

A moze potrzebny ci AJAX ? praca z ajaxem - czystym relaksem.

pozdrawiam
pluton


0 new messages