Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Dlaczego z niektorych stron nie da sie wrocic?

153 views
Skip to first unread message

tomjas

unread,
May 9, 2012, 3:35:04 PM5/9/12
to
Witam.
Raczej nie ta grupa, ale nie wiem gdzie zapytać. Czasami wyszukując coś
w googlach wchodzę na różne strony, ale po kliknięciu strzałki powrotu
do poprzedniej strony aktualna strona się wczytuje ponownie. Dlaczego
z nich nie można wrócić do poprzednich? Dziś akurat padło na:
http://trzypomidory.blox.pl/2010/09/Domowa-czekolada.html
nawet wciskanie lewego alta ze strzałka w lewo nie pomaga. Używam
Firefoksa - wersja chyba nie ma znaczenia, bo pamiętam ten efekt od
"zarania dziejów".
Dzięki za odpowiedzi.

Mirosław Zalewski

unread,
May 9, 2012, 4:20:25 PM5/9/12
to
środa, 9 maja 2012 21:35. Wielka mądrość na czytelników pl.comp.www
spłynęła, gdy tako rzekł(a) tomjas:

> Raczej nie ta grupa, ale nie wiem gdzie zapytać.

Myślę że to najodpowiedniejsza grupa na pytania tego typu.

> Czasami wyszukując coś
> w googlach wchodzę na różne strony, ale po kliknięciu strzałki powrotu
> do poprzedniej strony aktualna strona się wczytuje ponownie. Dlaczego
> z nich nie można wrócić do poprzednich?

Wygląda na to, że po wejściu na stronę uruchamiany jest skrypt, który
automatycznie przekierowuje użytkownika na tę samą stronę (ale robi to tylko
raz). Być może jest to wynik zbiegu błędów w Firefoksie oraz na samej
stronie — u mnie ani na Operze, ani na Konquerorze (Webkit) ten problem nie
występuje.

Na pewno jest to coś związanego z JavaScript, ponieważ jeżeli
w Preferencjach Fx wyłączysz obsługę skryptów (na karcie „Treść”), to
problem nie występuje.

Jeżeli klikniesz na strzałkę „Wstecz” i przytrzymasz lewy przycisk myszy, to
po około sekundzie pojawi się lista stron, które odwiedzałeś w danej karcie.
Przy pomocy tej listy możesz od razu wrócić do wyszukiwarki internetowej
(czy innej strony, którą wcześniej odwiedzałeś), omijając dzięki temu
problem z przeładowaniem.
Alternatywnie możesz wyłączyć JavaScript, co jest jednak dość radykalnym
rozwiązaniem. Niestety wiele stron nie będzie wtedy w ogóle działać.
--
Niżej podpisany, zamieszkały w http://minio.xt.pl ,
Mirosław Zalewski

Jordan Szubert

unread,
May 9, 2012, 4:26:53 PM5/9/12
to
Dnia 09-05-2012 o 21:35:04 tomjas <tom...@wytnijtopoczta.onet.pl>
napisał(a):
podejrzewam, że wygląda to tak: klikasz w google na odnośnik, gdzieś
prowadzi, gdzieś to kiepskie przekierowanie na czekoladę
w historii, google jest odlegle od czekolady o dwie pozycje, więc wstecz
przenosi do przekierowania, które znów przekierowuje
moja Opera w okolicach wstecz ma rozwijane menu z ,,wsteczami'' dowolnie
odległymi, więc tak obchodzę ten problem, lisek też coś powinien mieć

--
Jordan Szubert

Konrad Karpieszuk

unread,
May 10, 2012, 3:51:49 AM5/10/12
to
Dnia Wed, 09 May 2012 22:26:53 +0200, Jordan Szubert napisał(a):

> moja Opera w okolicach wstecz
> ma rozwijane menu z ,,wsteczami'' dowolnie odległymi, więc tak obchodzę
> ten problem, lisek też coś powinien mieć

w firefoksie trzeba dluzej przytrzymac strzalke wstecz wcisnieta i pojawia
sie tez taka lista



--
pozdrawiam, Konrad Karpieszuk
http://tradematik.pl - wtyczka do WordPress
do tworzenia sklepów internetowych

prg

unread,
May 11, 2012, 5:28:02 PM5/11/12
to
> w firefoksie trzeba dluzej przytrzymac strzalke wstecz wcisnieta i pojawia
> sie tez taka lista

szybciej prawy klawisz mychy
0 new messages