Fantom
ps. Mimo, ze wiedzialem, ze to nie bedzie trafione wymienilem nawet
bateryjke na plycie
--
<!--
// WindowsMen
// GG 3637803
// kuri {malpeczka} op {kropeczka} pl
--!>
no a co on robi. moze tylko oczekuje na jakieś operacje ? Serwer plików?
> np przyjde po 24 godzinach a on ma opoznienie o
> 22 godziny !! (czyli tylko 2 godziny nabilo). Czego to moze byc wina ?
Stawiam na sprzet.
A nie masz czasem ustawione , oszczędzanie procesora. Po jakimś czasie
bezczynności zatrzymuje procesor (i czas systemowy!!). Po otrzymaniu
sygnału o konieczności dalszej pracy, budzi procesor i posuwa dalej czas
systemowy.
W czasie uruchamia wcisnij odpowiedni klawisz wejdz do setupu i sprawdź
czy nie masz włączonej opcji osczędzenia procesora.
taka mura
Trzeba robic. Bez zegara program na nim zle dziala
Fantom
Jest to sewer monitoringu - zegarek bardzo wazny.
> > np przyjde po 24 godzinach a on ma opoznienie o
> > 22 godziny !! (czyli tylko 2 godziny nabilo). Czego to moze byc wina ?
>
> Stawiam na sprzet.
> A nie masz czasem ustawione , oszczędzanie procesora. Po jakimś czasie
> bezczynności zatrzymuje procesor (i czas systemowy!!). Po otrzymaniu
> sygnału o konieczności dalszej pracy, budzi procesor i posuwa dalej czas
> systemowy.
> W czasie uruchamia wcisnij odpowiedni klawisz wejdz do setupu i sprawdź
> czy nie masz włączonej opcji osczędzenia procesora.
Nic takiego w biosie nie znalazlem (asus p4p800 deluxe). ale w sumie on
ciagle jest obciazony i pracuje wiec raczej nie powinien zatrzymywac proca
(caly czas obrabia obraz z kamer)
Fantom
Stwierdzilem nawet wiecej : on potrafi sie cofnac do tylu !! Czyli np
ustawie mu 10:00 a nastepnego dnia (po 24 godiznach) jest 9:00 (-25 godzin).
Zauwazylem do tego jakies bledy w logach zwiazane z DHCP (opisalem to w
watku z 26.10.2004 rano). Moze to tego wina ??
Fantom
Wykonaj polecenie: w32tm /dumpreg /subkey:parameters i prześlij na grupę
wyniki.
--
Paweł Goleń
mailto:p_g...@ks.onet.pl
Trolu mój trolu, dlaczego mnie opuściłeś???
UGVybCBTVUNLUw==
Nie dzialaja u mnie te parametry. a w32tm pokazuje takie opcje :
w32tm [ -tz | -s [computer] | -adj | -adjoff | -source | -once ]
[-test] [-v] [-p <port>] [-period <freq>]
Co dalej ?
Fantom
> Nie dzialaja u mnie te parametry. a w32tm pokazuje takie opcje :
Masz Windows 2000 z tego wynika, tak?
w32tm -once -test -v
W32Time: BEGIN:InitAdjIncr
W32Time: Adj 156250 , Incr 156250 fAdjust 0
W32Time: END:Line 2503
W32Time: BEGIN:TsUpTheThread
W32Time: END Line 1407
W32Time: TimeMMInit()
W32Time: Kernel timer : using default maximum resolution
W32Time: MaximumTime = 156250
W32Time: CurrentTime = 9766
W32Time: Timer calibrated, looped 1 times
W32Time: BEGIN:InitTmCfg
W32Time: END:Line 807
W32Time: BEGIN:InitTmCli
W32Time: END:Line 2596
W32Time: BEGIN:InitTmData
W32Time: END:Line 2618
W32Time: AvoidTimeSyncOnWan 0
W32Time: BEGIN:CMOSSynchSet
W32Time: Setting adjustment 156250 - Bool 0
W32Time: BEGIN:SetTSTimeRes
W32Time: END:Line 1295
W32Time: END:Line 864
W32Time: BEGIN:InitializeDC
W32Time: BEGIN:GetRole
W32Time: Role is 'workstation'
W32Time: END Line 672
W32Time: END:Line 704
W32Time: timeBeginPeriod: setting resolution 9
W32Time: BEGIN:TimeSync
W32Time: BEGIN:FGetType
W32Time: END Line 254
W32Time: BEGIN:FDoTimeNTPType
W32Time: BEGIN:FDoNT5DSType
W32Time: BEGIN:FBuildDCList
W32Time: BEGIN:GetNT5DCAddress
W32Time: Member of an NT4 domain. Cannot synchronize.
W32Time: END Line 196
W32Time: BEGIN:GetNT5DCAddress
W32Time: Member of an NT4 domain. Cannot synchronize.
W32Time: END Line 196
W32Time: END Line 639
W32Time: DC lookup failed. 15 min until lookup is allowed again.
W32Time: END Line 971
W32Time: END Line 368
W32Time: BEGIN:ComputePostTimeData
W32Time: BEGIN:ComputeInterval
W32Time: END Line 2479
W32Time: BEGIN:ComputeSleepStuff
W32Time: Computed stagger is 0ms, bias is 0ms
W32Time: Time until next sync - 2699.960s
W32Time: END:Line 816
W32Time: END:Line 221
W32Time: END:Line 196
W32Time: BEGIN:TermTime
W32Time: TimeMMCleanup()
W32Time: BEGIN:FinishCleanup
W32Time: BEGIN:TsUpTheThread
W32Time: END Line 1407
W32Time: Time service stopped.
W32Time: END:Line 407
I jak ? Jest tu gdzies blad ?
Fantom
> I jak ? Jest tu gdzies blad ?
Nie. Spóźniające zegary widziałem, na przykład część komputerów Dell ma
taką "przypadłość". Jeśli masz dostęp do sieci (albo ogólnie większą
sieć), to sugerowałbym po prostu skonfigurować w32tm do synchronizacji
czasu. Ewentualnie aktualizacja BIOS.
Bios najnowszy.
ale najdziwniejsze jest to, ze cofniecia sa 'rowne' bo cofa chyba zawsze
dziesiatkami minut wstecz (minuty i sek zawzse sie zgadzaja). No i ze
potrafi cofnac zegarek wogole a nie tylko sie spozniac
Fantom
> ale najdziwniejsze jest to, ze cofniecia sa 'rowne' bo cofa chyba zawsze
> dziesiatkami minut wstecz (minuty i sek zawzse sie zgadzaja). No i ze
> potrafi cofnac zegarek wogole a nie tylko sie spozniac
No właśnie to cofanie na pierwszy rzut oka mogło sugerować, że zegar się
synchronizuje z czymś, co ma źle czas ustawiony. To, co sprawdziłeś
wcale nie oznacza, że tak nie jest, a jedynie tyle, że nie synchronizuje
się przy użyciu w32time.
Ale to 'cos' musialoby miec niezle walniety czas a nie tylko zle chodzacy
(spozniajacy sie czy cos).
Fantom