Czy "resolution" w kontekście metrologicznym to jest rozdzielczość?
Przykład kontekstu (maszyna do testów wytrzymałościowych, pomiar
wydłużenia):
- Extension Measurement by Precision optical encoder
- Single measurement range 0 to 1000mm
- ***Resolution*** 0.0001mm accuracy 0.01mm/300mm
Z rozpędu napisałem już kilka razy w tekście rozdzielczość, ale tak
właściwie, to nie jestem pewien czy dobrze. Bo np. w kontekście
potencjometru przełożyłbym to jako "skokowość".
Proszę o opinię przede wszystkim praktyków (inżynierów).
Pozdrawiam,
Raf :-)
Skokowosc ?! Pierwszy raz słyszę... ale może się nie znam...
Rozdzielczość wg. mnie jest OK...