Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Novell 6.5 i zgubione licencje.

67 views
Skip to first unread message

LiMeS

unread,
Jul 12, 2011, 2:15:17 PM7/12/11
to
Witam.

Taki problem mi nastał.
Swojego czasu zakupiłem Novell 6.5 upgrade serwer + 2 paczki licencji po
5 user. Zainstalowałem serwer; wgrałem licencje i miałem 15-tu
zadowolonych użytkowników sieci.

Niedawno padł któryś z dysków; poszła decyzja o ponownej instalacji
tegoż serwera i przekopiowaniu danych po sieci.
Wszystko pięknie ładnie, ale teraz po instalacji i wgraniu paczek
licencji mam tylko 10-ciu userów do pracy. Wcięło gdzieś te 5-user,
które powinny być po instalacji serwera.
Może mi ktoś powiedzieć, gdzie popełniłem błąd ?

Pozdrawiam,
LiMeS

Pablo

unread,
Jul 13, 2011, 2:42:55 AM7/13/11
to
W dniu 2011-07-12 20:15, LiMeS pisze:

Może za to napiszę Novell za bardzo po głowie mnie nie pogłaszcze, ale
ściągnij z download.novell.com najnowszego overlaya z 8mym serwis
pakiem, i masz licencje na nielimitowaną liczbę użytkowników.
Chyba to nawet jest legalne.. a już na pewno novell nie będzie Cie o to
ścigał, jeśli będziesz się trzymał tych 15 userów.

LiMeS

unread,
Jul 16, 2011, 11:09:05 AM7/16/11
to
W dniu 2011-07-13 08:42, Pablo pisze:

Hmmm.
Zmiana wykonana - Overlay 8 wgrany - niestety - sytuacja bez zmian.
Po wpisaniu version na konsoli mam info:
Server License: Novell NetWare 6 Server 650 SN:xxxxxxxx
User License: Novell NetWare 6.5 User 650 (Hard Stop)

I o ile 10-ciu różnych userów nie może się zalogować o tyle na 15-tu
komputerach moga pracowac uzytkownicy korzystajac z 10-ciu loginow.

W czym jest problem ?

Pozdrawiam,
LiMeS

Pablo

unread,
Jul 20, 2011, 4:09:03 AM7/20/11
to
W dniu 2011-07-16 17:09, LiMeS pisze:

>
> I o ile 10-ciu różnych userów nie może się zalogować o tyle na 15-tu
> komputerach moga pracowac uzytkownicy korzystajac z 10-ciu loginow.

A ktore licencje wgrywales? Te z plyty czy te swoje?

0 new messages