Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Jak wylaczyc Firewall?

0 views
Skip to first unread message

ATS

unread,
Jun 23, 2007, 8:47:34 AM6/23/07
to
Witam,

posiadam zainstalowany system W2000 SP4. Chcialbym skorzystac z
programow typu eMule czy uTorrent, ale nie moge nawet probnie nic
sciagnac. Prawdopodobnie to wina firewalla. Nie znam sie na tym wiec
przeraszam za lamerskie pytanie - jak odinstalowac firewalla?

Dzieki za pomoc,
pzdr, A.


Barnaba

unread,
Jun 23, 2007, 9:18:54 AM6/23/07
to

Użytkownik "ATS" <alko...@WYTNIJgazeta.pl> napisał w wiadomości
news:f5j4p3$ih3$1...@inews.gazeta.pl...
Nie - odinstalować firewalla - lecz wprowadzić mu odpowiednie reguły.
Napisz, z jakiego firewalla korzystasz.
Barnaba

ATS

unread,
Jun 23, 2007, 10:35:18 AM6/23/07
to

"Barnaba" <l....@vp.pl> wrote in message

Nie instalowalem nic ponad to, co oferuje W2000 SP4. Nic dodatkowo nie
dorzucalem. Wiem, ze XP z SP2 posiada odpowiednie wajhy, gdzie moge
firewalla wylaczyc. Sadzilem ze w W2000 jest identycznie.

Pzdr, A


Damian Skrycki

unread,
Jun 23, 2007, 10:46:46 AM6/23/07
to

Użytkownik "ATS" <alko...@WYTNIJgazeta.pl> napisał w wiadomości
news:f5jb33$ent$1...@inews.gazeta.pl...
W2000 nie ma firewalla. Sprawdz w regulaminie czy dostawca twojego neta nie
blokuje tego.

dipl....@gazeta.lp

unread,
Jun 23, 2007, 10:50:15 AM6/23/07
to

ATS napisał(a):


> > Nie - odinstalować firewalla - lecz wprowadzić mu odpowiednie reguły.
> > Napisz, z jakiego firewalla korzystasz.
> > Barnaba
>
> Nie instalowalem nic ponad to, co oferuje W2000 SP4. Nic dodatkowo nie
> dorzucalem. Wiem, ze XP z SP2 posiada odpowiednie wajhy, gdzie moge
> firewalla wylaczyc. Sadzilem ze w W2000 jest identycznie.
>
> Pzdr, A

używałem w2k dawno temu i jeśli mnie pamięć nie myli, to wydaje mi się,
że w tym systemie domyślnie nie ma żadnego firewalla. a jesteś pewnien,
że Twój dostawca internetu nie blokuje portów, na których działa
na przykład uTorrent?
--
pozdr dipl
linki zwrotne nie wymagane, wpis do 2000 znaków:
http://seokatalog.e-rap.eu/ pierwszy prosty, autorski katalog stron
http://www.katalog-stron-seo.w8w.pl/ drugi autorski katalog stron
ps) zmień lp -> pl w adresie mejl i ".usunto"

Lawrens Hammond

unread,
Jun 23, 2007, 5:50:26 PM6/23/07
to

Użytkownik "Damian Skrycki" <skr...@gazeta.pl> napisał w wiadomości
news:f5jbng$has$1...@inews.gazeta.pl...

> W2000 nie ma firewalla. Sprawdz w regulaminie czy dostawca twojego neta
nie

Jest, już nawet w NT4, można to nazwać FW, jest tylko bardziej
zakamuflowany, w innym miejscu stoi, oraz mało kto z niego korzysta - jest
raczej nieintuicyjny. Znajdziesz w zaawansowanych właściwościach protokołu
TCP/IP.

> blokuje tego.

Ano. Kiedyś w znajomym biurze nie mogłem korzystać z newsów, maile chodziły.
Przy okazji czegoś spytałem admina o to, nawet się nastawiłem, że powie, że
"nie", a tu pytanie "jaki port?" i "jeśli nie będzie chodziło, proszę dać
znać". Ale ruszyło i nie musiałem dawać znać. wprawdzie tylko 1 Mbit, ale
już coś.

--
LH.
Ja zawsze byłem cywilizowany. (...)
Kulturę mam we krwi i nie musiałem się jej specjalnie uczyć.
(C) Wicepremier, Andrzej Lepper.

Kajetan

unread,
Jun 24, 2007, 3:56:51 PM6/24/07
to
"Lawrens Hammond" <valh...@interia.pl> wrote in message
news:467d95a2$1...@news.home.net.pl...

>
> Użytkownik "Damian Skrycki" <skr...@gazeta.pl> napisał w wiadomości
> news:f5jbng$has$1...@inews.gazeta.pl...
>> W2000 nie ma firewalla. Sprawdz w regulaminie czy dostawca twojego neta
> nie
>
> Jest, już nawet w NT4, można to nazwać FW, jest tylko bardziej
> zakamuflowany, w innym miejscu stoi, oraz mało kto z niego korzysta - jest
> raczej nieintuicyjny. Znajdziesz w zaawansowanych właściwościach protokołu
> TCP/IP.

