Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

AmigaOne X1000 - XENA? XORRO? o co w tym chodzi?

13 views
Skip to first unread message

Szyk

unread,
Mar 10, 2012, 11:17:21 AM3/10/12
to
Cześć

Czytałem angielską wiki i tam pisze, że koprocesor XENA z AmigaOne X1000
może wykonywać jednocześnie 8 wątków z maksymalną wydajnością 500Mips.
Więc co to ma być? Rozwiązanie w stylu procków PowerPC na kartach turbo
do Amig? "For future usage"? Tyle że już w wersji "built in"?
Czy może ten procek jest jakimś dopalaczem do multimediów?
Ale tym chyba by się pochwalili.
No i czy on jest z czymś kompatybliny?
Jest jeszcze info, że do sterowania liniami XORRO używa się "rozszeżeń"
języka C.
Czyli co? Nie mogli stworzyć normalnej biblioteki tylko modyfikują język?
To już śmierdzi wciąganiem użytkowników w kanał nie standardowego narzędzia.

pozdro
Szyk

a a

unread,
Mar 10, 2012, 11:49:56 AM3/10/12
to
Szyk <szy...@o2.pl> napisał(a):

> Czytałem angielską wiki i tam pisze, że koprocesor XENA z AmigaOne X1000
> może wykonywać jednocześnie 8 wątków z maksymalną wydajnością 500Mips.
> Więc co to ma być?

Amiga X1000 jest eksklusywnym hobby dla Elity.

Nie musi być tanie.

To nie to samo co Amiga 1200 "komputer dla kowalskiego" w 1992.

>Rozwiązanie w stylu procków PowerPC na kartach turbo
> do Amig?

W owym czasie to były procki na poziomie stosowanych w pecetach.

Że Amiga Inc zawaliła z systemem?

Pech.

Wbrew fałszywym informacjom rozpowszechnianym przez Radzia,

to też była całkiem fajna zabawka.

> "For future usage"? Tyle że już w wersji "built in"?
> Czy może ten procek jest jakimś dopalaczem do multimediów?
> Ale tym chyba by się pochwalili.
> No i czy on jest z czymś kompatybliny?
> Jest jeszcze info, że do sterowania liniami XORRO używa się "rozszeżeń"
> języka C.
> Czyli co? Nie mogli stworzyć normalnej biblioteki tylko modyfikują język?
> To już śmierdzi wciąganiem użytkowników w kanał nie standardowego narzędzia.

Ale o co chodzi?

Powtórzmy:

Amiga X1000 jest eksklusywnym hobby dla Elity.

Nie musi być tanie.

I nie musi mieć sensu dla "Kowalskiego".

Nikt nie oczekuje że Amiga X1000 będzie w każdym domu.

(Albo w co drugim).



--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/

Szyk

unread,
Mar 10, 2012, 12:05:20 PM3/10/12
to
Dzięki za zaangażowanie, ale chodzi mi o konkretne odpowiedzi na te pytania.
0 new messages