czy ktos mogby mnie odeslac do jakiegos linku,
gdzie w jednym zdaniu (maks w dwoch) bedzie wyjasnione,
po co sa namespace ?
pozdrawiam
pluton
To nie bylo jajarskie pytanie. Naprawde chcialbym wiedziec, czy
jest jakikolwiek soft, ktory parsujac XMLa odwola sie do WWW
w celu sciagniecia definicji uzytych tagow i zweryfikuje, czy sa one
w porzadku.
Albo chociaz jakos tam sprawdzi wewnetrzna spojnosc dokumentu : czy tag
z jednego namespace i tag z drugiego zawieraja rozne i spojne dane.
pozdrawiam
pluton
Pierwszy z brzegu wynik w google:
http://www.w3.org/TR/REC-xml-names/
> To nie bylo jajarskie pytanie. Naprawde chcialbym wiedziec, czy
> jest jakikolwiek soft, ktory parsujac XMLa odwola sie do WWW
> w celu sciagniecia definicji uzytych tagow i zweryfikuje, czy sa one
> w porzadku.
>
> Albo chociaz jakos tam sprawdzi wewnetrzna spojnosc dokumentu : czy tag
> z jednego namespace i tag z drugiego zawieraja rozne i spojne dane.
Softy takie na pewno sa. U mnie w pracy uzywa sie dosc starego juz
programu o nazwie Adept Editor, ktory pozwala na edycje dokumentow xml w
podobny sposob, jakby pisalo sie w Wordzie, ale jednoczesnie widac obok
drzewo xml ze struktura (po obu stronach zmiany widoczne sa
jednoczesnie). Podczas edycji plikow w tym edytorze sprawdzana jest
poprawnosc, a w naglowku trzeba umiescic link do pliku DTD, w ktorym
zdefiniowane sa wlasnie wszystkie pola i atrybuty, czyli to, o co pytasz
(jak rozumiem). Plikow DTD mamy sporo i faktycznie tutaj trzeba sie tego
trzymac, co jest dozwolone. Nie znam szczegolow dotyczacych tego
edytora, bo uzywa go redakcja, a ja mam do czynienia juz tylko z
finalnymi plikami.
Nie do konca rozumiem z czym masz problem.
--
GAD Zombie
http://gad.art.pl/ http://sadist.art.pl/
http://gry-samochodowe.gad.art.pl/