Taki problem mi nastał.
Swojego czasu zakupiłem Novell 6.5 upgrade serwer + 2 paczki licencji po
5 user. Zainstalowałem serwer; wgrałem licencje i miałem 15-tu
zadowolonych użytkowników sieci.
Niedawno padł któryś z dysków; poszła decyzja o ponownej instalacji
tegoż serwera i przekopiowaniu danych po sieci.
Wszystko pięknie ładnie, ale teraz po instalacji i wgraniu paczek
licencji mam tylko 10-ciu userów do pracy. Wcięło gdzieś te 5-user,
które powinny być po instalacji serwera.
Może mi ktoś powiedzieć, gdzie popełniłem błąd ?
Pozdrawiam,
LiMeS
Może za to napiszę Novell za bardzo po głowie mnie nie pogłaszcze, ale
ściągnij z download.novell.com najnowszego overlaya z 8mym serwis
pakiem, i masz licencje na nielimitowaną liczbę użytkowników.
Chyba to nawet jest legalne.. a już na pewno novell nie będzie Cie o to
ścigał, jeśli będziesz się trzymał tych 15 userów.
Hmmm.
Zmiana wykonana - Overlay 8 wgrany - niestety - sytuacja bez zmian.
Po wpisaniu version na konsoli mam info:
Server License: Novell NetWare 6 Server 650 SN:xxxxxxxx
User License: Novell NetWare 6.5 User 650 (Hard Stop)
I o ile 10-ciu różnych userów nie może się zalogować o tyle na 15-tu
komputerach moga pracowac uzytkownicy korzystajac z 10-ciu loginow.
W czym jest problem ?
Pozdrawiam,
LiMeS
A ktore licencje wgrywales? Te z plyty czy te swoje?