Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Jak dziala namespace ?

6 views
Skip to first unread message

pluton

unread,
Jun 23, 2010, 9:39:18 AM6/23/10
to
Witam,

czy ktos mogby mnie odeslac do jakiegos linku,
gdzie w jednym zdaniu (maks w dwoch) bedzie wyjasnione,
po co sa namespace ?

pozdrawiam
pluton


pluton

unread,
Jul 14, 2010, 3:27:40 AM7/14/10
to

> czy ktos mogby mnie odeslac do jakiegos linku,
> gdzie w jednym zdaniu (maks w dwoch) bedzie wyjasnione,
> po co sa namespace ?
>

To nie bylo jajarskie pytanie. Naprawde chcialbym wiedziec, czy
jest jakikolwiek soft, ktory parsujac XMLa odwola sie do WWW
w celu sciagniecia definicji uzytych tagow i zweryfikuje, czy sa one
w porzadku.

Albo chociaz jakos tam sprawdzi wewnetrzna spojnosc dokumentu : czy tag
z jednego namespace i tag z drugiego zawieraja rozne i spojne dane.

pozdrawiam
pluton


GAD Zombie

unread,
Jul 14, 2010, 4:04:23 AM7/14/10
to
W dniu 2010-07-14 09:27, pluton pisze:

>> czy ktos mogby mnie odeslac do jakiegos linku,
>> gdzie w jednym zdaniu (maks w dwoch) bedzie wyjasnione,
>> po co sa namespace ?
>>

Pierwszy z brzegu wynik w google:
http://www.w3.org/TR/REC-xml-names/

> To nie bylo jajarskie pytanie. Naprawde chcialbym wiedziec, czy
> jest jakikolwiek soft, ktory parsujac XMLa odwola sie do WWW
> w celu sciagniecia definicji uzytych tagow i zweryfikuje, czy sa one
> w porzadku.
>
> Albo chociaz jakos tam sprawdzi wewnetrzna spojnosc dokumentu : czy tag
> z jednego namespace i tag z drugiego zawieraja rozne i spojne dane.

Softy takie na pewno sa. U mnie w pracy uzywa sie dosc starego juz
programu o nazwie Adept Editor, ktory pozwala na edycje dokumentow xml w
podobny sposob, jakby pisalo sie w Wordzie, ale jednoczesnie widac obok
drzewo xml ze struktura (po obu stronach zmiany widoczne sa
jednoczesnie). Podczas edycji plikow w tym edytorze sprawdzana jest
poprawnosc, a w naglowku trzeba umiescic link do pliku DTD, w ktorym
zdefiniowane sa wlasnie wszystkie pola i atrybuty, czyli to, o co pytasz
(jak rozumiem). Plikow DTD mamy sporo i faktycznie tutaj trzeba sie tego
trzymac, co jest dozwolone. Nie znam szczegolow dotyczacych tego
edytora, bo uzywa go redakcja, a ja mam do czynienia juz tylko z
finalnymi plikami.

Nie do konca rozumiem z czym masz problem.


--
GAD Zombie
http://gad.art.pl/ http://sadist.art.pl/
http://gry-samochodowe.gad.art.pl/

0 new messages