--
Pozdrawiam,
Tomasz "rocku" K.
> uczynić. Docelowo chcę napisać mały skrypt do przełączania zewnętrznego
> monitora i podpiąć go pod odpowiedni klawisz. Problem w tym, że driver
> nvidia nie wspiera xrandr, a nvidia-settings nie posiada odpowiednich
Nie wiem, czy pomogę, ale może spróbuj wyłączyć DynamicTwinView
(do xorg.conf dopisz Option "DynamicTwinView" "false")
http://us.download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/1.0-9755/README/appendix-d.html
Mam tę opcję wyłączoną, sterownik własnościowy nvidia i xrandr
pięknie przełącza tryby.
A jeśli źle zrozumiałem problem, to przepraszam :-)
--
Dominik (& kąpany)
"Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie zabrać." (Stanisław Jerzy Lec)
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP
Wyłączyłem DynamicTwinView w xorg.conf, efekt jest taki, że xrandr wciąż
twierdzi, że driver nie obsługuje jego rozszerzeń, a nvidia-settings
straciło możliwość ustawiania rozdzielczości/ekranów. Pokazałbyś swojego
xorg.conf?
> Wyłączyłem DynamicTwinView w xorg.conf, efekt jest taki, że xrandr wciąż
> twierdzi, że driver nie obsługuje jego rozszerzeń, a nvidia-settings
> straciło możliwość ustawiania rozdzielczości/ekranów. Pokazałbyś swojego
> xorg.conf?
# nvidia-xconfig: X configuration file generated by nvidia-xconfig
# nvidia-xconfig: version 1.0 (buildmeister@builder63) Tue Jul 28 16:20:20 PDT 2009
Section "ServerLayout"
Identifier "Layout0"
Screen 0 "Screen0"
InputDevice "Keyboard0" "CoreKeyboard"
InputDevice "Mouse0" "CorePointer"
EndSection
Section "Files"
EndSection
Section "Module"
Load "dbe"
Load "extmod"
Load "type1"
Load "freetype"
Load "glx"
EndSection
Section "InputDevice"
# generated from default
Identifier "Mouse0"
Driver "mouse"
Option "Protocol" "auto"
Option "Device" "/dev/psaux"
Option "Emulate3Buttons" "no"
Option "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection
Section "InputDevice"
# generated from default
Identifier "Keyboard0"
Driver "kbd"
Option "XkbModel" "pc105"
Option "XkbLayout" "pl"
EndSection
Section "Monitor"
Identifier "Monitor0"
VendorName "Unknown"
ModelName "Unknown"
HorizSync 31.0 - 71.0
VertRefresh 60.0 - 60.0
Option "DPMS"
EndSection
Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"
Option "DynamicTwinView" "false"
EndSection
Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device "Device0"
Monitor "Monitor0"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1280x1024_60" "1024x768_60" "800x600_60" "640x480_60"
EndSubSection
EndSection
Debian 5.03, jądro 2.6.30, sterowniki nVidia ze strony producenta
pobierane w lipcu (btw. wczoraj wyszła nowa wersja). GF 6100
(zintegrowana, płyta GA-M61SME-S2).