Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

minix na XT

1 view
Skip to first unread message

gHash

unread,
May 18, 1999, 3:00:00 AM5/18/99
to
mam pc xt 2*3,5'', bez HD, chciałbym postawić na tym sensowny OS. próbowałem
linuxa 86(ELKS), ale jestem raczej zawiedziony (potrzebuję przynajmniej vi i
kompilator c), no do ekperymentów mogła by się sprzydać prosta implementacja
TCP/IP. idealny byłby chyba minix, czy ktoś mógłby podzielić się
doświadczeniami z tym systemem na sprzęcie podobnym do mojego ? dzięki !(odp
najlepiej na priva)

Tomasz Slodkowicz

unread,
May 19, 1999, 3:00:00 AM5/19/99
to

no way.
1. 8088 / 8086 nie nadaje sie za bardzo na u*nixa
2. 2*720=1.44MB to chyba troche malo przestrzeni dyskowej
3. 640kB RAM to tez nie duzo

Najlepiej jedna dyskietke przeznacz na DOS (free dos, open dos, ms dos -
najlepiej 3.30 - bedzie najmniejszy), a druga na jakis program:
- moze sie zmiesci jakis edytor (tag, moze nawet wp?)
- znalazlo by sie pare gier....
- jesli ten XT na RS, to mozna go uzyc jako terminala (np podlaczajac do
linuxa)
- moze sie zmiesci jakis kompilator (tp 5.5?)

A najlepiej postawic przed nim tabliczke: "Obiekt muzealny. Nie dotykac."
;)

Tomek
--
Tomasz Slodkowicz Institute of Computer Science
Jagiellonian University, Cracow, Poland
e-mail: slo...@ii.uj.edu.pl
www : http://www.ii.uj.edu.pl/~slodki

gHash

unread,
May 19, 1999, 3:00:00 AM5/19/99
to
dzięki za rady, ale wydają mi się błędne, ostatnio mówi się o unixie na C64
(to już nawet dla mnie przegięcie), na tym sprzęcie skutecznie używałem TP
7.0 (do b. skomplikowanych programów z Turbo Vision), i Borland C 2.0. (mam
2*1,44=2,88) z tego, co słyszałem minix nada się na mojego kompa, szukam
tylko gościa który pomoże mi w instalacji, bo ta napewno nie będzie
przebiegać typowo

Michal Polrola

unread,
May 19, 1999, 3:00:00 AM5/19/99
to
gHash <tom...@kki.net.pl> wrote:

> dzięki za rady, ale wydają mi się błędne, ostatnio mówi się o unixie na C64
> (to już nawet dla mnie przegięcie), na tym sprzęcie skutecznie używałem TP
> 7.0 (do b. skomplikowanych programów z Turbo Vision), i Borland C 2.0. (mam
> 2*1,44=2,88) z tego, co słyszałem minix nada się na mojego kompa, szukam
> tylko gościa który pomoże mi w instalacji, bo ta napewno nie będzie
> przebiegać typowo

Bo ja wiem czy nietypowo...
Robisz dyskietki instalacyjne (chyba 3) i z nich instalujesz. Masz jakies
HDD ?
Jak tak, to stawiasz na partycji primary (koniecznie !).
A w ogole to moze szarpnij sie na 386 ? wiecej jak 50zl (plyta z procem)
na to nie wydasz, a postawisz "normalnego" Linuxa.
--
############################
# Michal Polrola #
# mpol...@elka.pw.edu.pl #
############################


Paweł Paroń

unread,
May 19, 1999, 3:00:00 AM5/19/99
to
On Wed, 19 May 1999 10:11:27 +0200, gHash <tom...@kki.net.pl> wrote:
>dzięki za rady, ale wydają mi się błędne, ostatnio mówi się o unixie na C64
>(to już nawet dla mnie przegięcie), na tym sprzęcie skutecznie używałem TP
>7.0 (do b. skomplikowanych programów z Turbo Vision), i Borland C 2.0. (mam
>2*1,44=2,88) z tego, co słyszałem minix nada się na mojego kompa, szukam
>tylko gościa który pomoże mi w instalacji, bo ta napewno nie będzie
>przebiegać typowo