To nie firewall tylko statyczny filtr pakietow.

k

Lawrens Hammond

unread,
Jun 24, 2007, 5:35:02 PM6/24/07
to

Użytkownik "Kajetan" <no-...@no-problem.pl> napisał w wiadomości
news:f5mhjr$d18$1...@srv.cyf-kr.edu.pl...

> "Lawrens Hammond" <valh...@interia.pl> wrote in message
> news:467d95a2$1...@news.home.net.pl...
> >
> > Użytkownik "Damian Skrycki" <skr...@gazeta.pl> napisał w wiadomości
> > news:f5jbng$has$1...@inews.gazeta.pl...
> >> W2000 nie ma firewalla. Sprawdz w regulaminie czy dostawca twojego neta
> > nie
> >
> > Jest, już nawet w NT4, można to nazwać FW, jest tylko bardziej

^^^^^^^ ("można to nazwać FW")

> > zakamuflowany, w innym miejscu stoi, oraz mało kto z niego korzysta -
jest
> > raczej nieintuicyjny. Znajdziesz w zaawansowanych właściwościach
protokołu
> > TCP/IP.
>
> To nie firewall tylko statyczny filtr pakietow.

Ale można zamknąć na nim przejście do danego portu (na tym właśnie znajomy
admin otwierał mi dostęp do newsów w firmowej sieci), zatem, czego oczy nie
widzą, tzn. wrażliwy, czy dziurawy program, tego sercu nie żal, tzn. nie
wlezie, co nie wpuszczone.
Zatem, na upartego, MOŻNA to nazwać FW. Takim mocno prymitywnym FW. Ja wiem,
ze jak drzwi na kłódkę się zamknie, to już byle kto nie wejdzie. Czyli już
prymitywna ochrona jest.

Michal Kawecki

unread,
Jun 25, 2007, 2:59:56 AM6/25/07
to
Dnia Sun, 24 Jun 2007 23:35:02 +0200, Lawrens Hammond napisał(a):

> Użytkownik "Kajetan" <no-...@no-problem.pl> napisał w wiadomości
> news:f5mhjr$d18$1...@srv.cyf-kr.edu.pl...

[...]


>> To nie firewall tylko statyczny filtr pakietow.
>
> Ale można zamknąć na nim przejście do danego portu (na tym właśnie znajomy
> admin otwierał mi dostęp do newsów w firmowej sieci), zatem, czego oczy nie
> widzą, tzn. wrażliwy, czy dziurawy program, tego sercu nie żal, tzn. nie
> wlezie, co nie wpuszczone.
> Zatem, na upartego, MOŻNA to nazwać FW. Takim mocno prymitywnym FW. Ja wiem,
> ze jak drzwi na kłódkę się zamknie, to już byle kto nie wejdzie. Czyli już
> prymitywna ochrona jest.

A spróbuj obejść tę "prymitywną" kłódkę. Powodzenia :-).
--
M. [Windows - Shell/User MVP]
/odpowiadając na priv zmień px na pl/
https://mvp.support.microsoft.com/profile/Michal.Kawecki

Lawrens Hammond

unread,
Jun 25, 2007, 8:20:22 AM6/25/07
to

Użytkownik "Michal Kawecki" <kkw...@o2.px> napisał w wiadomości
news:k6lhil6y...@kwinto.prv...

> > Zatem, na upartego, MOŻNA to nazwać FW. Takim mocno prymitywnym FW. Ja
wiem,
> > ze jak drzwi na kłódkę się zamknie, to już byle kto nie wejdzie. Czyli
już
> > prymitywna ochrona jest.
>
> A spróbuj obejść tę "prymitywną" kłódkę. Powodzenia :-).

Ano właśnie, Michał, dokładnie o to mi chodzi. Dlatego tę kłódkę ośmieliłem
się nazwać FW.

Piotr Krzyżański

unread,
Jun 25, 2007, 9:35:05 AM6/25/07
to

Użytkownik "Lawrens Hammond" <valh...@interia.pl> napisał w wiadomości
news:467fb306$1...@news.home.net.pl...

>
> Użytkownik "Michal Kawecki" <kkw...@o2.px> napisał w wiadomości
> news:k6lhil6y...@kwinto.prv...
>> > Zatem, na upartego, MOŻNA to nazwać FW. Takim mocno prymitywnym FW. Ja
> wiem,
>> > ze jak drzwi na kłódkę się zamknie, to już byle kto nie wejdzie. Czyli
> już
>> > prymitywna ochrona jest.
>>
>> A spróbuj obejść tę "prymitywną" kłódkę. Powodzenia :-).
>
> Ano właśnie, Michał, dokładnie o to mi chodzi. Dlatego tę kłódkę ośmieliłem
> się nazwać FW.

Dobra kłódka z atestem ;))
Gdyby sie ktoś chciał nią bawić i ma więcej niż jeden
interfejs sieciowy, to niech pamięta, że owa kłódka zamyka
na wszystkich interfejsach bez wyjątku :)

Piciu

Michal Kawecki

unread,
Jun 25, 2007, 9:40:10 AM6/25/07
to

E, wystarczy dopasować właściwe kluczyki osobno do każdego używanego
zakresu IP :-).

0 new messages