środa, 9 maja 2012 21:35. Wielka mądrość na czytelników pl.comp.www
spłynęła, gdy tako rzekł(a) tomjas:
> Raczej nie ta grupa, ale nie wiem gdzie zapytać.
Myślę że to najodpowiedniejsza grupa na pytania tego typu.
> Czasami wyszukując coś
> w googlach wchodzę na różne strony, ale po kliknięciu strzałki powrotu
> do poprzedniej strony aktualna strona się wczytuje ponownie. Dlaczego
> z nich nie można wrócić do poprzednich?
Wygląda na to, że po wejściu na stronę uruchamiany jest skrypt, który
automatycznie przekierowuje użytkownika na tę samą stronę (ale robi to tylko
raz). Być może jest to wynik zbiegu błędów w Firefoksie oraz na samej
stronie — u mnie ani na Operze, ani na Konquerorze (Webkit) ten problem nie
występuje.
Na pewno jest to coś związanego z JavaScript, ponieważ jeżeli
w Preferencjach Fx wyłączysz obsługę skryptów (na karcie „Treść”), to
problem nie występuje.
Jeżeli klikniesz na strzałkę „Wstecz” i przytrzymasz lewy przycisk myszy, to
po około sekundzie pojawi się lista stron, które odwiedzałeś w danej karcie.
Przy pomocy tej listy możesz od razu wrócić do wyszukiwarki internetowej
(czy innej strony, którą wcześniej odwiedzałeś), omijając dzięki temu
problem z przeładowaniem.
Alternatywnie możesz wyłączyć JavaScript, co jest jednak dość radykalnym
rozwiązaniem. Niestety wiele stron nie będzie wtedy w ogóle działać.
--
Niżej podpisany, zamieszkały w
http://minio.xt.pl ,
Mirosław Zalewski