Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

problem z przeniesieniem encji

10 views
Skip to first unread message

robert

unread,
Oct 6, 2010, 3:45:31 PM10/6/10
to
Witam,
problem z przeniesieniem encji:  
Plik xslt:
<?xml version="1.0"?>
<xsl:stylesheet
xmlns:xsl="http://www.w3.org/1999/XSL/Transform"
xmlns:msxsl="urn:schemas-microsoft-com:xslt"
version="1.0">
<xsl:import href="copy.xslt"/>
<xsl:output method="xml" version="1.0" encoding="UTF-8"
omit-xml-declaration="no" indent="no" media-type="text/xml"/>
<xsl:strip-space elements="*"/>

<xsl:template match="Book">
<html><body>
<!--p>1.&nbsp;TYTUL</p-->
<p>2.&amp;nbsp;TYTUL</p>
<p>3.&#160;TYTUL</p>
</body></html></xsl:template>
</xsl:stylesheet>


Gdy probuje: <p>1.&nbsp;TYTUL</p>
otrzymuje komunikat:
Blad: Arkusz stylow nie zawiera elementu dokumentu. Arkusz jest pusty lub nie
jest poprawnie sformatowanym dokumentem XML.

Gdy probuje: <p>2.&amp;nbsp;TYTUL</p>

otrzymuje:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<html xmlns:msxsl="urn:schemas-microsoft-com:xslt">
<body>
<p>2.&amp;nbsp;TYTUL</p>
<p>3. TYTUL</p>
</body></html>

Jak uzyskac:
<p>2.&nbsp;TYTUL</p>

Pozdrowienia
Robert

--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

porneL

unread,
Oct 6, 2010, 5:33:47 PM10/6/10
to
On Wed, 06 Oct 2010 20:45:31 +0100, robert <roblegW...@poczta.onet.pl>
wrote:

> Witam,
> problem z przeniesieniem encji: &nbsp;
> Plik xslt:
> <?xml version="1.0"?>
> <xsl:stylesheet


Encje — poza numerycznymi, lt, gt, amp, apos — wymagają DOCTYPE i
włączenia pobierania DTD przez parser (co jest bardzo paskudną rzeczą,
jeżeli nie masz katalogu DTD zainstalowanego i skonfigurowanego).

Użyj &#160; albo wstaw znak bez encji ( ).

--
http://pornel.net
this.author = new Geek("porneL");

robert

unread,
Oct 7, 2010, 1:14:16 AM10/7/10
to

> Encje â&#65533;&#65533; poza numerycznymi, lt, gt, amp, apos â&#65533;&#65533; wymagajÄ&#65533; DOCTYPE i  
> wĹ&#65533;Ä&#65533;czenia pobierania DTD przez parser (co jest bardzo paskudnÄ&#65533; rzeczÄ&#65533;,  
> jeĹźeli nie masz katalogu DTD zainstalowanego i skonfigurowanego).
>
> UĹźyj &#160; albo wstaw znak bez encji ( ).

Dzieki za odpowiedz, tak bede musial chyba zrobic - chcialem miec w html encje,
bym od razu widzial gdzie mam spacje, a gdzie twarda spacje.
Pozdrawiam

0 new messages