Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Zdalne udostępnianie pulpitu - XP

0 views
Skip to first unread message

Radi

unread,
Nov 4, 2002, 4:16:26 AM11/4/02
to
Witam !

Chcę udostępnić zdalnie pulpit na moim komputerze przy pomocy programu
NetMeeting pod XP.
Wszystko działa ok poza tym, że podaczas ł±czenia się z moim komputerem
prosi o Nazwę użytkownika i Hasło.
Na moim kompie mam 1 użytkownika (Administrator) bez hasła.
W pomocy do NM wyczytałem, że musi być hasło. Więc utworzyłem 2go
administratora z hasłem.
Na Admina bez hasła nie mogę się podł±czyć, a na tego z hasłem wchodzę z
innego kompa bez problemu.
Problem jest w tym, że teraz jak odpalam kompa to wy¶wietla mi ekran
logowania, bo mam 2uch użytkownikow.

Jak pod WIN XP ustawić żeby zawsze logował się do użytkownika bez hasła?
Mimo, że jest 2gi z hasłem.


Tomasz Onyszko

unread,
Nov 4, 2002, 4:59:56 AM11/4/02
to
Radi wrote:
> Witam !
>
> Chcę udostępnić zdalnie pulpit na moim komputerze przy pomocy programu
> NetMeeting pod XP.

A mam takie pytanie, czemu nie skorzystasz z remote desktop z WinXp


Radi

unread,
Nov 4, 2002, 12:41:10 PM11/4/02
to

> A mam takie pytanie, czemu nie skorzystasz z remote desktop z WinXp
>

Dzięki !
Nie wiedziałem, że coś takiego tu jest.


Radi

unread,
Nov 4, 2002, 1:24:26 PM11/4/02
to
> A mam takie pytanie, czemu nie skorzystasz z remote desktop z WinXp
>

Eeeee !
To nie to.
Bo żeby działało trzeba mieć na użytkowniku hasło.
A jak założe użytkownika z hasłem to przy logowaniu muszę wylogować tego bez
hasła.
W NM mogę być zalogowany na komputerze bez hasła a podł±czyć się do pulpitu
z hasłem i nic się nie dzieje.

Ale dzięki.

szomiz

unread,
Nov 4, 2002, 1:41:32 PM11/4/02
to
Użytkownik "Radi" <radi...@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości
news:aq6e03$ne9$1...@news.tpi.pl...
> W NM mogę być zalogowany na komputerze bez hasła a podłączyć się do

pulpitu
> z hasłem i nic się nie dzieje.

Mo ze po prostu wlacz konto guest i dodaj je na wszelki wypadek do grupy
Administratorzy (ciekawe czy sie da, tego eksperymentu jeszcze nie
przeprowadzalem)...

BP, MSPANC

szomiz
--
Kto pyta nie bladzi?
Kto pyta ten bladzi z innymi!


Ala

unread,
Nov 5, 2002, 6:10:18 PM11/5/02
to
Użytkownik "Radi" <radi...@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości
news:aq5dsf$pce$1...@news.tpi.pl...

> Witam !
>
> Chcę udostępnić zdalnie pulpit na moim komputerze przy pomocy programu
> NetMeeting pod XP.
> Wszystko działa ok poza tym, że podaczas łączenia się z moim komputerem

> prosi o Nazwę użytkownika i Hasło.

Standardowo nie mozna podlaczyc sie zdalnie do komputera z XP
z konta administratora z pustym haslem. Mozna to jednak zmienic:

1. Run -> secpol.msc
2. Konta:Ogranicz uzywanie pustych hasel przez konta lokalne tylko do
logowania do konsoli -> nalezy wylaczyc


0 new messages