posiadam zainstalowany system W2000 SP4. Chcialbym skorzystac z
programow typu eMule czy uTorrent, ale nie moge nawet probnie nic
sciagnac. Prawdopodobnie to wina firewalla. Nie znam sie na tym wiec
przeraszam za lamerskie pytanie - jak odinstalowac firewalla?
Dzieki za pomoc,
pzdr, A.
Nie instalowalem nic ponad to, co oferuje W2000 SP4. Nic dodatkowo nie
dorzucalem. Wiem, ze XP z SP2 posiada odpowiednie wajhy, gdzie moge
firewalla wylaczyc. Sadzilem ze w W2000 jest identycznie.
Pzdr, A
ATS napisał(a):
> > Nie - odinstalować firewalla - lecz wprowadzić mu odpowiednie reguły.
> > Napisz, z jakiego firewalla korzystasz.
> > Barnaba
>
> Nie instalowalem nic ponad to, co oferuje W2000 SP4. Nic dodatkowo nie
> dorzucalem. Wiem, ze XP z SP2 posiada odpowiednie wajhy, gdzie moge
> firewalla wylaczyc. Sadzilem ze w W2000 jest identycznie.
>
> Pzdr, A
używałem w2k dawno temu i jeśli mnie pamięć nie myli, to wydaje mi się,
że w tym systemie domyślnie nie ma żadnego firewalla. a jesteś pewnien,
że Twój dostawca internetu nie blokuje portów, na których działa
na przykład uTorrent?
--
pozdr dipl
linki zwrotne nie wymagane, wpis do 2000 znaków:
http://seokatalog.e-rap.eu/ pierwszy prosty, autorski katalog stron
http://www.katalog-stron-seo.w8w.pl/ drugi autorski katalog stron
ps) zmień lp -> pl w adresie mejl i ".usunto"
Jest, już nawet w NT4, można to nazwać FW, jest tylko bardziej
zakamuflowany, w innym miejscu stoi, oraz mało kto z niego korzysta - jest
raczej nieintuicyjny. Znajdziesz w zaawansowanych właściwościach protokołu
TCP/IP.
> blokuje tego.
Ano. Kiedyś w znajomym biurze nie mogłem korzystać z newsów, maile chodziły.
Przy okazji czegoś spytałem admina o to, nawet się nastawiłem, że powie, że
"nie", a tu pytanie "jaki port?" i "jeśli nie będzie chodziło, proszę dać
znać". Ale ruszyło i nie musiałem dawać znać. wprawdzie tylko 1 Mbit, ale
już coś.
--
LH.
Ja zawsze byłem cywilizowany. (...)
Kulturę mam we krwi i nie musiałem się jej specjalnie uczyć.
(C) Wicepremier, Andrzej Lepper.
To nie firewall tylko statyczny filtr pakietow.
k
^^^^^^^ ("można to nazwać FW")
> > zakamuflowany, w innym miejscu stoi, oraz mało kto z niego korzysta -
jest
> > raczej nieintuicyjny. Znajdziesz w zaawansowanych właściwościach
protokołu
> > TCP/IP.
>
> To nie firewall tylko statyczny filtr pakietow.
Ale można zamknąć na nim przejście do danego portu (na tym właśnie znajomy
admin otwierał mi dostęp do newsów w firmowej sieci), zatem, czego oczy nie
widzą, tzn. wrażliwy, czy dziurawy program, tego sercu nie żal, tzn. nie
wlezie, co nie wpuszczone.
Zatem, na upartego, MOŻNA to nazwać FW. Takim mocno prymitywnym FW. Ja wiem,
ze jak drzwi na kłódkę się zamknie, to już byle kto nie wejdzie. Czyli już
prymitywna ochrona jest.
> Użytkownik "Kajetan" <no-...@no-problem.pl> napisał w wiadomości
> news:f5mhjr$d18$1...@srv.cyf-kr.edu.pl...
[...]
>> To nie firewall tylko statyczny filtr pakietow.
>
> Ale można zamknąć na nim przejście do danego portu (na tym właśnie znajomy
> admin otwierał mi dostęp do newsów w firmowej sieci), zatem, czego oczy nie
> widzą, tzn. wrażliwy, czy dziurawy program, tego sercu nie żal, tzn. nie
> wlezie, co nie wpuszczone.
> Zatem, na upartego, MOŻNA to nazwać FW. Takim mocno prymitywnym FW. Ja wiem,
> ze jak drzwi na kłódkę się zamknie, to już byle kto nie wejdzie. Czyli już
> prymitywna ochrona jest.
A spróbuj obejść tę "prymitywną" kłódkę. Powodzenia :-).
--
M. [Windows - Shell/User MVP]
/odpowiadając na priv zmień px na pl/
https://mvp.support.microsoft.com/profile/Michal.Kawecki
Ano właśnie, Michał, dokładnie o to mi chodzi. Dlatego tę kłódkę ośmieliłem
się nazwać FW.
Dobra kłódka z atestem ;))
Gdyby sie ktoś chciał nią bawić i ma więcej niż jeden
interfejs sieciowy, to niech pamięta, że owa kłódka zamyka
na wszystkich interfejsach bez wyjątku :)
Piciu
E, wystarczy dopasować właściwe kluczyki osobno do każdego używanego
zakresu IP :-).