Jak ściągniesz Minixa, to tam też jest gdzieś plik, w którym jest dokładnie
opisana instalacja na różne sposoby: HD, dyskietki 1.44, dyskietki 360k,
itp. Kiedyś to instalowałem, ale już niewiele pamiętam. Jeśli chodzi o
sprzęt, to XT może być, ale HD warto mieć, żeby po każdym poleceniu nie
kręcił dyskietką. Minix swap-a nie ma, więc tu nie ma problemu ;-)

Paweł


YTM

unread,
May 19, 1999, 3:00:00 AM5/19/99
to

gHash wrote:
>
> dzięki za rady, ale wydają mi się błędne, ostatnio mówi się o unixie na C64
> (to już nawet dla mnie przegięcie), na tym sprzęcie skutecznie używałem TP

bez przesady, C64 i C128 maja mocne wsparcie w firmie CMD, ktora
wyprodukowala dopalacz 20MHz, kontrolery SCSI, rozszerzenia do 16MB i
inne takie. W Polsce nie bardzo stac na to ludzi, ale ogolnie firma
prosperuje. Unixa jako takiego nie ma, ale sa dwa systemy podobne
funkcjonalnie: Lunix i ACE. Ze wskazaniem na ten drugi. Na moim C128
rozszerzonym do 256KB wykorzystuje cala dostepna pamiec i np. uuencode
chodzi jak burza ;).

Maciek

Pawel Swirek

unread,
May 19, 1999, 3:00:00 AM5/19/99
to
On 19 May 1999 07:34:58 GMT Tomasz Slodkowicz <slo...@elf.ii.uj.edu.pl> wrote:

> no way.
> 1. 8088 / 8086 nie nadaje sie za bardzo na u*nixa
> 2. 2*720=1.44MB to chyba troche malo przestrzeni dyskowej
> 3. 640kB RAM to tez nie duzo

No nie tak całkiem do końca.
Na upartego, to coś by się jednak dało z tym zrobić. Byłaby to co prawda
prowizorka do n-tej potęgi, ale coś by było. Tyle, że byłaby to w zasadzie
taka "sztuka dla sztuki". Bo na co komu taki system robiony na siłę, na
którym nie dałoby się normalnie pracować?

Pozdrawiam

--
Paweł Świrek @KING_CRIM on IRC, IRC-admin @ Cracow.PL.EU.Kewl.Org 1
Mailto: swi...@student.uci.agh.edu.pl 2
PGP finger: swi...@student.uci.agh.edu.pl 3
WWW : http://nzs.agh.edu.pl/~swierk 4 :-)

Piotr Roszatycki

unread,
May 20, 1999, 3:00:00 AM5/20/99
to
Oo, a korzysta z twardego dysku i ma stos tcp/ip?
Ten pierwszy jest wciaz rozwijany, ostatnia aktualizacja LUnix LNG v0.9
ma date 16 maja :) Niestety nie dziala na razie tcp/ip :(


--

Piotr "Dexter" Roszatycki
mailto:dex...@fnet.pl

YTM

unread,
May 20, 1999, 3:00:00 AM5/20/99
to

ACE (ostatnia znana mi wersja to release#16 z polowy 1998) korzysta ze
wszystkiego, co udostepnia Kernal - w tym twarde dyski, REU, RamLink -
wszystko made by CMD, bo tylko oni produkuja sprzet calkowicie zgodny z
C=. Jakby trzeba bylo cos nietypowego dolozyc, to mozna rozgrzebac kod
zrodlowy. tcp/ip w ACE'u nie ma i chyba nie bedzie, ale co do LUnixa, to
jestem optymista.

Maciek

Wojciech Puchar

unread,
May 24, 1999, 3:00:00 AM5/24/99
to
Tomasz Slodkowicz <slo...@elf.ii.uj.edu.pl> wrote:
> najlepiej 3.30 - bedzie najmniejszy), a druga na jakis program:
> - moze sie zmiesci jakis edytor (tag, moze nawet wp?)
> - znalazlo by sie pare gier....
> - jesli ten XT na RS, to mozna go uzyc jako terminala (np podlaczajac do
> linuxa)
Najlepszy pomysl.
ewentualnie dokup karte sieciowa i NCSA Telnet.

> - moze sie zmiesci jakis kompilator (tp 5.5?)
tp 6.0 chodzi spoko

> A najlepiej postawic przed nim tabliczke: "Obiekt muzealny. Nie dotykac."
> ;)
To sobie postaw! To ze jest to stary sprzet to nie znaczy ze do
wyrzucenia

0 new messages