Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

framebuffer

0 views
Skip to first unread message

gHash

unread,
Jun 7, 1999, 3:00:00 AM6/7/99
to
wiem że temat jest oklepany, ale nie mogę jakoś nic znaleźć w starych
postach. w jaki sposób odpalić fb ? (3DTrio). po odpowiedniej (mam nadzieję
;-)) kompilacji jądra mam pliki /dev/fb?, ale kiedy zgodnie z dokumentacją
próbuję czegoś takiego:
cp /dev/fb0 test dostaję "/dev/fb0 - nie ma takiego pliku", co jest, jak mi
się zdaje dosyć swobodnym tłumaczeniem "operation not supported by
device"(RH6.0PL). Taki sam komunikat dostaję przy próbie użycia programu
fbset. BŁAGAM O ODPOWIEDZI NA PRIVA (wybywam na dwa tygodnie))


Krzysztof Palicki

unread,
Jun 7, 1999, 3:00:00 AM6/7/99
to

Mam ten sam problem wiec prosze nie an priva ale na liste.
A swoja droga niedawno poslalem maila pt. framebuffer i fork i nikt nie
raczyl odpowiedziec.
Chris


Seweryn Sobieszek

unread,
Jun 7, 1999, 3:00:00 AM6/7/99
to
On Mon, 7 Jun 1999 10:15:02 +0200, gHash wrote:
>wiem że temat jest oklepany, ale nie mogę jakoś nic znaleźć w starych
>postach. w jaki sposób odpalić fb ? (3DTrio). po odpowiedniej (mam nadzieję
>;-)) kompilacji jądra mam pliki /dev/fb?, ale kiedy zgodnie z dokumentacją
>próbuję czegoś takiego:
>cp /dev/fb0 test dostaję "/dev/fb0 - nie ma takiego pliku", co jest, jak mi
>się zdaje dosyć swobodnym tłumaczeniem "operation not supported by
>device"(RH6.0PL). Taki sam komunikat dostaję przy próbie użycia programu
>fbset. BŁAGAM O ODPOWIEDZI NA PRIVA (wybywam na dwa tygodnie))

Jak na mój gust to 'nie ma takiego pliku' jest odpowiednikiem 'no such
file', a tłumaczeniem 'operation not supported by device' jest 'operacja nie
obsługiwana przez urządzenie', tyle w sferze tłumaczeń.
A jeśli system krzyczy Ci, że nie ma jakiegoś urządzenia to sobie je stwórz.
Poczytaj /usr/src/linux/Documentation/devices.txt, zwłaszcza kawałek o
urządzeniach znakowych o mojor 29. Potem przeczytaj man mknod i utwórz
urządzenia /dev/fb[0-7].
PS: Co chciałeś zrobić przez cp /dev/fb0???

--
_ _
/ . |_ |_ Seweryn Sobieszek
/ |\| | | | sn...@alpha.net.pl

Rafal Fitt

unread,
Jun 28, 1999, 3:00:00 AM6/28/99
to
Seweryn Sobieszek wrote:

Tez mam S3 Trio3D i ang. Redhat 6.0, tez mam ten klopot, myslalem, ze to prawa
na /dev/fb*, zrobilem chmod a+rwx /dev/fb*, jakies dalsze sugestie?

Rafal Fitt
fi...@iname.com

PS. W razie czego prosze o odp. rowniez na priva, bo czasami mam przerwy w
newsach ;-)


0 new messages